ANKARA'DA SEVGİLİLER GÜNÜ MEKANLAR 2

blog yazısı ekle !

ANKARA'DA SEVGİLİLER GÜNÜ MEKANLAR 2

Eymir'de Aşk Başkadır

Ankara'da deniz yok diye kahrolan İstanbullulardansanız ya da sürekli olarak Ankara'yı susuz şehir gibi algılayıp karalamaya çalışanlardansanız bu yazımız size.

Evet Ankara'nın denizi olmayabilir ama orada bütün duruluğu, saflığı ve güzelliğiyle Eymir gölü var.Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay Ankara

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara

Beat Cafe Taurus

Çukurambar

devamını oku... Adres: Konya Yolu Bulvarı Taurus AVM Zemin Kat No: 190/B-Z Çukurambar - Ankara

Beat Cafe Bahçelievler

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Aşkabat Caddesi 2/A ( Bahçelievler 7. Cadde )

Beat Cafe Armada

Söğütözü

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Nergiz Sokak No : 7/2 ( Armada Via Flat Yaşam Sokağı ) Söğütözü - Ankara


Şüphesiz ki sevgililer gününü geçirmek isteyenler için en muazzam yerlerden biri Eymir gölüdür. Bir kere doğasında bir romantizm vardır. Yemyeşil tabiatı, yere düşmüş yaprakları, gümüş rengindeki gölü, ahşap iskeleleri ve içinde yüzen ördekleri, kuğuları ve kazlarıyla sizlere iyi ki gelmişim bu dünyaya dedirtecek bir güzelliğe sahiptir Eymir gölü.

İster sevgilinizle sevgililer gününe özel küçük bir doğa yürüyüşü yapın, isterseniz bisikletlerinizle gölün etrafında bir tur atın. Emin olun açık hava hem bedeninizi hem de ruhunuzu güzelleştirecek.

Ayrıca etraftaki türlü türlü restoran ve cafeleriyle muhteşem manzaraya karşı yemeğinizi yiyip içkinizi içecek ve sevgilinizle birlikte olmanın mutluluğunu bütün hücrelerinizde hissedeceksiniz. İster kahvaltıya ister yemeğe gidin Eymir gölünde aradığınız romantizmi bulacağınıza emin olabilirsiniz.