ANKARADA IRISH PUB

blog yazısı ekle !

ANKARADA IRISH PUB

Ankarada İrish Pub Ankara'nın Çankaya Caddesi üzerinde bulunan ve genellikle yabancı turistlerin tercih ettiği otantik bir mekândır. Özellikle içkileriyle meşhur olan ve gizemli bir havası olan bu Bar gittikçe daha da popüler olmaya devam ediyor.
Öncelikle eğlenebilecek ve yemek yenilebilecek restoran\cafe tipli hoş bir havası olan bu yerin tuvaleti de oldukça temiz. Hafif Meyhane görünümlü, bir kez gelenin sık sık geldiği yer olmaya devam ediyor. Dışarıda ünlü sarkıcıların afişleriyle dikkat çeken, girdiğinizde çıkmak istemeyeceğiniz bir yer olup, hoş sohbetlerin edildigi, canlı müzik dinlendiği, satranç oynandığı bir yerdir.

Özellikle en iyi müziklerin çalındığı ve aksam önünde her dakika lüks arabalarının durduğu İrish Pub dikkatleri üzerine çekmekte oldukça başarılı. İlginç dekoruyla da ün toplayan İrish Pub herkesin güvenle gelip eğlenebileceği bir yer.

Hayat Bir Sahne

Ümitköy

Her akşam canlı müzik eşliğinde lezzetli meze ve yemeklerimizle hizmetinizdeyiz. Hayat Bir Sahnedevamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi Mutluköy Sitesi 1946 Sokak No:16 Ümitköy-Ankara

İhtiyar Balıkçı Et ve Mangal

Öveçler

devamını oku... Adres: Aşağı Öveçler Mah. 1322. Cad. No: 64/1 Öveçler-Ankara

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara

Beat Cafe Armada

Söğütözü

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Nergiz Sokak No : 7/2 ( Armada Via Flat Yaşam Sokağı ) Söğütözü - Ankara

Beat Cafe Bahçelievler

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Aşkabat Caddesi 2/A ( Bahçelievler 7. Cadde )

Beat Cafe Taurus

Çukurambar

ANKARA ROCK BAR

Rock müziği oldukça evrenseldir ve her dilde farklı anlamlar içeren popülerliğe sahiptir. Ankara Rock Bar, Türkiye'nin başkenti olan Ankara'nın Çankaya ilçesinde yer almaktadır.. Müzik keyfi yapmak isteyenler sıklıkla rock bar tercih ederler.

Ankara Rock Bar'a gitmek isteyenler birçok farklı dilden müzik dinleyerek, eşlik edebilir ve mekanlarda alkol içebilir. Birden çok misafir kapasitesi olan; hem canlı hem de müzik çalar eşliğinde gerçekleşen, dj konseptini dahil edebilen mekanlar bulunmaktadır. Bu mekanlar konsept olarak rock bar olarak hizmet vermektedirler. Bar konsepti ile müziğin, şarkıya özel dansın ve sevdiklerinizle beraber geçirebileceğiniz bir gün için seçim yapabilirsiniz. Rock müziğinin popüler isimlerinin şarkılarını dinleyebilirsiniz. Daha önce duymadığınız rock müzikleri mekan içerisinde keşfedebilirsiniz.

Ankara Rock Bar Nasıl Bir Konsepte Sahiptir?

Ankara Rock Bar içerisinde rock müziğine gönül veren, dile pelesenk olan şarkıları dinleyebilmek açısından çokça tercih edilmektedir. Şarkılar arasında 1950'de "rock and roll" olarak hayatımıza giren konseptin yanı sıra 60'lı, 70'li, 80'li, 90'lı, 2000'li ve günümüz sanatçılarının İngilizce, Türkçe ve diğer dillerde çokça popüler olan rock müziklerini dinlemek mümkündür. Şarkı seçimlerinde popülaritesinin büyük bir önemi bulunmaktadır. Rock müziği çeşitleri olan hard rock, blues rock, punk rock, heavy metal, alternatif rock, pop rock, progressive rock, senfonik rock, gothic rock gibi türlere sahip müzikler Ankara rock bar konseptinde yer almaktadır.

Rock gruplarının çokça bilindik sanatçıları olan The Beach Boys, Queen, Pink Floyd, Bob Dylan, Erkin Koray, Cem Karaca, Barış Manço, Hayko Cepkin, Emre Aydın, Şebnem Ferah, Özlem Tekin ve rock müziğine hizmet eden çokça sanatçının yeni ve eski şarkıları Ankara rock bar repertuarındadır. Bu konsepte göre ise müzikler müzik çalarla ortama yayılan sesler, canlı performans sanatçısının rock şarkılarını yorumlaması veya çokça ünlü rock sanatçılarının mekanda sahne almasıyla gerçekleşir.

Rock bar türünde alkollü içeceklerin skalası oldukça geniştir. Mekanda alkolsüz içecekler, mekanın mutfak genişliğine göre menülerine eklenen yiyecek türleri olmaktadır. Genellikle Ankara Rock Bar içerisinde yer alan mekanlarda sanatçıların yer aldığı sahne, enstrümanlar ve dj çalar gibi müzik konseptine alan açılır. Mekanlar pub tarzında olup hem ayakta oturmalı, hem de bar bölümündeki taburelerde oturmalı hem de ayakta rock bar müzisyenini dinleyecek bölümler bulunur.

Ankara Rock Bar konsepti, farklı müzik ve ışıklardadır. Mekanın uygunluğuna göre rezervasyonlu veya rezervasyonsuz olabilmektedir. Her mekanın kendine özgü rock müzik günleri, konsepti olabilmektedir.

Ankara Rock Bar, rock müziğinde punk, heavy, pop gibi çokça çeşitli dallara, 50'li yıllardan günümüze kadar yer alan farklı sanatçıların müziklerine sahiptir. Mekana özgü olarak alkollü ve alkolsüz içecekler, kokteyller, yiyecek seçenekleri farklı fiyatlandırmaya sahiptir.

Ankara Rock Bar çeşitleri, canlı performans sanatçılarının popülaritesine göre değişkenlik göstermekte olup dj performans veya müzik çalar üzerinden gerçekleştirilen dinletiler arasında fiyat farkı bulunur. Bu nedenle Ankara Rock Bar ararken, konsept seçeneklerini bir arada değerlendirmeniz oldukça mümkündür.

devamını oku...
Adres: Konya Yolu Bulvarı Taurus AVM Zemin Kat No: 190/B-Z Çukurambar - Ankara

Kolektif Meyhane

Söğütözü

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Nergis Sokak No:7/2-3 ( Armada Via Flat Yaşam Sokağı ) Söğütözü-Ankara


Ünlü sarkıcıların sahne aldığı İrish Pub tıpkı bir şato gibi. Kapıda karşılayan şövalyeler bile buranın ne kadar hoş ve ilgi çekici olduğunu söylemeye yetiyor. Şömineli salon ve kapalı bahçesi olan İrish Pubın Üst katında bulunan şövalye odası iki bölümden oluşuyor; kapısı camdan olan içinde kocaman bir masa ve üstünde antik şamdanlar olan duvarlarında kılıç kalkan vb. Şeylerle kaplayan, diğer tarafta ise küçük masalar ile güzel otantik havasıyla herkesin ilgisini çektiği bir yer.

Kaliteli insanların geldiği İrish Pub mekan seçenekleri her zaman dolu olup tutkunuz haline dönüşecektir. Farklı insanlarla bile tanışabilir, hoş sohbetler ve tatlı dakikalar geçirip keyfinize bakabilirsiniz. Bir tatsızlığı olmayan tam aksine tatlığı olan İrish Puba gitmediyseniz mutlaka gidin.

Yemekleri bir harika olup 2012 yılında da Halloween Ev Partisine sahiplik edip daha fazla ün toplamıştır ve sesini duyurmuştur. Özellikle kız\erkek arkadaşlarınızla geliyorsanız bahçedeki rahat koltuklara oturup bir şeyler yiyip içip bu romantik anların tadını çıkarabilirsiniz. Ya da bir is çıkışı kafa dağıtmak istiyorsanız gelip içkinizi canlı müziklerle yudumlayabilirsiniz.

Masalarda mutlu dakikalar geçirmek istiyorsanız mutlaka rezervasyon yaptırın yoksa bar ve bistrolarda oturmak zorunda kalırsınız. Gidip pişman olmayacağınız tek yer olan İrish Pub hafta içi de canlı müzikler çalıyor. Mutlaka vaktinizi ayırın çünkü herkes hayatında böyle bir yere gidip eğlenmeli. Eğlenmek denince zaten İrish Puba girdiğiniz an bile hissedeceğiniz ve tutkusu olacağınız bir yer.