ANKARA'DA 53 TANE ÇOCUKLA GİDİLEBİLECEK PARK, EĞLENCE MEKANI VE ÇOCUK OYUN ALANI OLAN YER

blog yazısı ekle !

ANKARA'DA 53 TANE ÇOCUKLA GİDİLEBİLECEK PARK, EĞLENCE MEKANI VE ÇOCUK OYUN ALANI OLAN YER

 • 33.Etimesgut Bağlıca Aquapark
data/blog/7187/33-Etimesgut Bağlıca Aquapark.jpg

Ankara halkı çetin geçen kış aylarının ardından ve yoğun iş- okul temposundan bunalanlar eğlenmek için Etimesgut bağlıca Aquapark'ını tercih ediyor. Etimesgut bağlıca Aquapark'ında ortam çok renkli. Gerek ekipmanlar gerekse çeşitli yaş gruplarının bulunması ortamın eğlencesini artırmaktadır. Kaydıraklar renkli ve şekilli olması yüzme havuzlarında adrenalini yükseltiyor. Aynı zamanda kapalı kaydırakların ışıklar ile aydınlatılması yüzme keyfini artırmaktadır. Bunlardan başka güneşin pırıl pırıl parladığı, masmavi gökyüzünün tadını çıkarmak için şezlonglarda dinlenebilir, güneşlenebilirsiniz.

Ekolojik Bahçe

İncek

İncek'te bayan bir işletmecinin sahibi oldu Ekolojik Bahçe'de Tamamen ekolojik gıdalar ile; kahvaltı ve Yöresel yemek çeşitleri beğeninize sunulmakta.

Yemyeşil bir bahçede, aileniz ve çocuklarınız ile birlikte hafta sonları kahvaltı yapabileceğiniz mekanda, çocuklarınız da çok eğlenecekler.devamını oku...
Adres: İncek Bulvarı İncek Mahallesi Görgülü Sok. 8/A İncek-Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Sıtkı Usta Kadayıf, Künefe, Baklava ve Kahvaltı Salonu

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 13/B Çukurambar-Ankara

Ziverbey Cafe Restaurant

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:17/1 Çukurambar-Ankara

Hacı Abdullah Ankara

Söğütözü

Hacı Abdullah Lokantası'nın asırlık tarihi Ahilik Teşkilatı'nın devamıdır. Köklü kuruluşların geçmişi, ya babadan oğla geçer, ya da para ile şirketler tarafından satın alınarak el değiştirir.

Hacı Abdullah'ta ise iki kural da geçerli değildir. Hacı Abdullah'ın 1888 yılında başlayan serüveni Ustadan Çırağa devralınarak gelmiştir.

Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerinde Karaköy Rıhtımı'nda Abdullah Efendi adıyla bir lokanta açılır. Lokantanın işletme ruhsatı bizzat Sultan II. Abdülhamit Han tarafından verilir.

Ülkeleri adına İstanbul'a ziyaret eden resmi ve özel heyetler, Abdullah Efendi'de ağırlanır.

1915 yılında ise Abdullah Efendi Lokantası, Karaköy Rıhtımı'ndan Beyoğlu'na taşınır. İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Rumeli Han'ın zemin katında hizmetlerine devam eder. Abdullah Efendi burada da Usta'dan Çırağa devredilmiştir.

1940 yılında ise Abdullah Efendi, Rumeli Han'da 25 yıl yerli yabancı çok sayıda ünlü misafirlerini ağırladıktan sonra yine Usta Çırak nöbet değişimiyle, eski adı Bursa Sokak ve Ahududu Sokak, yeni adıyla Sadri Alışık olan, Türk Sineması'nın kalbinin attığı sokağa taşınır ve Hacı Salih ismini alır.

Abdullah Efendi ve Hacı Salih adıyla kalitesinden hiç taviz vermeden Osmanlı-Türk Mutfağı'nın bütün özelliklerini taşıyan lokanta, 1958 yılında şimdiki bulunduğu yerine, Ağa Camii yanındaki Sakızağacı Caddesi'ne taşınır.

Lokantaya adını veren Hacı Salih, ilerleyen yaşını gözönünde bulundurarak, O'da 1888'den beri sürdürülen geleneğe uyar ve yetiştirdiği çıraklarına, yani hizmetin emekçilerine, ustalarına devreder.

Kalite ve hizmetin gurur veren onurunu, güzelliğini bugüne taşıyan Hacı Salih ismi, resmi prosedür gereği değişmek zorunda kalır. 1983 tılında bir tevafuk sonucu yine 1888'li yıllardaki ismine rücu eder ve Hacı Abdullah ismini alır.

Sultan II. Abdülhamit Han'ın resmi müsaadesi ile açılan lokantamızın o günden bu güne aynı tadı muhafaza ettiğini, 90 yıl önce yemek yiyen ve bugün de lokantamızı şereflendiren Osmanlı torunlarının, şeref defterimizdeki yazdıklarından öğrenmek mümkündür.

Hacı Abdullah'taki gelenek, günümüzde unutulmaya yüz tutan Ahilik Teşkilatı'nın bir vesikasıdır.

Hizmetlerimiz sınırsız, konuğumuz olursanız seviniriz. Geçmişin farklı atmosferinde buluşmak umuduyla.devamını oku...
Adres: Beştepe Mahallesi Söğütözü Caddesi Yerleşke içerisindeki Sosyal Tesis 1 Çankaya-Ankara

Etli Otlu

Mustafa Kemal Mahallesi

Etli Otlu Türk mutfağının birbirinden güzel lezzetlerini modernize edilmiş sunumları ile misafirlerine sunmaktadır. Yemeklerinde Türkiye'nin dört bir yanından gelen ürünleri kullanarak elinden geldiğince sağlıklı yemekler ortaya çıkarmayı hedeflemektedir. Sıcacık yemekler toprak güveçlerde taş fırında uzun uzun pişirilerek sofralarınıza gelmektedir. Et yemeklerinden, sebze yemeklerine, köfteli yemeklerden tavuk yemeklerine kadar geniş bir mutfağa sahiptir. Zaten Etli Otlu adını da buradan almıştır. Sıcak yemeklerin yanı sıra mis gibi fırın lezzetleri de bulunmaktadır. Çeşit çeşit pideler, lahmacunlar uzman ustaların ellerinde taş fırında pişerek misafirlere servis edilmektedir. Pideler harici Urfa ve Antep yöresine ait birbirinden güzel kebap çeşitleri de mevcuttur. Urfalı ustaların zırhlayarak hazırladıkları kebaplar denemeye değer. Hafta sonu kahvatılarında ise birbirinden kaliteli ve yöresel ürünlerle hazırlanan kahvaltıları nezih bir ortamda misafirlerine sunmaktadır. Kısacası Etli Otlu'nun başlıca amacı müşterilerine sağlıklı ve lezzetli lezzetler sunabilmektir.devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mahallesi 2120. Cadde No:8 Mustafa Kemal Mahallesi-Ankara

Denizatı Pastane Restoran İncek

İncek

Denizatı İncek, 45 yıllık Denizatı Pastanelerinin İncek' uzantısı olup, Ankara' da bir ilke imza atmış ve restoran, cafe-bistro ve pastaneyi aynı mekanda birleştirerek sizlere hizmet vermek üzere 15 nisanda açılmıştır.

Restoranımızda keyfe keder akşamlarınızı taptaze mezeler, et ve balık yemekleriyle şenlendirebilir, Cafe- bistro katında dünya mutfağının spesiyallerini yada sizin için özel ithal edilmiş kahvelerimizi deneyebilir, aynı kattaki geniş ve huzurlu Gizli Bahçemizde aileniz ve sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Giriş katındaki pastanemiz ise bunca yılın tecrübesi ve kaliteli ürün yelpazesiyle siz değerli misafirlerimizin hizmetindedir.
devamını oku...
Adres: Kızılcaşar Mahallesi Zafer Caddesi No:23 İncek-Ankara

Marco Pascha Çukurambar - Cafe de Marco

Çukurambar

Doğum tarihi bilinmeyen Marko Paşa 1888 yılında vefat etti. Asıl adı Marko Apostolidis olan bu Osmanlı Hekimi Rum asıllı idi. İlk ve orta öğrenimini Yunanistan'ın meyve bahçeleri ve bağları ile ünlü Syros Adası'nda yaptı. Daha sonra ailesi ile birlikte gittiği İstanbul'da Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane'yi (Askeri Tıp Akademisi) bitirdi. Mezun olduğu yıl, cerrahi kliniği şefliğine atandı. İyi bir hekim olarak kısa sürede ün kazandı ve mirlivarlığa (Osmanlılar'da Sancak Beyleri'ne verilen Paşalık Rütbesi) yükseltilen ilk hekim oldu. 1861'de Sultan Abdülaziz'in hekimbaşılığına atandı. 1871'de Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane Nazırlığı'na atandı. 1878'de, 2'nci Abdülhamit döneminde Meclis-i Ayan (Senato) üyeliğine getirildi. Kırımlı Aziz Bey ile birlikte Hilal-i Ahmer Cemiyeti'nin (Türkiye Kızılay Derneği) kurulmasına katkıda bulundu.

Marko Paşa çok sabırlı bir hekimdi. Hastalarını uzun uzun sabırla dinler, dertlerine tıbbi yönden yardımcı olmakla birlikte, onlara manevi huzur ve rahatlık vermeye de özen gösterirdi.

Marko Paşa'nın bu ünü halk arasında iyice yayıldı ve zamanla, yakınmayı dinleyecek kimsenin olmadığını vurgulamak için söylenen "Derdini Marko Paşa'ya Anlat" deyimi ortaya çıktı.
devamını oku...
Adres: Kızılırmak Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi Hayat Sebla Evleri No:30/ B Çukurambar-Ankara

İncek Sofrası

İncek

17 Yıllık tecrübesi ile şehrin gürültüsünden uzak,yeşillikler içindeki huzurlu,lezzetli bir masayı sevdiklerinizle paylaşın. Canlı Akordiyon müziği eşliğinde keyifli bir akşam yemeğinin keyfine varın. Sizler yemeğinizin ve ortamın huzurunu yaşarken, çocuklarınızda oyun parkında güvenle eğlensinler.

CANLI MÜZİK

 • Köy Kahvaltısı
 • Mangal Keyfi
 • Düğün Organizasyonları
 • Nişan Organizasyonları
 • Toplantı Organizasyonları
 • Özel Günler
 • Toplu Yemekler
 • Oyun Parkı
 • Otopark
 • Paket Servis
 • Wireless

Kahvaltı 40 TL
Cuma Cumartesi canlı müzik
Kapalı alanda mangal keyfi
devamını oku...
Adres: İncek Mahallesi Turgut Özal Bulvarı No:3 İncek-Ankara

Tilma Boutique House

Çayyolu

Tilma Boutique House Cafe ev tadında lezzetlerin hakim olduğu börek,poğaça,kurabiye çeşitleri,turta,pasta,salatalar,mantı,köfte gibi çeşitlerin bulunduğu lezzetlerinde iddalı ,özel kutlamaların yapıldığı,aynı zamanda sabah kahvaltılarına da çeşitleri ile ev sahipliği yapan sıcacık bir mekan.

Tilma Cafe misafirlerinin çocukları içinde uygun bir mekan.Doğum günü partileri düzenleyebilir özel gün kutlamalarınızı yapabilirsiniz.Bunun için ayrı bir alanımız var.Ayrıca çocukların keyifle vakit geçirebilcekleri oyun alanları da mevcut .Top havuzu,trombolin,oyun alanı ve yaz döneminde bahçemizde hoşca vakit geçirebilirler.

Tilma Cafe nin 4 katlı alanında atölye çalışmalarıda yapılıyor.Her Salı Ahşap Atölyesi sabah 10:00/16:00 saatleri arasında yapılıyor.Bez bebek ve Amigurimi gibi faaliyetlerde mevcut.Etkinlik günleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sizleri ağırlamak güleryüzlü ekibiz için bir keyifdir...devamını oku...
Adres: Alacaatlı Caddesi 3315. Sokak No: 10 Çayyolu-Ankara

Paşa Restaurant & Kır Bahçesi

Gölbaşı

Doğanın büyüsünü yeşilin tüm güzelliğiyle buluşturup hayalinizdeki kır düğününü Paşa Restaurant& Kır bahçesinde gelin beraber gerçekleştirelim. Bize ilk geldiğiniz günden itibaren hayalinizdeki organizasyonu gerçekleştirene kadar her anını beraber planlıyacağımız kusursuz bir düğün için alanında uzman ekibimizle dilediğiniz heran sizinleyiz.

Özenle hazırlanmış menüleri ile modern kır düğünü anlayışını bütçenize uygun bir şekilde sunabilmek için kaliteyi bozmadan sürekli kendimizi geliştiriyoruz. Ayrıca kır bahçemizde doğum günü partisinden kahvaltıya, piknikten akşam yemeğine tüm özel gün ve organizasyonlarınızda az yada kalabalık bir grupla dilediğiniz gibi hoşca vakit geçirebilmeniz için Paşa Restaurant ailesi olarak sizlerleyiz.

Zengin menülerimiz ve uzman ekibimiz ile dolu dolu bir lezzet şölenine sizleride bekleriz. 400 kişilik kapalı alanı ve 1200 kişilik kır bahçesi ile eşsiz organizasyonlara imza atmayı hedefleyen Paşa Restaurant & Kır Düğünü masalsı başlangıçlar için en doğru seçim...devamını oku...
Adres: Karşıyaka Mah. Haymana Yolu 4. Km No:169 Gölbaşı-Ankara

Validebağ Cafe Restaurant

Eryaman

Düğün, nişan, kına gecesi, mezuniyet baloları ve doğum günleri gibi tüm özel davet ve organizasyonlarınızı gerçekleştirmek için buradayız. Siz hayal edin biz size hayallerinizi yaşatalım...

Validebağ Kına Evi, balo, kına, nişan, sünnet mezuniyet balosu, doğum günü partisi ve özel kutlamalar gibi etkinlikler için en doğru adrestir. Sunduğumuz kusursuz hizmet, bahçe içi merkezi konum, geniş otopark seçenekleri ile unutulmaz organizasyonların en ideal mekânıdır.

Deneyimli mutfak ekibi, özel menüleri ile organizasyonları aynı zamanda ziyafet şölenine çevirmektedir. Profesyonel organizasyon planlaması ordövrden pastaya, müzikten dekorasyona kadar tüm ayrıntıları kapsamaktadır.

Sonuç; siz düş kurun, biz düşünüzü ömür boyu sürecek anılara çevirelim.
devamını oku...
Adres: Şehit Osman Avcı Mahallesi 61. Sokak 2. Etap (Yunus Emre Parkı içi ) 3/A Eryaman-Ankara

Waffle In Love

Mustafa Kemal Mahallesi

devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mah. 266 A / 14 Tepe Prime Çankaya - Ankara

Ankara Islak Hamburger

Mustafa Kemal Mahallesi

devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mah. 266 A / 14 Tepe Prime Çankaya - Ankara


Etimesgut bağlıca Aquapark'ında duş alanları, tuvaletlerde bulunmaktadır. Ancak insanların çok olduğu ve ortak alanlar için akla ilk hijyen sorunu gelmektedir. Ancak bu alanlar son derece hijyeniktir. Uzun saatler yüzdükten sonra acıktığınızı hissederseniz kefe ve restoranlara yönelebilirsiniz.

Etimesgut bağlıca Aquapark'ı çocukları da unutmamıştır. Çeşitli yaş grupları için küçük Aquapark kaydıraklarını görebilirsiniz.

 • 34.Keçiören Aquapark


data/blog/7187/34-Keçiören Aquapark.jpg

Hobi ve spor gibi aktiviteler için Ankaralılar Keçiören Aquapark'ın kaliteli hizmetinden faydalanmaktadır. Yetişkinlerin yanı sıra gençlerin ve çocuklarında faydalanacağı çeşitli oyun alanları ve spor alanları bulunmaktadır. Yüzme havuzları başta olmak üzere fitness salonu, Pilates salonu, sauna, masaj salonu, oyun salonları gibi faaliyetler tek çatı altında toplanmıştır.

Son yılların en büyük tehlikesi olan teknoloji bağımlığının etkisinde kalan çocukları ve gençleri Keçiören Aquapark başta olmak üzere çeşitli eğlence ve kültürel faaliyet merkezlerine yönlendirmek gerekir. Sakin ve huzur dolu ortamı ile yorgunluktan kurtulabilirsiniz. Böylece spor yapan sağlıklı bir toplum yetiştirilmesi sağlanabilir.

Keçiören Aquapark da ayrıca otoparkta bulunmaktadır. Böylece Otomobilleri ile gelen ziyaretçilere park yeri kolaylığı sağlamaktadır.

 • 35.Büyük Anadolu Hotel Aquaparkı


data/blog/7187/35-Büyük Anadolu Hotel Aquaparkı.jpg

Büyük Anadolu hotel Aquaparkı ile Ankara halkı en eğlenceli havuz keyfini yaşamaktadır. Tatil için pahalı, lüks oteller, tatil köyleri yerine büyük Anadolu hotel Aquaparkı ile kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Son derece düzenli, bakımlı ve temiz bir ortama sahip olması gelen ziyaretçilerin büyük beğenisini toplamaktadır. Büyük Anadolu hotel Aquaparkı, oldukça kaliteli bir ortama sahiptir. Ailelerin tercih edebileceği ortamlar da mevcuttur.

Çeşitli müzikler ile ortamın hareketlendiği büyük Anadolu hotel Aquapark'ında doyasıya eğlenebilir, boş zamanlarınızı en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Çok sayıda ziyaretçilere hizmet sunma kapasitesi bütün Ankara halkını Büyük Anadolu hotel Aquapark'ına davet ediyoruz.

 • 36.Club Watercity Aquapark


data/blog/7187/36-Club Watercity Aquapark.jpg

Ankara için devasa ve ilk olan Club Watercity Aquapark, ziyaretçilere kalite seviyesi yüksek hizmet sunmaktadır. Club Watercity Aquapark, bünyesinde farklı tarzlarda havuzlar ile eğlenceyi zirveye taşımaktadır. Yeşillikler arasında yer alan havuzlar ile manzara da eşsizdir. Ankara'nın bozkırına inat Club Watercity Aquapark, şehrin merkezinde adeta bir cennet havası estirmektedir. Yüzme dışında çeşitli spor dalları için sahalar bulunmaktadır. Futbol, basketbol, tenis gibi.

Club Watercity Aquapark da ister yüzerek dinlenin isterseniz yarış müsabakalarına katılarak yüksek adrenalin yaşayın. Ankara'nın farklı semtlerinden Club Watercity Aquaparka gelmek için ulaşım için büyük fırsat sunulmaktadır. Ücret konusunda bedava olması ziyaretçilere kolaylık sağlanmaktadır.

Çocuklar unutulmadığı gibi kadınlar için de özel günlerde havuz günü ayarlanmıştır. Böylece belirlenen günde Club Watercity Aquapark sadece kadınlar yararlanabilmektedir.

 • 37.Şirin Dünyası Parti ve Oyun Evi


data/blog/7187/37-Şirin Dünyası Parti ve Oyun Evi.jpg

Çocukların kendi yaş grupları ile iletişim kurması, beraber oyun oynamayı öğrenmesi, çeşitli etkinlikler ile eğlenceli zaman geçirmesi annelerin en büyük isteğidir. Şirin dünyası parti ve oyun evi ile henüz okul çağına gelmemiş çocuklara yönelik oyun grupları ile eğlenceli ve öğretici etkinlikler yapılmaktadır.

Şirin dünyası parti ve oyun evi, farklı yaş gruplarına göre çocuklar üç gruba ayrılarak aktiviteler gerçekleştirilmektedir.

 • 12-24 ay
 • 12-36 ay
 • 12-48 ay
Böylece çocukların becerilerine göre oyuncaklar, oyun faaliyetleri çocukların yaş grubuna uygun olmasını sağlamaktadır. Şirin dünyası parti ve oyun evi, çocuklara oyunlar ile öğretmeyi hedeflemektedir. Bu durumda çocuklar sıkılmadan bütün yeteneklerinin gelişmesini sağlamaktadır.

Şirin dünyası parti ve oyun evi, sadece çocukları değil ebeveynleri de düşünmektedir. Çocuklar oyun ablaları ve oyun grubu ile zaman geçirirken ebeveynlerde kahvaltı grubu ile dinlenme imkanını yakalamaktadır.

Şirin dünyası parti ve oyun evi mekanının özel günlere de ev sahipliği yapmaktadır. Mesela doğum günü, diş partisi gibi günler için Şirin dünyası parti ve oyun evinde organizasyon yapılabilmektedir.

 • 38.Liberum Montessori Akademia Birlik


data/blog/7187/38-Liberum Montessori Akademia Birlik.jpg

Ankara da çalışan annelerin çocuklarını gönül rahatlığı ile bırakabileceği pek çok sayıda kreş vardır. Bunlardan biri de Liberum Montessori Akademia birliktir. Ebeveynler çalışırken çocuklar da oyun ablaları ile çeşitli aktiviteler ile günlerini faydalı öğretiler, oyunlar ile geçirmektedirler.

Liberum Montessori Akademia birlik, Ankara'nın Çankaya semtinde hizmet sunmaktadır. Her yaş grubuna yani 0 ile 6 yaşa kadar olan çocuklar için aktiviteler düzenlenmektedir. Bu aktiviteler sürecinde çocuk kendine güvenmeyi öğrenir, becerileri gelişir, odaklanma, hedefe ulaşma, diğer insanlara karşı saygılı olma gibi pek çok yönde gelişim sağlar.

 • 39.Yuki Kids Oyunevi & Kafe


data/blog/7187/39-Yuki Kids Oyunevi & Kafe.jpg

Çocukları teknoloji bağımlılığından uzak tutmak için onları çeşitli spor dallarına yönlendirmek veya aktiviteler ile sosyalleşmesi sağlanabilir. Bu durumda en büyük görev anne ve babalarındır. Yuki kids Oyunevi & cafe ile çocukların çeşitli oyunlar öğrenmesi, hayal dünyalarını geliştirmesi için oldukça güvenli bir yerdir. Çocuklarınızın Yuki kids Oyunevi & cafe de geçireceği süre boyunca hoplama, zıplama, koşma, el işleri ile yetenek kazanma, dans etme gibi bedensel ve zihinsel olarak aktiftir.

Yuki kids Oyunevi & cafe, Yenimahalle semtinde bulunmaktadır. Eğer kreş veya oyun grubu arıyorsanız Yuki kids Oyunevi & cafeyi tavsiye ederiz.

 • 40.Çufçuf oyun & Parti Evi


data/blog/7187/40-Çufçuf oyun & Parti Evi.jpg

Çocukların evde, dört duvar arasında kendi başlarına büyümesi onların gelişimini yavaşlatır. Dolayısı ile insanların ve yaşıtlarının arasına karışması çocukların iletişim kurması, yeni şeyler görüp- öğrenmesi gelişimlerine olumlu katkı sağlar. Çufçuf oyun & parti evi, çocukların en önemli dönemi olan okul öncesi yaş grubuna yöneliktir. Özellikle de hiperaktif çocukların yoğun olan enerjilerini atmalarında Çufçuf oyun & parti evi, eğlenceli oyunlar ile sağlamaktadır.

Çufçuf oyun & parti evi, Ankara'daki Eryaman semtinde bulunmaktadır. Bütün çocukları oyun gruplarına veya partilere davet ediyoruz.

 • 41.Nomi Oyun Evi


data/blog/7187/41-Nomi Oyun Evi.jpg

Çankaya'daki Nomi oyun evi, çocuklara yeni bir dünya sunuyor. Çeşitli oyunlar, el becerilerine yönelik aktivitelerin hepsi profesyonel ekip tarafından çocuklara öğretilmektedir. Nomi oyun evi, belirli yaş aralığındaki (2 ile 5 yaş) çocuklar için tercih edilebilir. Profesyonel eğitmenlerin oyunlar veya öğretiler süresince yanlarında olması onların güvende olmalarını sağlamaktadır. Nomi oyun evinde geçirilen sürede çocuklar yaşlarının verdiği hareketliliği en iyi şekilde değerlendirmektedir. Yaş gruplarından başka çocukların da yer alması yeni arkadaşlar edinme için imkân sunmaktadır.

 • 42.Mini Sanat Çocukça Eğlenceler Atölyesi


data/blog/7187/42-Mini Sanat Çocukça Eğlenceler Atölyesi.jpg

Mini sanat çocukça eğlenceler atölyesi, Ümitköy de hizmet vermektedir. 0- 12 yaş aralığı ile oldukça geniş kitlelere hitap etmektedir. Oyunlar, eğlenceler daha sayamadığımız pek çok etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Mini sanat çocukça eğlenceler atölyesinde Küçük yaştan itibaren çocukların hayal dünyasını genişleten oyunlar, sanatsal faaliyetler ile birden fazla eğitici aktivite programı uygulanmaktadır.

Mini sanat çocukça eğlenceler atölyesi, özellikle sanat konusunda çocukların yeteneğinin keşfedilmesi konusunda programlar ile ön plana çıkıyor. Sanat nedir, sanatın insana kazandırdıkları, sanatı sevme gibi konular ile çocuklara sanatın küçük yaşlarda aşılanması sağlanmaktadır.
 • 43.Anne & Çocuk Oyun Evi


data/blog/7187/43-Anne & Çocuk Oyun Evi.jpg

Minik yaştaki çocuklar için anne- babalarından ayrılıp da oyun gruplarına katılması biraz zor olmaktadır. Hem ortamdaki yeni insanlar hem de yeni bir ortam çocukların alışması için zaman gerektiren unsurlardandır. Anne & çocuk oyun evi, ebeveynlerinden ayrılmakta zorlanan çocuklar için oldukça fırsat dolu bir yerdir. Çünkü oyunlar veya diğer aktiviteler süresince anne- babalar çocukların yanında yer almaktadır. Çankaya da bulunan Anne & çocuk oyun evi, minik yaştaki çocuklar yani 0 yaşından en fazla 5 yaşındaki çocuklara hitap etmektedir.
 • 44.Çağ Çocuk Akademisi


data/blog/7187/44-Çağ Çocuk Akademisi.jpg

Kadınlarında çalışma hayatında yer alması ile birlikte çocukların bakımını üstlenecek profesyonel bakıcılara ihtiyaç duyulmaktadır. Başta Ankara gibi büyük şehirlerde kadınların iş hayatında aktif olmaları profesyonel bakıcı sorununu artırmıştır. Çocukların bakımının yanı sıra oyunlar oynamak, yeni bir şeyler öğrenmesi ailelilerin dikkat ettiği diğer bir noktadır. Geleneksel yöntemler ile babaanne- anneanne ya da oyun ablaları ile çocukların harcayacağı zaman yetersiz ve verimi düşük olacaktır. Dolayısı ile çağ çocuk akademisi, kreş hizmeti ile çocukları okul öncesi sistem başta olmak üzere hayatındaki diğer aşamalara sağlam bir zemin oluşturmaktadır.

Çağ çocuk akademisi, Ankara'da Batıkent semtinde minik davetlilerini beklemektedir. Eğer çocuğunuzun çağ çocuk akademisinde geçirdiği süreyi merak ediyorsanız ebeveynlerde katılabilir.

 • 45.Aydın Smart Kids Academy


data/blog/7187/45-Aydın Smart Kids Academy.jpg

Aydın smart kids Academy ile çocuklar daha sağlıklı ve huzurlu olmaktadır. Çünkü isminde geçen Academy kelimesine yakışır şekilde yani çocuklara yeni bakış açısı, sorgulayıcı, problemlerin üstesinden gelebilen bireyler için profesyonel bir eğitim süreci uygulanmaktadır. Aydın smart kids Academy, çocukların ve ebeveynlerin memnuniyetinin sağlanacağını garanti etmektedir.

Aydın smart kids Academy, diğer kreşlerden ve oyun gruplardan oldukça farklıdır. Çünkü eğitim sisteminde yenilikler ile gerçekleştirmektedir. Mesela iki dil eğitim gibi. Ayrıca sadece yıl içerisinde eğitim veya oyun gibi aktiviteler ile sınırlı değildir. Aynı zamanda yaz aylarında Açık hava da gerçekleştirilen aktiviteleri de bulabilirsiniz.
 • 46.Aşkitoş Cafe


data/blog/7187/46-Aşkitoş Cafe.jpg

Çocukların yaşıtları ile iletişim kurması, paylaşmayı öğrenmesi, oyun oynaması gibi konularda istekli ve yetenekli olması her ebeveynin görmekten mutlu olduğu olaylardandır. Aşkitoş cafe ile çocuklarınıza yeni bir ortam sunulmaktadır. Yani Ankara da mevcut pek çok kreşin sağlayamadığı kaliteli hizmeti Aşkitoş cafe de bulabilirsiniz. Aşkitoş cafe, sadece çocuklar için değil ebeveynler de hoş vakit geçireceği ortamlar mevcuttur. Özellikle cafe bölümü ile çocuklarınız eğlenirken sizlerde oturup bir şeyler içebilirsiniz. Diğer çocukların ebeveynleri ile muhabbet edebilirsiniz. Böylece aileler de günlük rutinden kurtulmuş olur.

 • 47.Bowling Adası Anatolium Avm


data/blog/7187/47-Bowling Adası Anatolium Avm.jpg

Bowling, son yılların en popüler oyunlarından biridir. Gerek ülkemizde gerekse dünyanın hemen her yerinde bowlinge büyük ilgi gösterilmektedir. Ülkemizde bowling salonları için çeşitli mekanlar oluşturulmuştur. En yaygın olarak alış- veriş merkezlerinde olduğunu görmekteyiz. Bowling adası Anatolium avm de bowlingin keyfini çıkarabilirsiniz. Bowling; Çocukların, gençlerin ve hatta yetişkinlerin spor veya hobi olarak ilgilendikleri bir aktivite olarak yerini almaktadır. Dolayısı ile futbol geride kalmıştır.

Bowling adası Anatolium avm, alış- verişin stresinden kurtulmak istiyorsanız mutlaka uğramalısınız. Bowlingi ister grup olarak yarışma tarzında ister bireysel olarak oynayabilirsiniz.

 • 48.Rolling Ball Kentpark Avm


data/blog/7187/48-Rolling Ball Kentpark Avm.jpg

Ankara'nın gündüzü farklı gecesi farklıdır. Gündüz iş hayatı, okul hayatı yaşanırken akşamları bambaşka bir şehir oluyor Ankara. Akşamları yorgunluğu atmak, kendinize zaman ayırmak, hobi edinmek istiyorsanız Rolling Ball Kentpark avm tam size göre. Bowling oyunu ile ünlü bir mekandır ancak bu kadar ile sınırlı değildir. Çünkü Rolling Ball Kentpark avm de başka eğlenceli oyun seçeneklerini görebilirsiniz. Mesela dart, bilardo gibi masa oyunlarından başka birde sanal dünyanın kapılarını açan teknolojik oyun makineleri bulunmaktadır. Kısacası profesyonel oyun için Rolling Ball Kentpark avm'de size uygun olan haftanın herhangi bir günü uğrayarak deneyimleyebilirsiniz.
 • 49.Rolling Ball Antares Avm


data/blog/7187/49-Rolling Ball Antares Avm.jpg

Rolling Ball Antares avm, gençlerin asla vazgeçemediği mekanlardandır. Çünkü Rolling Ball Antares avm ile bowling oynamak hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı. Konsept, ışıklandırma gibi konularda oldukça kaliteli bir mekân olmasının yanı sıra temizlik ve hijyen konusunda da son derece dikkatli davranılmaktadır. Özellikle bowling oynamak için özel ayakkabıların giyinilmesi gerekir. Oyuna başlamadan önce yetkililer tarafından bu ayakkabılar temin edilmektedir. Ancak pek çok kişi de bu ayakkabılar başkaları tarafından da kullanıldığı için giyme konusunda tereddüt yaşamaktadır. Buna bağlı olarak Rolling Ball Antares avm de bowling ayakkabıları steril edilerek oyunculara temin edilmektedir.

Rolling Ball Antares avm de yoğun eğlencenin ardından dinlenmek, nefeslenmek için bir şeyler içebileceğiniz cafe, pub store da bulunmaktadır.
 • 50.Roll House Armada- Armada Avm


data/blog/7187/50-Roll House Armada- Armada Avm.jpg

Ankara'da en kaliteli ortama sahip eğlence mekanlarından biri de Roll House armada- armada avm'dir. Roll House armada- armada avm ile sevdikleriniz, arkadaşlarınız, dostlarınızla beraber günün yorgunluğunu atın. Bowling ile adrenali zirvede yaşayın. Büyük titizlik ile hazırlanan bowling oyun alanına sahiptir. Roll House armada- armada avm ayrıca haftanın belirli zamanlarda müşterilerine cazip fırsatlar sunmaktadır. Siz de bu fırsatlardan yararlanmak istiyorsanız en kısa sürede Roll House armada- armada avm 'ye uğrayın.

 • 51.Roll House Bilkent- Bilkent Avm


data/blog/7187/51-Roll House Bilkent- Bilkent Avm.jpg

Bowling oyunu ülkemizde yeni bir akım olsa da aslında bir zamanlar sokaklarda oynanan misket oyununa benzer. Bowling, daha modern ve kurallara bağlı bir oyundur. Dolayısı ile yenilikler şehri olan Ankara, bowlingi meraklıları ile buluşturuyor. Roll House Bilkent- Bilkent avm, profesyonellerin, acemilerin ve hatta bowlinge yeni başlayanların rahatça bowling oynayacağı mekanlardandır. Yani Roll House Bilkent- Bilkent avm, bowling için herhangi bir ön şart aramaksızın her seviyede oyuncuya ev sahipliği yapmaktadır.

Roll House Bilkent- Bilkent avm de eğlenirken kötü enerjinin azaltılmasına, iyi enerjinin artmasına katkı sağlamaktadır.
 • 52.Roll House Optimum- Optimum Avm


data/blog/7187/52-Roll House Optimum- Optimum Avm.jpg

Roll House optimum- optimum avm; Roll House Bilkent ve Roll House armada şubelerinin sonuncusudur. Ankara'da Roll House optimum- optimum avm de bowling eğlencesi efsane haline gelmiştir. Dolayısı ile şehrin farklı yerlerinde şubeleri açılarak müşterilerin beğenisini toplamaya devam etmektedir. Gerek güler yüzlü personeli gerekse uygulanan indirimler ile sadece günün değil haftanın her anı bowling tutkunları ile dolup taşmaktadır.

Roll House optimum- optimum avm de yetişkinler, gençler bowling oynarken çocuklar için de çeşitli oyuncaklar veya oyun alanları bulunmaktadır. Mekanik oyuncaklar olduğu gibi bilgisayarlı oyuncaklar da mevcuttur.

 • 53.Still Bowling Bahçelievler


data/blog/7187/53-Still Bowling Bahçelievler.jpg

Still bowling Bahçelievler, iş çıkışı veya günün sonunda yoldan geçerken uğrayabileceğiniz bir yerde bulunması ile bowling severlere yakındır. Ankara da bowling salonları genellikle avm içerisinde bulunurken Still bowling Bahçelievler tam tersine merkezi bir cadde üzerindedir. Kısacası bowling ülkemizde artık her yerde ulaşabileceğimiz bir spora dönüştü.

Still bowling Bahçelievler de bowling oyunu için çeşitli ortamlar vardır. Mesela gruplar halinde rekabetçi bir ortam oluşturulduğu gibi birde turnuvalara katılmak isteyenlerin kendini geliştireceği, verimli ortamlara da sahiptir.