ANKARA SOSYETE MEKANLARI

blog yazısı ekle !

ANKARA SOSYETE MEKANLARI

Ankara başkentimiz olması yanı sıra kendini çok farklı şekillerde de geliştirebilmiş şehirlerimizin arasında başlarda yer almaktadır. Öncelikle tarihi yapısı, sonrasında gezilip görülecek mekânları bakımından oldukça zengin olan bu şehrimiz halen gelişmekte olan yapısıyla da oldukça dikkat çekmektedir. Hemen her kesimden insana sahip olan bu yerleşim biriminde sosyal hayat önemli bir çerçevede ele alınmaktadır. Şehrin hareketinin büyük kısmını genç üniversiteli nüfus oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra yerli halk da şehirde oldukça etkindir. Öyle ki şehirdeki elit Ankara sosyete mekanları da büyük ölçüde bu yerli kesim hâkimdir.
Zaten bahsettiğimiz sosyete mekânları da kendini çok net belli etmektedir. Büyük alış veriş merkezleri, göz alıcı evleri, Restoran, Cafe, Bar , Pub, Meyhane gibi mekanlarıyla gerçekten de farkını koymuş bir yaşam alanı mevcuttur bu kesimde. Zaten bu mekan kavramı bazen çok net çizgilerle anlaşılabilmektedir. Bir muhite girdiğinizde araba modelleri değişiyor, giyim kuşam biraz daha farklılaşıyorsa bilin ki bulunduğunuz konum pek de sıradan bir konum değildir :) tabii ki bu tamamen bir gözlem, bir çıkarım.

Assos Meyhane

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Aşkabat Caddesi No:46/8 Bahçelievler-Ankara

Rakıcı

GOP

devamını oku... Adres: Nenehatun Caddesi No:60-B GOP-Ankara

Denizatı Pastane Restoran İncek

İncek

Denizatı İncek, 45 yıllık Denizatı Pastanelerinin İncek' uzantısı olup, Ankara' da bir ilke imza atmış ve restoran, cafe-bistro ve pastaneyi aynı mekanda birleştirerek sizlere hizmet vermek üzere 15 nisanda açılmıştır.

Restoranımızda keyfe keder akşamlarınızı taptaze mezeler, et ve balık yemekleriyle şenlendirebilir, Cafe- bistro katında dünya mutfağının spesiyallerini yada sizin için özel ithal edilmiş kahvelerimizi deneyebilir, aynı kattaki geniş ve huzurlu Gizli Bahçemizde aileniz ve sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Giriş katındaki pastanemiz ise bunca yılın tecrübesi ve kaliteli ürün yelpazesiyle siz değerli misafirlerimizin hizmetindedir.
devamını oku...
Adres: Kızılcaşar Mahallesi Zafer Caddesi No:23 İncek-Ankara

Kraz Cafe

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mah. 2818. Sokak No:9 G-2 Çayyolu - Ankara

Ziverbey Cafe Restaurant

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:17/1 Çukurambar-Ankara

Tarihi Merkez Lokantası

Yenimahalle

devamını oku... Adres: M. Akif Ersoy Mah. Anadolu Bulvarı No: 74 / DK 6-3 DK 6-4 Yenimahalle-Ankara

Twins Food Drink Coffee

Bahçelievler

Dünya mutfağının mükemmel sunumlarının birarada bulunduğu Bahçelievlerin gözde mekanı Twins zengin Dünya mutfağından, Alkollü içecek menüsüne, Uzakdoğu mutfağından, Nargile keyfine kadar 120 kişilik şık ve geniş bahçesinde muhteşem sunumları ile hizmet veriyor.

Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam buluşmalarınızda Twins size güleryüzlü hizmeti ile ev sahipliği yapıyor.devamını oku...
Adres: Y. Bahçelievler Mahallesi Eski 6. Cadde (Yeni 54. Cadde) 16/A-B Bahçelievler-Ankara

İncek Sofrası

İncek

17 Yıllık tecrübesi ile şehrin gürültüsünden uzak,yeşillikler içindeki huzurlu,lezzetli bir masayı sevdiklerinizle paylaşın. Canlı Akordiyon müziği eşliğinde keyifli bir akşam yemeğinin keyfine varın. Sizler yemeğinizin ve ortamın huzurunu yaşarken, çocuklarınızda oyun parkında güvenle eğlensinler.

CANLI MÜZİK

 • Köy Kahvaltısı
 • Mangal Keyfi
 • Düğün Organizasyonları
 • Nişan Organizasyonları
 • Toplantı Organizasyonları
 • Özel Günler
 • Toplu Yemekler
 • Oyun Parkı
 • Otopark
 • Paket Servis
 • Wireless

Kahvaltı 40 TL
Cuma Cumartesi canlı müzik
Kapalı alanda mangal keyfi
devamını oku...
Adres: İncek Mahallesi Turgut Özal Bulvarı No:3 İncek-Ankara


Ankara'da bu yerler kendilerini daha çok Çayyolu taraflarında göstermekte. Bu alanda özellikle yeni yapılan konutlar oldukça ilgi görmekte ve bu yapıların devamını getirecek izlenimler bırakmakta. Ancak bu konutların fiyatlarının da dudak uçuklatan rakamlar olduğu da bir gerçek:) Bunun peşinden yine hemen hemen bu özelliklere sahip Bilkent civarları gelmekte. Özellikle göz alıcı suitleri yapısında oldukça çok barındıran bu yerler sanki Ankara da değilmişsiniz gibi bir his uyandırıyor.

Bu tarafların yerleşim alanlarında özellikle peyzaj da oldukça göz alıcıdır. Renk renk çiçekler, ağaçlandırma sistemleri yemyeşil alanlar... Gerçekten de Ankara ilinin o puslu havasını bile değiştirecek kadar güzel biçimde ortaya konulmuş. Tabii ki çevre de bir o kadar temiz. Özellikle geri dönüşüm noktalarıyla tamamlanmış bir sistemin olması bu yerler için en büyük avantajlardan biri. Tabi bu durumda bu çevrede yaşayan insanlara düşen görevlerde büyüktür. Onlar da bu durumun farkında olmalılar ki bu denli huzur verici bir durumda bu yerleşim birimleri.