ANKARA EV YEMEKLERİ

blog yazısı ekle !

ANKARA EV YEMEKLERİ

Evinden uzakta yaşayan, anne yemeklerine hasret kalan, midesinden sıcak bir çorba bir sulu yemek geçsin isteyen, sağlıklı beslenmeliyim diye düşünen kim varsa soluğu ev yemeği yapan restoranlarda alır.
Akla ev yemeği deyince ilk olarak tabldot yemek pişiren lezzetli esnaf lokantaları gelse de Ankara'da yine bu isteğe hizmet veren pek çok ev yemeği restoranı da bulunmaktadır.

Genellikle üniversitelerin olduğu Cebeci, Kızılay, Balgat, Bahçelievler ve Beşevler bölgelerinde de sıklıkla rastladığımız bu tarz restoranları Gazi Osman Paşa, İncek ve Gölbaşı'nda da bulmanız mümkündür.

Taraça Meyhane

Kızılay

1971 senesinde babamız merhum Sadık Özen'in kurduğu belki de o yıllarda Türkiye'de 24 saat açık ilk Restaurant.

İnegöl köfte ile başladığımız bu yolculukta 51 sene sonra Deniz Ürünlerinden, Izgara çeşitlerine, Yaprak Ciğer'den Tandır'a, günlük taze hazırlanan 20'ye yakın mezeden Paçanga, İşkembe Güveç gibi ara sıcaklara uzanan geniş menümüz ile yarım yüzyılı aşan bir suredir aynı lokasyonda Ankara Ķızılay'da hizmetinizdeyiz.

Özellikle yaz akşamları 100 kişilik oturma kapasitesi ile Taraça Meyhane açık terasımız Kızılay'da 1. katta gökyüzüne bakabileceğiniz, yıldızlar altında oturabileceğiniz belki de tek yer. Birçok çiftin bu romantizm büyüsü ile evlilik teklifini Taraça Meyhanede yaşadığına şahit olduğumuzu söylemek isteriz. Daha sonra çocukları ve hatta torunları ile 3 kuşak geldiğine de mutlulukla şahit olduk.

Müşteri profili çoğunlukla 30-40-50 senedir devamlı gelen sadık ve kemik bir yapıdadır. Bu da müşteri memnuniyetini sürdürebilir kılmaya gayretimizin bir kanıtıdır diye düşünüyoruz.

Süper Lig Maç yayını keyfini de Taraça'da yaşayabilirsiniz.

Makul fiyat, kaliteli ürün, rahat ortam, güler yüzlü ve tecrübeli hizmet bulabileceğiniz işletmenizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
devamını oku...
Adres: İzmir 2. Cadde No:34 Kat:2 Kızılay-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay Ankara


Öğle yemeklerinde çalışan kesimin de tercih ettiği ev yemeği yapan restoranlar hem midenize hem de kesenize oldukça uygun lezzetler sunmaktadır.

Çorbadan, kuru fasülyeye, et yemeklerinden sebze yemeklerine, pilavdan makarnaya, zeytinyağlılardan salatalara ve tatlı çeşitlerine pek çok lezzetin sunulduğu bu tarz restoranlarda fiyatlar da bütçeye uygun şekilde tasarlanmıştır.

Genellikle yemeği yapan kişiyle muhatap olunur ve o gün ne 'iyiyse' ondan istenir. Samimi ve sıcak bir ortamı bulunan ev yemeği restoranlarının sizleri evinizde gibi hissettireceğinden emin olabilirsiniz.