ANKARA BRUNCH MEKANLARI

blog yazısı ekle !

ANKARA BRUNCH MEKANLARI

Bu yazıda başkent Ankara ilinde yer alan brunch yani sabah kahvaltısıyla öğle yemeğinin bir arada yapıldığı yerler hakkında bilgi verilerek en güzel Ankara brunch mekânları hakkında tarifler yapılacaktır. Bunun ardından da yine ildeki kafe, restoran, meyhane, bar ve daha pek çok sosyal mekânların bulunduğu yerler üzerinde durularak bu yerler hakkında da bilgiler sunulacaktır.
Bilindiği üzere insanlar sosyal varlık olarak yaratılmışlardır. Böyle olunca da bilinmesi gereklidir ki insanlar sürekli olarak kendilerini geliştirmek için yoğun bir çaba içerisinde olmalıdırlar. İşte bundan ötürüdür ki söz konusu sosyalleşme alanları birden çok alanda yayılmış olarak karşımızda yer almaktadır. Ayrıca yine bilinmelidir ki Ankara ili Türkiye'nin başkent olması nedeniyle bu yerlerin kaliteli olması da son derece önemlidir. Ankara brunch mekanları hakkında ilk akla gelecek yer Kızılay semtidir.

Burada brunch yapabilmek için çok cazip fiyatlar ve çok uygun mekânlar birbirinden farklı olarak dizayn edilerek karşımıza çıkmaktadır. İşte bu nedenle de sözü edilen mekânların birbirinden farklı bir mekan profil edinme ile karşımızda olduğu kesindir. Yine hemen Kızılay semtinin bir arkasında bulunan Tunalı caddesinde de çok şahane brunch yapılabilecek yerler bulunmaktadır. Son derece sağlıklıdır.

Taraça Meyhane

Kızılay

1971 senesinde babamız merhum Sadık Özen'in kurduğu belki de o yıllarda Türkiye'de 24 saat açık ilk Restaurant.

İnegöl köfte ile başladığımız bu yolculukta 51 sene sonra Deniz Ürünlerinden, Izgara çeşitlerine, Yaprak Ciğer'den Tandır'a, günlük taze hazırlanan 20'ye yakın mezeden Paçanga, İşkembe Güveç gibi ara sıcaklara uzanan geniş menümüz ile yarım yüzyılı aşan bir suredir aynı lokasyonda Ankara Ķızılay'da hizmetinizdeyiz.

Özellikle yaz akşamları 100 kişilik oturma kapasitesi ile Taraça Meyhane açık terasımız Kızılay'da 1. katta gökyüzüne bakabileceğiniz, yıldızlar altında oturabileceğiniz belki de tek yer. Birçok çiftin bu romantizm büyüsü ile evlilik teklifini Taraça Meyhanede yaşadığına şahit olduğumuzu söylemek isteriz. Daha sonra çocukları ve hatta torunları ile 3 kuşak geldiğine de mutlulukla şahit olduk.

Müşteri profili çoğunlukla 30-40-50 senedir devamlı gelen sadık ve kemik bir yapıdadır. Bu da müşteri memnuniyetini sürdürebilir kılmaya gayretimizin bir kanıtıdır diye düşünüyoruz.

Süper Lig Maç yayını keyfini de Taraça'da yaşayabilirsiniz.

Makul fiyat, kaliteli ürün, rahat ortam, güler yüzlü ve tecrübeli hizmet bulabileceğiniz işletmenizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
devamını oku...
Adres: İzmir 2. Cadde No:34 Kat:2 Kızılay-Ankara

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara

Beat Cafe Taurus

Çukurambar

ANKARA ROCK BAR

Rock müziği oldukça evrenseldir ve her dilde farklı anlamlar içeren popülerliğe sahiptir. Ankara Rock Bar, Türkiye'nin başkenti olan Ankara'nın Çankaya ilçesinde yer almaktadır.. Müzik keyfi yapmak isteyenler sıklıkla rock bar tercih ederler.

Ankara Rock Bar'a gitmek isteyenler birçok farklı dilden müzik dinleyerek, eşlik edebilir ve mekanlarda alkol içebilir. Birden çok misafir kapasitesi olan; hem canlı hem de müzik çalar eşliğinde gerçekleşen, dj konseptini dahil edebilen mekanlar bulunmaktadır. Bu mekanlar konsept olarak rock bar olarak hizmet vermektedirler. Bar konsepti ile müziğin, şarkıya özel dansın ve sevdiklerinizle beraber geçirebileceğiniz bir gün için seçim yapabilirsiniz. Rock müziğinin popüler isimlerinin şarkılarını dinleyebilirsiniz. Daha önce duymadığınız rock müzikleri mekan içerisinde keşfedebilirsiniz.

Ankara Rock Bar Nasıl Bir Konsepte Sahiptir?

Ankara Rock Bar içerisinde rock müziğine gönül veren, dile pelesenk olan şarkıları dinleyebilmek açısından çokça tercih edilmektedir. Şarkılar arasında 1950'de "rock and roll" olarak hayatımıza giren konseptin yanı sıra 60'lı, 70'li, 80'li, 90'lı, 2000'li ve günümüz sanatçılarının İngilizce, Türkçe ve diğer dillerde çokça popüler olan rock müziklerini dinlemek mümkündür. Şarkı seçimlerinde popülaritesinin büyük bir önemi bulunmaktadır. Rock müziği çeşitleri olan hard rock, blues rock, punk rock, heavy metal, alternatif rock, pop rock, progressive rock, senfonik rock, gothic rock gibi türlere sahip müzikler Ankara rock bar konseptinde yer almaktadır.

Rock gruplarının çokça bilindik sanatçıları olan The Beach Boys, Queen, Pink Floyd, Bob Dylan, Erkin Koray, Cem Karaca, Barış Manço, Hayko Cepkin, Emre Aydın, Şebnem Ferah, Özlem Tekin ve rock müziğine hizmet eden çokça sanatçının yeni ve eski şarkıları Ankara rock bar repertuarındadır. Bu konsepte göre ise müzikler müzik çalarla ortama yayılan sesler, canlı performans sanatçısının rock şarkılarını yorumlaması veya çokça ünlü rock sanatçılarının mekanda sahne almasıyla gerçekleşir.

Rock bar türünde alkollü içeceklerin skalası oldukça geniştir. Mekanda alkolsüz içecekler, mekanın mutfak genişliğine göre menülerine eklenen yiyecek türleri olmaktadır. Genellikle Ankara Rock Bar içerisinde yer alan mekanlarda sanatçıların yer aldığı sahne, enstrümanlar ve dj çalar gibi müzik konseptine alan açılır. Mekanlar pub tarzında olup hem ayakta oturmalı, hem de bar bölümündeki taburelerde oturmalı hem de ayakta rock bar müzisyenini dinleyecek bölümler bulunur.

Ankara Rock Bar konsepti, farklı müzik ve ışıklardadır. Mekanın uygunluğuna göre rezervasyonlu veya rezervasyonsuz olabilmektedir. Her mekanın kendine özgü rock müzik günleri, konsepti olabilmektedir.

Ankara Rock Bar, rock müziğinde punk, heavy, pop gibi çokça çeşitli dallara, 50'li yıllardan günümüze kadar yer alan farklı sanatçıların müziklerine sahiptir. Mekana özgü olarak alkollü ve alkolsüz içecekler, kokteyller, yiyecek seçenekleri farklı fiyatlandırmaya sahiptir.

Ankara Rock Bar çeşitleri, canlı performans sanatçılarının popülaritesine göre değişkenlik göstermekte olup dj performans veya müzik çalar üzerinden gerçekleştirilen dinletiler arasında fiyat farkı bulunur. Bu nedenle Ankara Rock Bar ararken, konsept seçeneklerini bir arada değerlendirmeniz oldukça mümkündür.

devamını oku...
Adres: Konya Yolu Bulvarı Taurus AVM Zemin Kat No: 190/B-Z Çukurambar - Ankara

Beat Cafe Bahçelievler

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Aşkabat Caddesi 2/A ( Bahçelievler 7. Cadde )

Beat Cafe Armada

Söğütözü

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Nergiz Sokak No : 7/2 ( Armada Via Flat Yaşam Sokağı ) Söğütözü - Ankara


Hijyene önem veren işletmelerin bulunduğu bu cadde ayrıca elit bir tabakaya hitap eden mevkide yer alması bakımından da önemlidir. Bunun dışında yine ilde brunchın yapılabileceği gözde mekânları özellikle de hafta sonları rağbet gören Çankaya'daki kafeler ve bistrolar oluşturur. Burası da hafta sonu kahvaltı için uygun yerlerin başında gelmektedir.

Yazının başında da aktarıldığı gibi elbette sadece bunlar yoktur ilde... Bunun dışında restoran zincirleri de yaygınlıkla karşımıza çıkar. Restoran denilince akla yine Kızılay gelir elbette... Özellikle Sakarya ve Meşrutiyet caddelerindeki şık ve cazip restoranlar müşterilerin her ekonomik tabakasına hitap edebilir. Bunun dışında cafe mekânlar da olmazsa olmaz mekânların başında yerini almış bulunmaktadır.

Özellikle öğrenciler için 7. Cadde kafeleri ardı ardına cadde boyunca dizilmiş sokak dokusuyla çok güzeldir. Bunun dışında gece hayatının da aktif olması için bar pub mekânları da unutulmamış, Kızılay, Çankaya, Maltepe, Ulus semtlerinde birçok gazino, bar, karaoke mekânları oluşturulmuştur. Bunun dışında yine Ulus meyhane mekânları ile ünlüdür.