ANKARA BRASSERIE

blog yazısı ekle !

ANKARA BRASSERIE

Bir Fransız değil iseniz ya da Fransızca bilmiyorsanız 'Brasserie de nedir?' diye düşünebilirsiniz. Fransızlar bu bahsi geçen brasserielere gidip oralarda bira içer, bira içerken de birşeyler yer. Yani onların bir nevi birahaneleridir.
Ama bizim birahane kültürüne pek uymamaktadır. Daha cool mekanlardır. Birahanelerde daha çok kuruyemiş eşliğinde bira içilir, iki lafın beli kırılır ve kalkılır.

Ancak şuan Ankara'da mevcut olan ve Brasserie adı altında hizmet veren mekanlarda oldukça lezzetli atıştırmalıklarla birlikte rahat bir ortamda oturma ve biralarınızı yudumlarken sohbet etme imkanınız vardır. Tabi ki brasserie mekanlarındaki tek içecek bira değildir. Şarap ya da alkolsüz içecek bulmanız da mümkündür.

Twins Food Drink Coffee

Bahçelievler

Dünya mutfağının mükemmel sunumlarının birarada bulunduğu Bahçelievlerin gözde mekanı Twins zengin Dünya mutfağından, Alkollü içecek menüsüne, Uzakdoğu mutfağından, Nargile keyfine kadar 120 kişilik şık ve geniş bahçesinde muhteşem sunumları ile hizmet veriyor.

Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam buluşmalarınızda Twins size güleryüzlü hizmeti ile ev sahipliği yapıyor.devamını oku...
Adres: Y. Bahçelievler Mahallesi Eski 6. Cadde (Yeni 54. Cadde) 16/A-B Bahçelievler-Ankara

Tavolo Mio

Ümitköy

2019'un başlaması ile Ankara'ya merhaba diyen Tavolo Mio, birinci sınıf bir restoran olarak hizmet vermektedir. Ümitköy'de konumlanan restoranımız, dünya mutfağından seçme lezzetler yanı sıra Türkiye'nin yerli, ödül almış butik şaraplarını da misafirlerine sunmaktadır.Aile toplantılarınız, özel günleriniz, iş yemekleriniz ve benzeri organizasyonlar için gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.
Amacımız misafirlerimizin nezih bir ortamda, keyifli zaman geçirebilmelerini sağlamaktır.


devamını oku...
Adres: Ümit Mahallesi, 2494/3. Sk. No:6 Çankaya - Ankara


İş çıkışı arkadaşlarınızla biraraya gelip iyi vakit geçireceğiniz bu mekanları genellikle Tunus Caddesi, Tunalı Hilmi ve Bahçelievler dolaylarında bulursunuz. Ayrıca Tepe Prime, Bilkent ve Park Caddesi'nde de bu konseptte pek çok hizmet veren mekan Ankaralılarına kapılarını açmaktadır.

Sakin bir müzik anlayışı olan bu tarz mekanlarda genellikle loş ışıklar ve koyu renkli mobilyalar tercih edilmektedir. Bu da dışardan bakıldığında oldukça davetkar bir hava yaratmaktadır.