ANKARA BABY SHOWER MEKANLARI, ÖNERİLER VE FİYATLAR

blog yazısı ekle !

ANKARA BABY SHOWER MEKANLARI, ÖNERİLER VE FİYATLAR

ANKARA BABY SHOWER MEKANLARI, ÖNERİLER VE FİYATLAR

Baby Shower Partisi

Amerika'ya ait bir kültür olup son yıllarda ülkemizde de hızla popüler olmaya başlamıştır. Ülkemizde Ünlülerin yaptığı Baby Shower partisi halk arasında da yayılmaktadır. Baby Shower partisi; doğum öncesi, hediye partisi diye düşünülebilir. Yani hamile kadınların doğacak bebeği için samimi dostlarının, akrabaların, arkadaşlarının toplandığı bir parti çeşididir. Bu partinin özelliği doğacak olan bebeğin doğduktan sonra ihtiyacı olacak ürünler hediye olarak getirilir.

Aslında Baby Shower partisi, Ankara'da uzun yıllardır uygulanan bir kültürdür. Ankara da iş hayatından yorulanlar için Baby Shower partisi ile hayata kısa bir mola verip eğlencenin tadını çıkarabilecekleri bir aktivitedir. Ancak isminin değişerek çağdaşlaşması ile yeni versiyonu diyebiliriz. Baby Shower partisi hamile kadının ilk çocuğuna düzenlenebileceği gibi son çocuğu için de düzenlenebilir.

Baby Shower partisine davet edilecek katılımcıların teşrif edilebilmesi için ortak bir tarih belirlenir. Baby Shower partisinin saati ise öğleden sonrayı kapsayacak şekilde belirlenir.

Baby Shower partisinde hamile kadına iltifatlar, sevgi sözcükleri ile özel anların yaşatılması için hazırlanır. Bunun için aileden ya da akraba tarafından Baby Shower partisini düzenler. Böylece bu parti süresince hamile kadına ve bebeğe hediyeler getirilerek özel bir ambiyans oluşturulur.

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A

İncek Sofrası

İncek

17 Yıllık tecrübesi ile şehrin gürültüsünden uzak,yeşillikler içindeki huzurlu,lezzetli bir masayı sevdiklerinizle paylaşın. Canlı Akordiyon müziği eşliğinde keyifli bir akşam yemeğinin keyfine varın. Sizler yemeğinizin ve ortamın huzurunu yaşarken, çocuklarınızda oyun parkında güvenle eğlensinler.

CANLI MÜZİK

 • Köy Kahvaltısı
 • Mangal Keyfi
 • Düğün Organizasyonları
 • Nişan Organizasyonları
 • Toplantı Organizasyonları
 • Özel Günler
 • Toplu Yemekler
 • Oyun Parkı
 • Otopark
 • Paket Servis
 • Wireless

Kahvaltı 40 TL
Cuma Cumartesi canlı müzik
Kapalı alanda mangal keyfi
devamını oku...
Adres: İncek Mahallesi Turgut Özal Bulvarı No:3 İncek-Ankara

7 Zeytin Fasıl Restoran

Balgat

Fasıl, canlı müzik,birbirinden lezzetli mezeler,özel kokteyler,ve dev ekranda canlı maç,derbi yayınlarıyla günün yorgunluğunu atabileceğiniz harika bir mekandevamını oku... Adres: Nasuh Akar Mahallesi Ziyabey Caddesi No:39 Balgat-Ankara

Assos Meyhane

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Aşkabat Caddesi No:46/8 Bahçelievler-Ankara

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara

Rakıcı

GOP

devamını oku... Adres: Nenehatun Caddesi No:60-B GOP-Ankara

Köşk Et & Balık Restaurant

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Haymana Yolu 3.km Karşıyaka Mahallesi 634.Sokak No:4 Gölbaşı-Ankara


Baby Shower Organizasyonu


Baby Shower partisinin, eğlencelerinin yaygınlaşmaya başlaması ile Baby Shower organizasyonu için düzenlemeler yapılmaktadır. Baby Shower organizasyonu hamile kadının ablası yoksa yakın dostları tarafından hazırlanır. Bu hazırlıklar içerisinde hamile kadının kocası da yer alır. Böylece doğuma sayılı günler kala otuz gün kadar bir süre için Baby Shower organizasyonu hazırlanır.

Baby Shower organizasyonu hazırlanırken davetlilerin sayısı 6 ile 16 kişi kadar belirlenir. Ancak son zamanlarda Baby Shower partisinin o kadar ilgi görülmüştür ki katılımcıların sayısı arttırılmaktadır. Davetli sayısının artması ile Baby Shower partisinin Baby Shower organizasyonu ile iyi bir hazırlık yapmayı gerektirmektedir. Mesela davetlilerin net sayısı, Baby Shower partisinin tarihi, davetlilere ikram edilecek tatlar, mekân, tüm bu bilgilerin yer alacağı davetiye ve mekânın renklendirilmesi için kullanılacak dekoratif malzemelerinin eksiksiz olarak tedarik edilmesi gerekir.

Baby Shower organizasyonu için profesyonel destek alınabileceği gibi zevkine ve yönetim özelliğine güvendiğiniz bir kişi tarafından da hazırlanabilir. Ancak Baby Shower organizasyonu için profesyonel destek alınması ile partinin eksiksiz hazırlanması sağlanır. Aynı zamanda parti de pasta töreni, hediye töreni gibi düzenlemelerin akışı da belirlenerek bir bütün şeklinde devamlılığı sağlanır. Mesela Ankara'da Baby Shower organizasyonu için uzmanlar tarafından hazırlanan partiler daha çok ilgi görmektedir.

Baby Shower Malzemeleri

Baby Shower malzemeleri, Baby Shower organizasyonu ile uyumlu olmalıdır. Renkler, mekân süslemeleri, ikramlar ve tabi ki hediyeler. Baby Shower partisinin amacı doğacak olan bebeğin masraflarında dostlarının hediye usulü ile temin edilmesidir. Mesela bebek kıyafeti (yazlık, kışlık), biberon, mama sandalyesi, oyuncak, bornoz, patik, beşik, emzik, bebek battaniyesi vb. Ayrıca hamile kadının da yararlanabileceği hediyeler olabilir. Mesela çocuğu doğru bir şekilde büyütebilmesi için bebek kitabı da Baby Shower malzemesi olabilir.

Baby Shower malzemeleri için Baby Shower organizasyonunu hazırlayan kişi tarafından annenin hoşuna gidebilecek tarzda bir liste hazırlanır. Bu liste daha önceden bir mağaza ile anlaşılıp verilir. Bu mağazaya yönlendirilen davetliler bütçelerine uygun hediyeleri seçerler. Ancak ülkemizde bu liste hazırlama olayı pek yaygın değildir. Çünkü hamile kadın gelecek olan davetlilerinin böyle bir masraf yapmasını istemez. Anne için Önemli olan bir araya gelip eğlenmektir.

Baby Shower partisinin sonuna doğru Baby Shower malzemeleri ile hamile kadına sunulur. Böylece hamile kadının bebek doğmadan önce büyük bir moral verilir. Baby Shower malzemeleri için Ankara da özel ve büyük mağazalar hizmete sunulmuştur. Çünkü Ankara gibi büyük şehirler de Baby Shower piyasasının oluşmaktadır.

Baby Shower Pastası


Baby Shower partisinde pastanın önemli yeri vardır. Özellikle bebek temasının işlendiği pasta hem Baby Shower partine uyum sağlayacak hem de anne adayını heyecanlandırır. Baby Shower pastasından başka lezzetler (börek, poğaça, sarmalar vb.) de Baby Shower organizasyonunda bulundurulmalıdır.

Adına Baby Shower partisi düzenlenen doğacak olan bebeğin cinsiyetine göre pasta seçilmelidir. Bunun için pasta siparişi ile Baby Shower pastası özgünleştirilebilir. Bunun için Ankara'da butik pastacılar doğru bir tercih olacaktır. Kremşanti sevmeyenler için pasta da krema kullanılabilir, rengi, bebek teması, içinde kullanılabilecek yardımcı malzemelerin kombinasyonu kişinin damak zevkine göre ayarlanabilir.

Baby Shower pastasının özgün olmasının yanı sıra taze olması isteniyorsa sipariş verilip o gün için hazırlanır. Aynı zamanda pasta siparişi vererek Baby Shower organizasyonun en önemli kısmı hazır hale getirilir.

Baby Shower pastası, partiye katılan davetlilerin sayısını karşılayacak büyüklükte olmalıdır. On kişiden başlayarak seksen kişilik pasta siparişi verilebilir. Bu sayı katılımcılara göre ayarlanır. Tasarım pastalarında genellikle şeker hamuru ile kaplama ve şekiller yapılır. Böylece şekil vermek hem kolay hem de görselliğin kalitesi arttırılmaktadır.

Baby Shower Süslemeleri


Ortamı renklendiren, parti havasını yansıtan süslemelere geniş yer verilmelidir. Baby Shower süslemeleri hazır olarak mağazalardan satın alınabilir. Baby Shower süslemeleri Ankara da çalışanların fazla olması nedeniyle süsleri hazırlamak için zamanı olmayanlar bu işi organizatörlere bırakılabilir veya kişilerin el becerileri ile hazırlanabilir. Amaç eğlenmek olduğu için Baby Shower süslemeleri el de hazırlanabilir.

Baby Shower süslemeleri için puantiye, balonlar, çiçekler, bebek figürleri, bebek ayakkabısı gibi figürler kullanılabilir. Renklerde pembe veya mavi temel renkler ve tonlarının kullanılması bebek için doğru tonlardır. Böylece ortamdaki renkler ve desenler Baby Shower partisinin temasını güçlendirecektir.

Tabaklar, bardaklar, kaşık- çatal takımı, peçeteler ile ortamdaki detaylar masaya da yansıtılır. Her yerde bebeğin gelişini müjdeleyen süslemeler ile Baby Shower partisi eksiksiz olur. Eğer bebeğin ismi belli ise kapının girişine bebeğin ismi yazılır. Bebek şekerinde yine bebeğin ismine yer verilir. Baby Shower süslemeleri çiçek, balon vb. malzemelerin dışında masa da önemlidir.

Masada yer alan lezzetlerin de tatlarının yanı sıra süs detayları ile ön plana çıkarılması gerekir. Kek, kurabiye, tatlı, pasta gibi çeşitlerin de renkli şeker, çiçek gibi malzemeler ile süslenerek ortama uyumu sağlanır.

Baby Shower Mekan Önerileri


Ankara'daki insanlar için zaman değerli bir kavramdır. Çünkü mesafeler, iş, ev hayatı kısacası her konuda zaman kısıtlıdır. Parti için Baby Shower mekân önerilerimize bir göz atın. Ankara da Baby Shower partisi için mekân seçenekleri bakımından zengindir. Çünkü kafeler, restoranlar, bahçe gibi açık alanlar ve hatta parti evleri bulunmaktadır. Eğer Baby Shower partisine davet edeceğiniz misafir sayısı fazla ve Baby Shower partisinin unutulmaz bir anı olarak kalmasını istiyorsanız size uygun bir mekânı tercih edebilirsiniz. Bu mekanlar ayrıca açık hava ve kapalı mekân özellikleri ile seçenekleri genişletmektedir.

Baby Shower partisi ev ortamı için belki zor olabilir. Mesela temizlik, süslemeler, gelen davetleri ağırlamak için yer vb. gibi konular sorun olabilir. Bunun için yukarıda saydığımız Baby Shower mekân önerileri ile misafirlerinizi geniş ve ferah bir ortam da ağırlayın. Ayrıca Baby Shower partisi sonrası için temizlik, bulaşık gibi sorular zihninizi meşgul etmeyecektir.

Gösterişe önem verenler partinin de kusursuz olmasını ister. Ancak bu konuda deneyimi olmayanlar Baby Shower partisini organize etmede biraz zorlanabilir. Mesela parti evi gibi mekân önerisinde Baby Shower partisi için nasıl bir düzenleme yapılacağı, nereden başlanacağı gibi konularda sorun yaşanmaz. Zaman kaybı sıfırdır.

Baby Shower Fiyatları


Baby Shower partisi için kesenin ağzını açmak gerekir. Çünkü mekân, yiyecek- içecekler, pastası, süslemesi, hediyesi, kıyafeti kısacası her şey için para gerekir. Ancak bunları sayarken bütçe yetmeyecek gibi düşünülse de ayağını yorganına göre uzatırsan bütün saydıklarımızı tamlayabilirsiniz.

Bu fiyatları aşağı yukarı olarak belirleyelim ve bir Baby Shower partisi düzenlemenin ne kadar bir bütçeye ihtiyaç olduğunu bulalım. Ankara büyük bir şehirdir. Bulunan mekanların veya Baby Shower için gerekli olan malzemelerin satıldığı mağazalar, pasta fiyatları semtten semte değişmektedir. Bizde fiyatları ortalama olarak belirledik.

Baby Shower organizasyonu; eğer organizasyon aile bireylerine aitse 0 TL maliyetlidir. Mesela davetlileri belirlemek, liste oluşturmak, davetlileri mail ile davet etmek için herhangi bir maliyet gerektirmez. Eğer bu organizasyonu bir firma yönetecekse ortalama 400 TL-2000 TL arasındadır.

Baby Shower pastası; pastanın fiyatı içinde kullanılan malzemeye ve büyüklüğüne göre değişmektedir. Mesela on kişilik bir Baby Shower pastası ortalama 155 TL iken kırk kişilik bir Baby Shower pastası fiyatı ortalama 730 TL'dir.

Baby Shower süslemeleri; parti için gerekli olan süsleri, balonları, çiçekleri paket halinde almak daha avantajlıdır. Mesela 16 kişilik bir parti paketi ortalama 115 TL'dir. İçerisinde masa örtüsü, peçetesi süsleri ile beraber.

Baby Shower mekanları hakkında net bir rakam vermek mümkün değildir. Çünkü Ankara da düğün sezonu, parti sezonu gibi dönemlerde fiyatlar hareketlidir. Parti yapacağınız mekânı belirledikten sonra işletme sahipleri ile yapacağınız görüşmelerde fiyat konusunda daha sağlıklı bilgi edinebilirsiniz. Eğer Baby Shower mekânı olarak ev tercih ediliyorsa yine maliyet 0 TL'dir.