Ankara Balık-Deniz Mahsülleri İftar Yemeği

Ankara Restoranlar Balık-Deniz Mahsülleri İftar Yemeği Ramazan ayının manevi atmosferi Ankara'da iftar yemeği yenilebilecek yerlerde belirgin bir şekilde hissedilmektedir. Ankara'da iftar yemeği yenilebilecek yerlerde bütün ramazan boyunca çok özenli ve çeşitli sofralar hazırlanmaktadır. İftar sofrasının vazgeçilmez çeşitlerinden tatlı ve et yemeklerinin en lezzetlilerini Ankara'da iftar yemeği yenilebilecek yerlerin menülerinde genişçe yer verilmektedir. En şık ve zengin bir iftar masasında...
devamı...

Mekan Ara

Arama Sonuçları

Premium Balık-Deniz Mahsülleriİftar Yemeği

VIP Balık-Deniz Mahsülleriİftar Yemeği

Gold Balık-Deniz Mahsülleriİftar Yemeği

Standard Balık-Deniz Mahsülleriİftar Yemeği

toplam 22 sonuç bulundu.
1 - 22 arası gösteriliyor.
Ankara Restoranlar Balık-Deniz Mahsülleri İftar Yemeği Ramazan ayının manevi atmosferi Ankara'da iftar yemeği yenilebilecek yerlerde belirgin bir şekilde hissedilmektedir. Ankara'da iftar yemeği yenilebilecek yerlerde bütün ramazan boyunca çok özenli ve çeşitli sofralar hazırlanmaktadır. İftar sofrasının vazgeçilmez çeşitlerinden tatlı ve et yemeklerinin en lezzetlilerini Ankara'da iftar yemeği yenilebilecek yerlerin menülerinde genişçe yer verilmektedir. En şık ve zengin bir iftar masasında orucunuzu açmak istiyorsanız Ankara'nın her semtinde bulabilirsiniz.

Ramazan ayının manevi ruhu insanları ve Ankara şehrini bir örtü gibi sarıyor. İnsanların yardımlaşması, mekanların menüleri, konseptleri ramazan ayının ruhunu çok iyi yansıtmaktadır. On bir ayın sultanı ramazan ayı, iftar ve oruç gibi iki özel öğün ile geçirilir. İftar ya da sahur sofraları fakirlere açılarak birlik ve beraberlik güçlenir. Dolayısı ile insanlar ramazan ayının gelişini büyük bir coşku içinde karşılarlar ve ibadetler ile yaşamaya çalışırlar.

Ankara'da İftar Yemeği Yenilebilecek Yerlerin Özellikleri

 • Hijyen kuralları mekânın her bölümünde hissedilmektedir. Yemeklerin temiz olarak hazırlanmasının yanı sıra salon, mutfak bölümlerinin sağlığa uygundur.
 • Menülerinde yer verilen yemeklerin içeriği vitamin, protein açısından zengin çeşitlere yer verilmektedir. Ramazan ayının iki öğünü olan sahur ve iftar ile sınırlı olmasından dolayı yüksek besin değerlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Kırmızı-beyaz et, sebze, meyve vb.
 • Rezervasyon şartı gerekir. Çünkü Ankara şehrinde binlerce mekân bulunmaktadır. Her mekân ramazan ayını konsept olarak kullanmayabilir. Dolayısı ile gidilecek yer önceden belirlenip, ramazan menüsüne sahip mi? Küçük bir araştırma yapılmalıdır.
 • Ankara'da iftar yemeği yenilebilecek yerler iftar menüsü ayrı sahur menüsü ayrı olarak hazırlanmaktadır. Böylece oruç tutmayı kolaylaştıracak (susatmayan, acıktırmayan vb.) çeşitlere yer verilmektedir.
On bir ayın sultanı olarak anılan ramazan ayında ibadetlere ağırlık verilir. Bu ayda oruç ibadeti önemlidir. Dolayısı ile oruçlu pek çok inanan aynı masa etrafında bir araya gelerek oruçlarını açarlar. İftar masasında beraber yemek yemek başta olmak üzere pek çok etkinlik kalabalık olarak gerçekleştirilir. Komşular, akrabalar, aile bireyleri bir araya gelir. Diğer aylarda göremediğimiz bu manzara sadece ramazan ayına özeldir. Son yıllarda yazın kavurucu sıcaklarına denk gelen ramazan atı, oruç tutulmasını bir hayli zorlaştırdı. Sıcak havanın etkisi ile evlerde oturmak zorlaştığı gibi iftar ya da sahur yapmakta bu durumdan etkilendi. Ankaralılar soluğu dışarıda almaktadır. Açık havada yemek yeme iftar masalarının da uzamasında etkili olmaktadır. Çünkü kapalı ortamlarda yemek yenilmediği gibi nefes almakta bir hayli güçleşmektedir. Buna bağlı olarak Ankara'nın temiz havasında, geniş alanlarda kalabalık bir iftar masasında yenilen yemeğin tadını hiçbir yerde bulamazsınız.

Ankara'da iftar yemeği yenilebilecek yerler sayesinde kalabalık kişilere iftar sofrasında ağırlayıp, nezih ortamlar ile kaliteli hizmet sunulmaktadır.

Ankara şehrinde her geçen gün hizmetler yenilenmekte ve geliştirilmektedir. Ankara gibi nüfusu çok kalabalık şehirlerde insanların taleplerine cevap vermek, kesintisiz hizmet sağlayabilmek gerekir. Dolayısı ile Ankara'da iftar yemeği yenilebilecek yerler başta olmak üzere farklı mekanlar Ankaralıları ağırlamak için hizmete açılmaktadır.

Ramazan ayında iftar saatinin yaklaşması ile mekanlar tıklım tıklım dolmaktadır. Mekanlar tam donanımlı olmalarının yanı sıra çok sayıda personel hizmet etmektedir. İftar saati yaklaştıkça uzun süre tutulan oruçtan dolayı aklınızdan pek çok yemek çeşidi geçmiş olabilir. Dolayısı ile canınızın en çok çektiği yemek çeşitlerini bu mekanların menüsünde bulabilirsiniz. Ankara'da iftar yemeği yenilebilecek yerler olarak şu mekanları sayabiliriz.

 • Kebapçı: iftar yemeklerinde et olmazsa olmazdır. Kebapçılar da ramazan ayı boyunca et yemeklerinin en bol olduğu yerlerdendir.
 • Restoranlar: balık restoranları iftar menüleri için değişik bir fikir olabilir. Hem hafif bir et çeşidi olması hem de zengin besin değerine sahiptir.
 • Pide salonları: pide ve lahmacun, Türk mutfağının en özel lezzetlerindendir. Etlisi, peynirlisi, sucuklusu ve daha nice malzemeler kullanılarak çeşitleri görmek mümkündür. Ramazan ayında da bu mekanlar çokça tercih edilmektedir.
 • Çorbacılar: genellikle çorba tutkunlarının ilk uğradıkları yerdir. Eğer iftarınızı bir çorba ile açmak istiyorsanız öncelik bu mekanlardadır.
 • Restoranlar: iftar yemeğinde misafirleriniz varsa tercih edebilirsiniz. Menülerinde çorba, ara sıcak, salata, ana yemek, tatlı, meyve gibi geniş bir listeyi bulabilirsiniz. Böylece yemekler çeşitli ve ayrıca tatlı ile yemek sonlandırılır.
 • Dönerci: Ankara da dönerin yeri ayrıdır. Çünkü dönerin en güzel halini (yaprak döner) sadece burada bulabilirsiniz. İftarda da döner yemek hem doyurucu hem de lezzetli bir seçenektir.
 • Fastfood mekanları: hamburger, pizza, sandviç gibi seçenekler ülkemizi etkisi altına almış yeni lezzetlerdendir. İftar yemeğinde farklı bir mutfak kültürü arıyorsanız rotanızı bu mekanlara çevirmelisiniz.
Yukarıda saydığımız Ankara'da iftar yemeği yenilebilecek yerlerin çeşitlerini artırmak mümkündür. Gideceğiniz mekânın seçimi daha çok iftarda yemek istediğiniz menüye göre değişmektedir. Tavuklu pilav- ayran ikilisinden vazgeçmem diyorsanız sokakta satılan lezzetler ile kendinize harika bir iftar yemeği oluşturabilirsiniz. Kokoreç dükkanları da iftarda müşterilerin damaklarını şenlendirmeye devam etmektedir. Kumpiri saymazsak olmaz. Kumpir dükkanları da ramazan da rağbet edilen mekanlardandır. Ankara da kumpir lezzeti işin ustaları tarafından yapıldığından orijinal lezzetini aratmamaktadır. Ankara da sokaktaki büfelerde satılan bu özel lezzetler de ramazan ayında iftar yemeğinin en lezzetlisini sunmaktadır.

Ankara'da İftar Yemeği Yenilebilecek Yerlerde Menü Fiyatları

Yemeğin lezzeti, çeşitliliği, farklı iftar sofraları derken gözler bir de fiyatları arar. İftar yemeği menüsü fiyatları ne kadar? Çünkü iftar sofralarının özelliği kalabalık olmasından kaynaklanıyor. Davetlilerinde yer aldığı masa da bütçeyi düşünmek gerekir. Dolayısı ile davetlilerin de olduğu iftar yemeği için fiks menülerin yer aldığı bir menü bütçeyi zorlamayacaktır.

Çorba, salata, ana yemek ve tatlıyı içeren sıradan bir iftar yemeği için ortalama kişi başı 23,90 TL'dir. Eğer daha detaylı bir menü isteniyorsa çorba, salata, ara sıcak, ana yemek, tatlı ve içecek için kişi başı 48,25 TL'dir. Bazı mekanların menüsü özeldir. Mesela kavurma, tas kebabı, pirzola gibi ana yemeklerin karın doyurmasının yanı sıra ihtişamlı bir iftar yemeği düşünenler kişi başı 62,75 TL'dir. Menüye her şey dahil diye bir paket iftar yemeği düşünülüyorsa kişi başı 84,90TL'dir. Her şey dahil olarak ana yemeğin yanı sıra sulu, salçalı yemekler, ara sıcak olarak üç ya da dört farklı lezzet, tatlı, meyve, çay gibi pek çok seçeneği kapsar. Eğer sokakta büfelerde bir iftar yemeği için cebinizden 20 TL gibi oldukça makul bir ödeme söz konusudur.

Öğrenci, çalışan, işsiz, ev hanımı, memur kısacası her bütçeye uygun Ankara'da iftar yemeği yenilebilecek yerleri bulmak mümkündür. İster bireysel olarak ister davetlileriniz ile beraber iftar masasında bir araya gelebilirsiniz. Bu yıl on bir ayın sultanı olan ramazan ayında Ankara'da iftar yemeği yenilebilecek yerlerde organize edilecek bir iftar yemeği hem misafirlerinizi memnun edecek hem de yemeği organize eden kişileri memnun edecektir. Çünkü ramazan ayı için özel mekanlarda, özel yemekler, özel fiyatlar ile başka hiçbir yerde bulamazsınız. Hepsi ramazan ayına özeldir. Ankara'da iftar yemeği yenilebilecek yerlerde avantajlı uygulamaları yakından takip ederek yararlanabilirsiniz.Balık & Deniz Mahsülleri - Keyifli Saatlerin Vazgeçilmezi Balık Ve Müzik Değil Midir?

21. yüzyıl bilgi çağı olarak nitelendirilmekte olup, bu çağın iyi ve kötü yanlarının olduğu da bir gerçektir. Hızlı bir günlük yaşam içerisinde saatler akıp gitmektedir. Oysaki zaman o kadar değerli ki. Kendimize ayırdığımız, sevdiklerimize ayırdığımız saatlerin azlığı bizim maddi kazanç için verdiğimiz mücadele sırasındaki enerjimizin düşmesine sebep olabilecek kadar önemlidir.

Kendinize ve sevdiklerinize ayıracağınız keyifli saatleri Balık ve Deniz Mahsullerinin sunulduğu mekânlar genellikle müziklidir. Restoran ve cafe gibi pek çok mekân da balık ve deniz mahsullerinden oluşan ürünlerden oluşan menüleri ile hizmet vermektedir. Ankara'da Balık ve Deniz Mahsulleri içeren ürünlerden oluşan menüleri ile hizmet veren pek çok bar, club ve meyhane gibi mekânlar bulunmaktadır. Aslında insanın aklına Ankara denizden uzak bu ürünlerin taze ve günlük bulunması mümkün değil gibi gözükse de günümüz modern ulaşım ve kargo araçları içerisinde muhafazası sağlanarak soğuk zinciri bozulmadan restoran ve talep eden diğer mekânlara balık ve deniz mahsulleri ürünleri getirilmektedir.

Başta Balık ve Deniz Mahsulleri ürünleri ile ad yapmış büyük restoran ve Meyhaneler bu soğuk zincir halkası ile kendilerine iletilen ürünleri müşterilerine canlı müzik ve fasıl eşliğinde sunumunu da yapmaktadırlar. Eğlence anlayışı karasal bir iklim içeren Ankara'da istenildiğinde Deniz kokusu içeren keyifli saatleri yaşamak ise bu mekânlara gitmek yeterli olacaktır. Günümüzde ülkemizde balık ve deniz mahsullerinin sunumunun yapıldığı pek çok değişik mekân bulunmaktadır.

Balık ve deniz mahsullerini menülerine ekleyen restoran, cafe, bar, club, meyhane gibi mekânlar canlı müzik ile de bu sunumlarını renklendirmeyi müşterilerinin keyifli saatler geçirmesi adına düşünmüşlerdir. Yoğun bir günün ardında ister arkadaşınızla, ister kendiniz, isterseniz aileniz veya dostlarınız ile gidebileceğiniz bu tarz mekânlara denizin olmadığı Ankara'da da hemen hemen her semtte bulmanız mümkündür. Otantik olarak genelde tasarlanan bu mekânlar gündüz saati açık olduğu gibi gece de müşterilerine hizmet vermektedir. Taze olarak soğuk zincir halkası bozulmadan temin edilen Balık ve Deniz Mahsullerinden oluşan menüdeki ürünlerini yerken siz keyfinize bakın.