ÜMİTKÖY İFTAR MEKANLARI

blog yazısı ekle !

ÜMİTKÖY İFTAR MEKANLARI

Ankara'nın en çok gelişen ve bu gelişmişliğin yanında doğallığını da kaybetmeyen semtlerinin başına Ümitköy gelmekte. Ümitköy gelişmesi ile birlikte pek çok mekâna da ev sahipliği yapma şansına sahip oldu. Birbirinden özel mekânlara ev sahipliği yapan Ankara'nın bu eşsiz semtinde şimdi ramazan akşamlarına yapılacak olan ev sahipliğinin hazırlığı başladı. Ramazan' ın yaklaşması ile birlikte Ümitköy' de bulunan özel ve lüks mekânlar iftar menülerini şimdiden hazırlamış durumda. Ümitköy iftar mekanları zengin içeriği ile birlikte Ankara' nın en çok ziyaret edilen semti olma olanağına bu senede sahip çıkacak.Marco Pascha Çayyolu

Çayyolu

Doğum tarihi bilinmeyen Marko Paşa 1888 yılında vefat etti. Asıl adı Marko Apostolidis olan bu Osmanlı Hekimi Rum asıllı idi. İlk ve orta öğrenimini Yunanistan'ın meyve bahçeleri ve bağları ile ünlü Syros Adası'nda yaptı. Daha sonra ailesi ile birlikte gittiği İstanbul'da Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane'yi (Askeri Tıp Akademisi) bitirdi. Mezun olduğu yıl, cerrahi kliniği şefliğine atandı. İyi bir hekim olarak kısa sürede ün kazandı ve mirlivarlığa (Osmanlılar'da Sancak Beyleri'ne verilen Paşalık Rütbesi) yükseltilen ilk hekim oldu. 1861'de Sultan Abdülaziz'in hekimbaşılığına atandı. 1871'de Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane Nazırlığı'na atandı. 1878'de, 2'nci Abdülhamit döneminde Meclis-i Ayan (Senato) üyeliğine getirildi. Kırımlı Aziz Bey ile birlikte Hilal-i Ahmer Cemiyeti'nin (Türkiye Kızılay Derneği) kurulmasına katkıda bulundu.

Marko Paşa çok sabırlı bir hekimdi. Hastalarını uzun uzun sabırla dinler, dertlerine tıbbi yönden yardımcı olmakla birlikte, onlara manevi huzur ve rahatlık vermeye de özen gösterirdi.

Marko Paşa'nın bu ünü halk arasında iyice yayıldı ve zamanla, yakınmayı dinleyecek kimsenin olmadığını vurgulamak için söylenen "Derdini Marko Paşa'ya Anlat" deyimi ortaya çıktı.
devamını oku...
Adres: Koru Mahallesi 2432. Cadde 200/D Çayyolu-Ankara

Ekolojik Bahçe

İncek

İncek'te bayan bir işletmecinin sahibi oldu Ekolojik Bahçe'de Tamamen ekolojik gıdalar ile; kahvaltı ve Yöresel yemek çeşitleri beğeninize sunulmakta.

Yemyeşil bir bahçede, aileniz ve çocuklarınız ile birlikte hafta sonları kahvaltı yapabileceğiniz mekanda, çocuklarınız da çok eğlenecekler.devamını oku...
Adres: İncek Bulvarı İncek Mahallesi Görgülü Sok. 8/A İncek-Ankara

Alaattin Ocakbaşı

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi 3158. Cadde Moda City B2 No:38 Yaşamkent - Ankara

Tilma Boutique House

Çayyolu

Tilma Boutique House Cafe ev tadında lezzetlerin hakim olduğu börek,poğaça,kurabiye çeşitleri,turta,pasta,salatalar,mantı,köfte gibi çeşitlerin bulunduğu lezzetlerinde iddalı ,özel kutlamaların yapıldığı,aynı zamanda sabah kahvaltılarına da çeşitleri ile ev sahipliği yapan sıcacık bir mekan.

Tilma Cafe misafirlerinin çocukları içinde uygun bir mekan.Doğum günü partileri düzenleyebilir özel gün kutlamalarınızı yapabilirsiniz.Bunun için ayrı bir alanımız var.Ayrıca çocukların keyifle vakit geçirebilcekleri oyun alanları da mevcut .Top havuzu,trombolin,oyun alanı ve yaz döneminde bahçemizde hoşca vakit geçirebilirler.

Tilma Cafe nin 4 katlı alanında atölye çalışmalarıda yapılıyor.Her Salı Ahşap Atölyesi sabah 10:00/16:00 saatleri arasında yapılıyor.Bez bebek ve Amigurimi gibi faaliyetlerde mevcut.Etkinlik günleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sizleri ağırlamak güleryüzlü ekibiz için bir keyifdir...devamını oku...
Adres: Alacaatlı Caddesi 3315. Sokak No: 10 Çayyolu-Ankara

Çalgan Et Lokantası

Çayyolu

Demirci ailesi tarafından 1997 yılında Saklıköy-Çalgan Et Lokantası Ankara, Çayyolu Alacaatlı Mahallesin'de kurulmuştur.1 Eylül 1997 günü Beş Masalık tarihi köşk ve önündeki bahçe ile işletmeye açılmıştır.Bugün 7 kademe bahçe ve 3 adet salonu ile sizlere hizmet vermekteyiz. Salonların çevresinde bulunan çeşitli büyüklükteki havuzlar, şelale ve etraftaki yeşillikler Çalgan Et Lokanta'sını doğa içinde bir lezzet klasiğine dönüştürmüştür.Ağaçların altında yenilen yemekler , seçkin et ve balık menüsü , köy kahvaltısıyla sizleri köyünüzde gibi hissettirirken yemeklerimiz ve ortamımızla keyifli saatler sunarken Ankara'nın vazgeçilmezi haline geldik.

Düğün , nişan ve toplu yemek organizasyonlarıyla da mutlu günlerinizde yanınızda olmaktan büyük keyif duymaktayız. Zamanının başkentinde bir restorandan öte bir okul olan 'Washington Restoran' büyük işletmeciler yetiştirmiştir. Mehmet Demirci burada yetişip Ankara'nın çeşitli gözde mekanlarında işletmeci olduktan sonra kuruluşundan bu yana ortağı olduğu Çalgan Et Lokantası'nın işletme sorumluluğunu üstlenmiştir. Bu işi tecrübe ve ustalığıyla başarıyla sürdürmektedir.

Çalgan'da her mevsimin farklı güzellikleri yaşanır. Çam ve meyve ağaçları , asmalar ve şelaleyle bezenmiş Çalgan bahçelerinde yaz keyfi bir başkadır. Ahşap salonlar , kış ateşi ve kar altında sıcak şarap , sucuk partileriyle de kış keyfi başka bir güzeldir.

Özlediğiniz Kaçkar ve Uludağ'daki kar manzarasını uzağa gitmenize gerek kalmadan ayağınıza getiriyoruz.Çalgan kendini yenileyerek geliştiren , siz müşterilerimizin beğenisini kazanan bir Anadolu klasiği olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bu gelişimi siz sayın müşterilerimize borçluyuz.

Beraberliğimizin uzun yıllar boyunca sürmesi dileğiyle,devamını oku...
Adres: Alacaatlı Köyü Girişi No:1 Çayyolu-Ankara


Ümitköy semti yüksek gelirli ailelere ev sahipliği yapmasıyla bilinmekte. Bu durum ise pek çok restoranın bu semtte hizmet vermesine yol açmış durumda. Yüksek gelirli ailelere ev sahipliği yapmasından farklı olarak Ümitköy' de her bütçeye uygun hizmet veren mekânlar bulunmakta. Ümitköy iftar mekanları bundan dolayı her sene dolup taşmakta. Bu mekânlar birinci kalite hizmet vermenin yanı sıra başarılı menüleri ile müşterilerine lezzetli bir iftar akşamı sunuyor. Bu mekânların ortak özelliği ise Ümitköy' ün asil ve doğal havasını içeriye almasıdır. Bu mekânlarda geçireceğiniz iftar akşamlarında evinize sevdiklerinizle birlikte mutlu bir şekilde dönmeniz mümkün olmakta. Ankara' da farklı bir Ramazan akşamı ile bu özel aya uygun bir iftar akşamına adım atabilirsiniz. Bu özel akşama özel bir iftar akşamı sevdiklerinizle birlikte çok daha mutlu bir şekilde geçirebilirsiniz.

Ümitköy iftar mekanları içerisinde seçiminizi yaparken bu mekanlardaki restoranların fiyatlarını öğrenebilir ve buna göre hareket edebilirsiniz. İftar akşamlarına özel bu mekânlar sizlere uygun kampanyalarda sunmakta. Mekânların rekabetçi ortamda yapacağı bu kampanyalarla birlikte sizde bütçenize uygun fiyatlarla güzel bir iftar akşamlarına sizde katılabilirsiniz.

Sevdiklerinizle geçireceğiniz bu özel akşamların sonunda evlerinize bu farklı akşamın mutluluğu ile dönme şansına sahip olabilirsiniz. Ankara'nın bu eşsiz semtinde bu özel mekânların taşıdığı eğlenceli hava ile sizde tanışın. Ümitköy' ün bu mekânları müşterilerine güzel bir iftar akşamı geçirtmek için hazırlıkları tamamladı. Şimdiden rezervasyon yaparak avantajlı duruma geçebilirsiniz.