TUNALI KEBAPÇI

blog yazısı ekle !

TUNALI KEBAPÇI

Kebabın ilk ortaya çıkışı ateş kadar eskidir. Ateşin icadının ardından yiyecekler doğrudan ateş üzerinde pişirilmeye başlanmıştır. Et çeşitleri, sebze çeşitleri ve daha birçok yiyecek doğrudan ateş üzerinde pişirilerek yenilmeye başlanmıştır. İşte günümüzdeki kebabın da atası niteliğinde ki bu şekil bugün bildiğimiz kebap için bir ilk olmuştur.
Kebap denildiği zaman akıllara isimleri kebap ile bağdaşmış birkaç şehir gelmektedir. Her bir şehirde yapılan farklı çeşit kebaplar olduğu halde özellikle bir şehrimiz var ki adı diğer kebap ile anılan şehirler arasında geçerken diğer bir taraftan da kebabın başkenti olarak ta nitelendirilmektedir. Bu şehir hiç şüphesiz Ankara'dır. Ankara sadece birkaç çeşit kebap değil, kültürümüzde ne kadar kebap çeşidi varsa hepsini de ana vatanında olduğu kadar taze ve lezzetli olarak bulabileceğiniz ender şehirlerden biridir.

Afitap Meyhane

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Tunus Caddesi No:63/B Tunalı-Ankara

Gırnata Meyhanesi Fasıl

Çankaya

Kendimizi sizin yerinize koyup;
1- Hesabı belli olan
2- İçeceği orjinal olan
3- Yedi çeşit mezesi
4- Ara sıcağı olan
5- Yemek tercihini size bırakan
6- Karışık beş çeşit meyvesiyle final yapan.
Bir masa hayal ettik.devamını oku...
Adres: Hilal Mahallesi 677. Cadde No:49/C Çankaya-Ankara

Bekri

Tunalı

Adını eski Osmanlıcada içkiye ve muhabbete düşkün kişi olarak tabir edilen Bekri'den alan mekan,Osmanlı Türk mutfağının mirası tarihi tatları,mezeleri,rakıyı Türk Sanat Musikisi eşliğinde "racon"uyla içmenin verdiği zevkle haftanın 7 günü hizmetinizdedir.


devamını oku...
Adres: Bekri Tunalı Meyhanesi - Tunalı Hilmi Caddesi No: 72/1 Kavaklıdere-Ankara

Kaliruha Ocakbaşı

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Bestekar Sokak 86/A Tunalı-Ankara

Rakıcı

GOP

devamını oku... Adres: Nenehatun Caddesi No:60-B GOP-Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Villa Restaurant

Tunalı

devamını oku... Adres: Barbaros Mahallesi Billur Sokak No: 17/A Kavaklıdere-Ankara

Maarif Restoran

GOP

devamını oku... Adres: Reşit Galip Caddesi Hatır Sokak No:4 GOP-Ankara

Ayıntap Sofrası

GOP

devamını oku... Adres: Filistin Caddesi No:35 GOP-Ankara

Divan Pub

Tunalı

Divan'ın süregelen geleneksel mutfak mükemmelliğini zirveye taşımak azmiyle, deneyimli şeflerimizin en taze ve en kaliteli malzemeleri kullanarak hazırladığı açık büfe kahvaltısı, Türk ve Dünya mutfağının seçkin örnekleri ve bar hizmetiyle gün boyu konuklarını ağırlayan Divan Pub, hafif bir tabak atıştırmalıktan, leziz bir öğüne, tüm damak zevklerini beğeninize sunuyor. Divan Pub'ın zarif ve rahat atmosferinde mükemmel bir kahvaltı, verimli bir iş yemeği ya da dost sohbetleriyle çeşnilenen bir akşam yemeğinin tadını çıkarabilirsiniz.devamını oku... Adres: Tunalı Hilmi Cad. Güniz Sok. No:42 (Divan Otel İçi) Kavaklıdere-Ankara


Kebap İçin Tercih Edilecek Et Nasıl Olmalıdır?

Kebap için en çok kuzu eti ve dana eti tercih edilir. İsteğe ve damak tadına göre koyun ya da keçi de olabilir. Ayrıca sadece isteğe göre değil bazı kebap çeşitleri özellikle bir et türü ile yapılabilmektedir. Diğer bir yandan etin yağ miktarı da son derece büyük önem arz etmektedir. Az yağlı ya da yağsız et kullanılan bir kebabı yağlı bir et ile yapamazsınız. Bu saydıklarımıza göre eti pişirme süreleri ortaya çıkmaktadır.

 1. Çabucak pişen yumuşak et
 2. Orta yumuşaklıkta pişmesi biraz zaman alan et
 3. Geç pişen et

Kültürümüze Ait Bazı Kebap Çeşitleri

Kebap denildiği zaman dünyanın neresinde olursanız olun akıllara ilk olarak Türkiye, ülkemiz içerisinde de Ankara gelmektedir. Bu kadar meşhur kebapçılara ev sahipliği yapan Ankara'da en çok tercih edilen bazı kebap çeşitlerini sıralayacak olursak;

 • Alanya kebabı
 • Biber kebabı
 • Ciğer kebabı
 • Çökertme kebabı
 • Dizme patlıcan kebabı
 • Enginarlı yuva kebabı
 • Fıstıklı kebap
 • Gelin kebabı
 • Havan kebabı
 • İncik kebabı
 • Kazan kebabı
 • Lavaş ekmekli yayla kebabı
Bu saydığımız kebaplar zengin kebapçı menüsünden sadece küçük bir kısımdır. Daha onlarca farklı kebap çeşidine Tunalı kebapçı mekânlarında bulabilmeniz mümkündür. Diğer bir yandan kebap çeşitleri listesine baktığımızda sadece et kebapları olmadığını da görmek mümkün.

Tunalı Kebap Servisi

Tunalı kebapçı mekânları Ankara içerisinde en çok tercih edilen mekânlar arasındadır. Bu denli çok tercih edilmesinin birkaç sebebi vardır. Tunalı kebapçı temiz, hijyenik ve oldukça kalite odaklı çalışan mekanlardan oluşmaktadır. Bu sebeple insanlar tarafından sürekli olarak ve sevilerek tercih edilen mekânlar arasındadır. Son derece uygun fiyatlı kebapçıların olduğu Tunalı aynı zamanda evlere de kebap servisi yapabilen mekânları da bulunmaktadır. İyi ve kaliteli bir Tunalı Kebapçı arıyorsanız internet sitemize bakarak size ve ailenize en uygun, aynı zamanda nezih mekânları kolayca bulabilirsiniz.

Afiyet olsun.