RESTORANDA DÜĞÜN

blog yazısı ekle !

RESTORANDA DÜĞÜN

Restaurant düğünleri yakın aile dostlarıyla beraber sıcak ve samimi bir ortamda yapılan düğünlerdir. Ortam daha sakin olacağı gibi birbirini tanıyan insanlar yemek ve müzik eşliğinde o güzel atmosferi daha bir ısıtır. Ankara'da birbirinden şık restoranlar farklı konseptleriyle evlenecek çiftlere güzel alternatifler sunuyor. 200 ila 2000 kişi kapasiteli ve şehir manzaralı restoranlarda dillere destan bir düğün yapmanız mümkün. Oturma düzeniyle, mönüsüyle, servisiyle, canlı müziği ile sizlere en önemli gecenizde unutulmaz anlar yaşamak sizin elinizde. Ancak bunun için önceden güzel bir araştırma yapmanız gerekiyor.

Ankara'daki tüm Düğün Mekanları için tıklayınız
Ankara Düğün Mekanları
Restaurant düğünleri genelde ilkbahar, sonbahar ve kış aylarında evlenen çiftler tarafından tercih edilen yerlerdir. Diğer düğün mekanlarına göre de daha ekonomiktir. Restaurant düğünlerinde özellikle dikkat edilmesi gereken husus masalardır. Masalardaki görüntü düğünü daha şık, ışıltılı ve sıcak hale getirir. Gelinlik konusuna gelirsek bu tarz mekanlar daha küçük çaplı olduğundan sade ve düz gelinlikler tercih edilmelidir. Hareketlerinize sınır getirmeyecek olan denizkızı ya da düz kesim gelinlik modelleri tercih edilebilir.

Kaç kişilik davetli listeniz olduğunu, hangi yemekleri ikram edeceğinizi, ne tür bir müzikle ilk dansınızı yapıp müziğin ritmini ve sahne alacak sanatçı ya da sanatçıları belirlemek, konuklarınızın oturma düzenini ayarlamak, tutacağınız restoranın otoparkının olup olmadığını bir-iki hafta önceden öğrenmek de işinizi kolaylaştıracaktır. Sevinçli telaşınızın gerginliğe ve strese dönüşmemesi için önceden planlama yapmak çiftler için sağlıklı sonuçlar doğuracaktır. Eğer nikahınız restorandaki düğünde kıyılacaksa buna göre önceden evlendirme dairesiyle gerekli detayları konuşmalısınız.

Bazı nikah salonları bu konuda uygun fiyatlar sunarak çiftlere yardımcı olabiliyorlar. Bazılarında ise düğünün yapılacağı dönemlerde nikah memurları başka nikahları kıyacakları için müsaitlik durumu uygun olamayabiliyor. Böylesi durumlar ile karşılaşmamak adına yapılacak en önemli şeylerden bir tanesi, düğünden bir süre öncesinde nikah memuru için gerekli görüşmelerin yapılması. Bunların ardından artık düğün için hangi restaurantta düğün yapılacağı ile alakalı görüşmelerin yapılması gerekiyor. Tüm hazırlıkların sona ermesinin ardından ise çiftler kendi istedikleri tarzda bir restaurantta hayallerindeki düğünü yapma imkanına erişmiş oluyorlar.