OYUN PARKI OLAN KAHVALTI MEKANLARI ANKARA ÇOCUKLARINA HİZMET VERİYOR

blog yazısı ekle !

OYUN PARKI OLAN KAHVALTI MEKANLARI ANKARA ÇOCUKLARINA HİZMET VERİYOR

Genellikle dışarıda yemek alışkanlığı akşam ve öğle yemekleri için geçerli olmaktadır. Böylece aile bir araya gelerek yemeklerde haftanın yorgunluğunu atıp güzel bir etkinlik gerçekleştirmektedir. Fakat son 10 yıldır giderek yaygınlaşmakta olan hafta sonu kahvaltılarının çeşitli restoranlarda ve kafeteryalarda yapılması geleneği Ankara'da oldukça sık bir şekilde yaşanmaktadır.

Ailenin bir araya geldiği en önemli zaman dilimlerinin başında hafta sonu kahvaltısı gelmektedir. Çünkü bütün bir hafta boyunca çalışmakta olan ebeveynler çocuklarıyla ve eşleri ile ancak hafta sonu kahvaltısında özgürce oturup sohbet edebilmektedir. Hafta içerisinde akşam yemeklerinde de bir araya gelinebilir ancak iş yorgunluğundan dolayı istenen güzel atmosfer oluşturulamaz.

Bu sebeple hafta sonu kahvaltılarının brunch adı altında ikindi saatlerine kadar uzatılması giderek yaygınlaşmakta olan bir geleneğe dönüşüyor. Oyun parkı olan kahvaltı mekanları Ankara aileleri için ayrı bir hizmet sunuyor. Çünkü çocuklu olan ailelerin kahvaltı salonlarında uzun uzadıya oturması pek de mümkün değil.

İşte tam bu noktada devreye girmekte olan oyun parkı olan kahvaltı mekanları Ankara kentinin farklı noktalarında çocuklu olan aileler için özel tasarımlarıyla ve menüleri ile dikkat çekiyor.

Oyun Parkı Varsa İçiniz Rahat Olsun


Çocuklar her şeyi oyunla yapmayı sevmektedir. Öğrenirken de oyun ile öğrenirler yemek yerken de oyunla beraber yemeklerini yerler. Bu durum kahvaltı için de geçerlidir. Özellikle Kahvaltı sofrasında rahat etmek istiyorsanız mutlaka oyun parkı olan kahvaltı mekanları Ankara tercihinde bulunmalısınız. Böylece rahat bir şekilde hafta sonu kahvaltılarınızı yaparken çocuklarınızın canı sıkılmamış olur.

Kaliteli işletmeler ailelerin rahat bir şekilde kahvaltı yapabilmesi için mutlaka oyun parkına yer veriyor. Kapalı bir şekilde tasarlanmış olan oyun parkları da giderek yaygınlaşıyor. Oyun parkının içerisinde özellikle küçük çocukların eğlenebileceği pek çok alternatif de bulunuyor. Bunların başında genellikle top havuzu, tırmanma ipleri, plastik tahterevalli ve salıncak geliyor. Zaten çocuklar için bu oyuncaklar oldukça yeterli oluyor.

Çakra Et Balık Restaurant

GOP

devamını oku... Adres: Filistin Caddesi No: 43/A 100. Yıl Mahallesi Çankaya-Ankara

Ziverbey Cafe Restaurant

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:17/1 Çukurambar-Ankara

Çiroz Balık Lokantası

Ümitköy

Çiroz balık sizin yerinizdevamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi Binsesin sitesi No:8, 1961. Cd. No:8 Ümitköy-Ankara

Bağhane Et ve Balık Restaurant

Yaşamkent

Bağ evinden esinlenerek yapılmış Bağhane Et &Balık Restoran'ın atmosferi misafirlerine keyifli bir ortam sunuyor

Bağhane'de Akşam Faslı için özel olarak hazırlanmış ara sıcaklar, ızgaralar, meyve tabağı ve özel mezeler ile 20:00 dan sonra ud ve kanun eşliğinde rakınızdan veya seçkin içeceklerimizden yudumlarken an' ın keyfini çıkarabilirsiniz.

Adın da anlaşılacağı gibi Bağhane ,arka bahçesindeki yıllanmış ahşap evlerden oluşmuş Kasr-ı Bağ bölümünde 2018 yılından itibaren şarap sunumları yapacak.Ve misafirlerine birbirinden farklı tadlar sunacak..

Ayrıca yaz günleri serin bahçemizde, kış aylarında ise sıcacık odun sobaları çevresinde ve şömine başında rakınızı, şarabınızı veya onlarca çeşidin arasından seçeceğiniz içkinizi yudumlarken eşsiz et veya balık menülerimizden deneyimleyebilirsiniz. Eşsiz fasıl deneyimini yaşamak için bize ulaşabilirsiniz.devamını oku...
Adres: Yaşamkent Mahallesi 3250. Caddesi 3247. Sokak No:3 Yaşamkent-Çayyolu-Ankara

Kalaylı Restoran

Çukurambar

devamını oku... Adres: Ufuk Üniversitesi Caddesi The Paragon İş Merkezi 2/A-2 Çukurambar-Ankara

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara

Divan Pub

Tunalı

Divan'ın süregelen geleneksel mutfak mükemmelliğini zirveye taşımak azmiyle, deneyimli şeflerimizin en taze ve en kaliteli malzemeleri kullanarak hazırladığı açık büfe kahvaltısı, Türk ve Dünya mutfağının seçkin örnekleri ve bar hizmetiyle gün boyu konuklarını ağırlayan Divan Pub, hafif bir tabak atıştırmalıktan, leziz bir öğüne, tüm damak zevklerini beğeninize sunuyor. Divan Pub'ın zarif ve rahat atmosferinde mükemmel bir kahvaltı, verimli bir iş yemeği ya da dost sohbetleriyle çeşnilenen bir akşam yemeğinin tadını çıkarabilirsiniz.devamını oku... Adres: Tunalı Hilmi Cad. Güniz Sok. No:42 (Divan Otel İçi) Kavaklıdere-Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Ata Konağı Restaurant

Hamamönü

ATA KONAĞI TARİHÇESİ

Konağımız, son Osmanlı mimarisi tarzında tahminen 1850'lerden sonra inşa edilmiş olup, Ankara Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından tescillenerek korumaya alınmıştır. Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde devletin ileri gelenlerinin konakladığı rivayet olunur.

Tamamen kullanılmaz, harabe haline gelmiş konağımız 2005-2006 yıllarında restore edilerek, tarihimize ve büyüklerimizin anısına saygı ifade eden Ata Konağı Restaurant olarak 23 Eylül 2006 yılında halkımızın hizmetine sunulmuştur.
Konağımız üç katı kullanıma açık dört katlı bir binadır. Tarihi doku bozulmadan yenileme yapılmasından dolayı katlarımızda büyüklü küçüklü 8 odamız bulunmaktadır. Restaurantımızda sabah kahvaltısı öğle ve akşam yemeği olmak üzere üç öğün yemek servisi sunulmaktadır. Odalarımız bayan günleri, doğum günleri gibi grup yemeklerinde de tercih edilmektedir.

Konağımız 2012 yılından itibaren geliştirilip, genişletilerek nişan, kına, düğün, sünnet, toplu yemek gibi etkinliklerde de kullanılabilecek 150 ve 200 kişilik iki ayrı bahçeye sahip olmuştur. Bahçeler birleştirildiği anda 350-400 kişiye hizmet verilecek konuma gelmektedir. Bahçe salonlarımızın üstü açılıp kapanabilir olup ısıtma ve soğutma sistemleri mevcuttur. Bu sayede dört mevsim hizmet verilmektedir. Lezzetli ve beğenilen yemeklerin yanı sıra bu konsept aranılan ve tercih edilen mekanlar arasında ilk sırayı almaktadır.

ATA KONAĞI SAHİP VE İŞLETMECİLERİ

Konağın sahibi emekli Dr. Latif ATASEVER ve eşi Ecz. Neriman ATASEVER 'dir. Atasever ailesi sağlık sektöründe faaliyet göstermektedir. Sağlığın bir parçası olan beslenme ve sosyal faaliyetlerin önemimi bildikleri için bu sektörde de özel ve güzel Konağı titizlikle işletmektedirler.

Dr. Latif ATASEVER önderliğinde eşi Ecz. Neriman ATASEVER, çocukları Dr. Selçuk ATASEVER, Müh. Serdar ATASEVER, Ecz. Selnur ATASEVER; gelinleri Müh. Sedef ATASEVER, ve İşletmeci Bilgehan ATASEVER 'den oluşan kocaman bir aile işletmesi Ata Konağı.

Ürünlerimiz kendi açık mutfağımızda imal edilmekte olup kendi soframıza koymadığımız hiçbir yiyeceği konuklarımıza sunmamaktayız. Temel felsefemiz hijyenik, mümkün olduğu kadar organik, taze gıdalarla, Türk ve Ankara mutfağına uygun yemekler üreterek, müşterilerimizin memnuniyetini sağlamaktır.

Buyurun sizlerle de birlikte olalım.

devamını oku...
Adres: Dumlupınar Caddesi Sarıkadın Sokak No:69 Hamamönü Kurtuluş-ANKARA

Ekolojik Bahçe

İncek

İncek'te bayan bir işletmecinin sahibi oldu Ekolojik Bahçe'de Tamamen ekolojik gıdalar ile; kahvaltı ve Yöresel yemek çeşitleri beğeninize sunulmakta.

Yemyeşil bir bahçede, aileniz ve çocuklarınız ile birlikte hafta sonları kahvaltı yapabileceğiniz mekanda, çocuklarınız da çok eğlenecekler.devamını oku...
Adres: İncek Bulvarı İncek Mahallesi Görgülü Sok. 8/A İncek-Ankara

Marco Pascha Çayyolu

Çayyolu

Doğum tarihi bilinmeyen Marko Paşa 1888 yılında vefat etti. Asıl adı Marko Apostolidis olan bu Osmanlı Hekimi Rum asıllı idi. İlk ve orta öğrenimini Yunanistan'ın meyve bahçeleri ve bağları ile ünlü Syros Adası'nda yaptı. Daha sonra ailesi ile birlikte gittiği İstanbul'da Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane'yi (Askeri Tıp Akademisi) bitirdi. Mezun olduğu yıl, cerrahi kliniği şefliğine atandı. İyi bir hekim olarak kısa sürede ün kazandı ve mirlivarlığa (Osmanlılar'da Sancak Beyleri'ne verilen Paşalık Rütbesi) yükseltilen ilk hekim oldu. 1861'de Sultan Abdülaziz'in hekimbaşılığına atandı. 1871'de Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane Nazırlığı'na atandı. 1878'de, 2'nci Abdülhamit döneminde Meclis-i Ayan (Senato) üyeliğine getirildi. Kırımlı Aziz Bey ile birlikte Hilal-i Ahmer Cemiyeti'nin (Türkiye Kızılay Derneği) kurulmasına katkıda bulundu.

Marko Paşa çok sabırlı bir hekimdi. Hastalarını uzun uzun sabırla dinler, dertlerine tıbbi yönden yardımcı olmakla birlikte, onlara manevi huzur ve rahatlık vermeye de özen gösterirdi.

Marko Paşa'nın bu ünü halk arasında iyice yayıldı ve zamanla, yakınmayı dinleyecek kimsenin olmadığını vurgulamak için söylenen "Derdini Marko Paşa'ya Anlat" deyimi ortaya çıktı.
devamını oku...
Adres: Koru Mahallesi 2432. Cadde 200/D Çayyolu-Ankara

Rixos Grand Ankara

TunalıDünyaca ünlü gurmelerin onayından geçmiş, her damak tadına hitap eden, dünya mutfaklarının seçkin lezzetleri...

Café @ Bulvar; Günün yorgunluğunu odaya çıkmadan haber veya spor programı seyrederek atmak ve işlerine kaldığı yerden devam etmek isteyenler için sakin bir köşe olmaktadır.

24 saat yaşayan Lobby Bar; Tapas Turca menüsü, Türk usulü mezeleri ve zengin içecek menüsüyle dostlarla buluşmak için Başkent'in ideal mekanıdır.

devamını oku...
Adres: Atatürk Bulvarı. 183 Kavaklıdere-Ankara

Asmalı Balkon

Mustafa Kemal Mahallesi

devamını oku... Adres: 2120. Cadde 14/B-C Mustafa Kemal Mahallesi-Ankara

MiCocina Kitchen Patisserie

Eskişehir Yolu

Pet kabul edilmektedir.

İspanyolca'da "Benim Mutfağım" anlamına gelen markamız ile sizlerle buluşmanın sevincini yaşıyoruz. Micocina, kendine özgü Türk ve Dünya lezzetleriyle; yemek alışkanlıklarınızı değiştirecek kahvaltısı, ana yemekleri, salata ve tatlı çeşitleri ile hizmet sunmaktadır. Sağlıklı ürün ve kaliteli servis ile misafir memnuniyetinde fark yaratmaktadır.

Micocina sunduğu catering hizmeti ile Lansman, V.I.P. Organizasyonlar, Nişan, Davet, Toplantı, Doğum Günleri, Özel Kutlama ve Baby Shower gibi organizasyon hizmetleri sağlamaktadır. Toplantılarınız için projeksiyon hizmetimiz bulunmaktadır. Hafta sonuları siz kahvaltı keyfi yaparken çocuklarınız rahatça eğlenebileceği oyun alanlarımız mevcuttur.

Çocuklarınız için cupcake workshop'ları düzenleyip, minik pastacıların hünerlerini açığa çıkarıyoruz. Onlar eğlenirken size de keyif yapmak kalıyor.

Dekorlu pasta siparişlerimiz ile Düğün, Nişan, Doğum günü organizasyonlarınıza dilediğiniz şekil ve ebatta pastalar hazırlanıp en güzel günlerinizi muhteşem lezzetlerimiz ile taçlandırıyoruz. Dekorlu pasta siparişleriniz için 3 gün önceden vereceğiniz siparişlerinizi bekliyoruz

devamını oku...
Adres: Mustafa Kemal Mahallesi 2079. Sokak Via Green İş Merkezi No:2/C 8-9 Eskişehir Yolu-Ankara

Denizatı Pastane Restoran İncek

İncek

Denizatı İncek, 45 yıllık Denizatı Pastanelerinin İncek' uzantısı olup, Ankara' da bir ilke imza atmış ve restoran, cafe-bistro ve pastaneyi aynı mekanda birleştirerek sizlere hizmet vermek üzere 15 nisanda açılmıştır.

Restoranımızda keyfe keder akşamlarınızı taptaze mezeler, et ve balık yemekleriyle şenlendirebilir, Cafe- bistro katında dünya mutfağının spesiyallerini yada sizin için özel ithal edilmiş kahvelerimizi deneyebilir, aynı kattaki geniş ve huzurlu Gizli Bahçemizde aileniz ve sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Giriş katındaki pastanemiz ise bunca yılın tecrübesi ve kaliteli ürün yelpazesiyle siz değerli misafirlerimizin hizmetindedir.
devamını oku...
Adres: Kızılcaşar Mahallesi Zafer Caddesi No:23 İncek-Ankara

Lale Restoran

Ostim

Her pazar saat 10:00 ile 14:00 arası açık büfe kahvaltı
Kişi başı 28 ₺
0 - 6 yaş arası ücretsiz
7 - 12 yaş arası 15 ₺
devamını oku...
Adres: Başkent Bulvarı No:4 Ostim-Ankara

Vagas Cook House

Tunalı

devamını oku... Adres: Tunalı Hilmi Caddesi No:114 Tunalı-Ankara

Aydora Cafe Restaurant

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Hacılar Mah. 1418. Cad. No: 31 Gölbaşı-Ankara

Eagles Coffee Food Studio

Çayyolu

Eagles Coffee & Food Studio Ankara'da Studio konseptiyle, hem öğrencilere hem çalışanlara aslında her yaştan insana hitap etmektedir. Studio konsepti müşterilerin rahatlıkla saatlerce oturabileceği, çalışabileceği, belki de tüm gününü rahatlıkla geçirebileceği bir ortam sunmayı hedeflemiştir. İşlerinizi hallederken Eagles size Dünya mutfağından örnekler sunar, nefis tatlıları ve kahveleri ile gününüzü en verimli şekilde geçirmenize yardımcı katkı sağlar. Ayrıca Eagles'da hazırlanan tüm ürünler kendi mutfağımızdan çıkar ve taptazedir. Dünya mutfağından, kahvelerimize tüm lezzetlerimizi denemeniz için size Eagles Coffee & Food Studio'ya bekleriz.

devamını oku...
Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mah. 2846. sok. No:2 C/1 Dora Park Villaları - Çayyolu-Ankara

Köşk Et & Balık Restaurant

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Haymana Yolu 3.km Karşıyaka Mahallesi 634.Sokak No:4 Gölbaşı-Ankara


Kahvaltı Salonlarında Çocuklara Özel Menüler


Bütün bir hafta çalışıp da hafta sonu ailenizle beraber güzel bir kahvaltı yapmayı düşünüyorsanız ve çocuklarınız varsa mutlaka ince eleyip sık dokumalısınız. Çünkü çocukların yemek çeşitleri arasında en çok zorlandığı öğün kahvaltıdır. Kahvaltı sofraları genellikle çocukların pek de ilgisini çekmemektedir. Bu sebeple oyun parkı olan kahvaltı mekanları Ankara hizmetlerinde özel menüler dikkat çekiyor.

Çocuklarınızın sevebileceği yiyeceklerden oluşan bir kahvaltı tabağı hazırlanıyor. Genellikle serpme kahvaltı dediğimiz sisteminin uygulandığı kahvaltı salonlarında açık büfe opsiyonları da bulunuyor. Ancak kahvaltılıkların birçoğu çocukları pek de cezbetmiyor. Çocuklar abur cubur kültürüne alıştıkları için tatlıları ve güzel görünümlü olan yiyecekleri öncelikli olarak tercih ediyor. Bu bakımdan hassas davranan işletme sahipleri çocukların beğeneceği sunumuyla ve servisi ile dikkat çeken menülere yer veriyor.

Oyun Ablası Hizmeti Veren Kahvaltı Mekanları


Bazı kahvaltı mekânları hizmet çıtasını gerçekten çok fazla yükseltilebiliyor. Bütün uygulamalar ailelerin rahatı için düşünülüyor. Çünkü kahvaltı salonlarını en çok tercih eden gruplar aileler oluyor. Hafta içini birbirini çok fazla göremeyen aileler hafta sonu kahvaltılarında bir araya geliyor. Bunun özel bir zaman dilimine dönüştürülebilmesi için de kaliteli menülerin çıkartılmış olduğu kahvaltı mekânlarına ihtiyaç duyuluyor. İşte bu noktada devreye giren oyun parkı olan kahvaltı mekanları Ankara halkına hizmet veriyor.

Bu hizmetin içerisinde oyun ablası oldukça önemli bir yerde duruyor. Siz rahatça kahvaltı yapabilmek istiyorsanız çocuğunuzun mutlaka oyun oynaması gerekiyor. Ancak özellikle 1, 2 veya 3 yaşındaki çocukların tek başına kalıp oyun oynaması pek de mümkün değil. Ya düşüp bir yerlerini yaralıyorlar ya da başka çocuklarla kavga edip huzursuzluk çıkartabiliyorlar. Ancak başlarında bir oyun ablası varsa dert etmenize gerek yok. Pedagojik eğitimden geçmiş alanında uzman olan oyun ablaları kaliteli kahvaltı mekânlarında hizmet veriyor.

Bebeğiniz Varsa Bebek Odasını Araştırın


Küçük çocuklar belki bir yere kadar sakinleştirilip meşgul edilebiliyor ancak küçücük bebeği olan anneler bir yerlere gitmeden önce mutlaka kaliteli bir şekilde araştırma yapmak zorundalar. Eğer hafta sonu kahvaltısını dışarıda yapmak isteniyorsa oyun parkı olan kahvaltı mekanları Ankara uygulamalarında bebek odası olan yerler tercih edilmeli.

Bebek odaları da oldukça kaliteli bir şekilde dizayn ediliyor. Bebek odasının içerisinde annenin rahatça oturup çocuğunu emzirebileceği bebek koltukları bulunuyor. Ayrıca bebeklerin alt değiştirme alanları da hijyenik bir şekilde sürekli olarak personel tarafından takip ediliyor. Böylece siz bebeğinizle birlikte rahatça kahvaltı mekânlarına gidip güzel bir hafta sonu geçirebiliyorsunuz.

Çocuklar İçin DVD Menüsü


Bazı kahvaltı salonları çocukların gönlünü hoş edebilmek için çok farklı alternatiflere yer veriyor. Günümüzde çocuklar oyuncaktan giderek uzaklaşıyor. Bunun tabii ki en büyük sebebi cep telefonu ve tabletler. Akıllı telefonlar hayatımıza girdikten beri çocuklar anne ve babalarının akıllı telefonlarıyla oyun oynamayı oldukça seviyor. Hal böyle olunca da kahvaltı salonlarına gidildiğinde yine görsellerin ve teknolojinin ön planda olduğu unsurları arıyorlar.

Size oyun parkı olan kahvaltı mekanları Ankara içerisinde DVD menüsü sunan kahvaltı mekanları var dersek ne dersiniz? İnanılmaz bir hizmet değil mi? Böylece çocuklarınıza özel hazırlanmış muhteşem menülerin olduğu yiyeceklerin arzı endam ettiği sofraya DVD menüsü de getiriliyor. Çocuklarınız menüden sevdikleri çizgi filmi seçip keyifli dakikalar geçirebiliyorlar. Böylece anne ve babaların da gönlü rahat ediyor.

Çocuklarınız Açık Havada Koştursun


Eğer Ankara'nın soğuk kışından sonra bahar ve yaz mevsiminde kahvaltılarınızı güzel mekânlarda yapmayı düşünüyorsanız bahçeli olan kahvaltı salonlarını tavsiye ediyoruz. Özellikle oyun parkı olan kahvaltı mekanları Ankara içerisindeki açık hava kahvaltı salonları görülmeye değer.

Birbirinden farklı bitkilerin, çiçeklerin ve ağaçların bulunduğu bu mekânlarda temiz hava ve güzel bir atmosfer içerisinde kahvaltı yapabiliyorsunuz. Tabii ki çocuklu aileler için bu mekânın en güzel tarafı çocukların rahatça koşturabilmesi. Çünkü bir çocuğun masada oturabilme süresi maksimum 10 15 dakika. Hele ki karnı doymuş ise artık onu masada tutamazsınız, koşmaya başlar.

Kapalı bir kahvaltı salonunda çocuğun koşturması pek de hoş olmaz. Çünkü diğer aileler rahatsız olabilir. Özellikle çocuksuz olan aileler bu konuda anlayış göstermeyebilirler. Ancak açık hava kahvaltı mekânlarına gittiğinizde dert etmenize gerek yok. Zaten açık havanın en güzel tarafı size istediğiniz özgürlüğü ve güzel atmosferi sunmasıdır. Bu kaliteli mekânlarda aramış olduğunuz rahatlığa kavuşacaksınız.

Organik Kahvaltı Tabakları


Küçük çocukların beslenmesinde son derece hassas davranan anne ve babalar bulunmaktadır. Günümüzde her şeyin fabrikasyon olarak üretildiği doğallığını kaybettiği düşünüldüğünde onlara hak vermemek elde değil. Özellikle en önemli öğün olan kahvaltıda tamamen organik ve doğal gıdaların tüketilmesi gerekiyor. Oyun parkı olan kahvaltı mekanları Ankara menülerinde organik gıdalardan oluşan kahvaltı tabakları bulunuyor.

Böylece organik sebze ve meyveler yetiştirilerek çocuklarınızın menüsünde sunuluyor. Çocuklar için hazırlanmış olan doğal menüye aynı zamanda doğal içecekler de ekleniyor. Taze ve doğal süt masada bulunuyor. İsteyenler için mevsim meyvelerinden sıkılarak taze bir şekilde sunulan meyve suları da kahvaltı sofrasında yer alıyor.