OSTİM KEBAPÇI

blog yazısı ekle !

OSTİM KEBAPÇI

Et yemeklerinin kültürümüzde önemli bir yeri olduğu hiç şüphesiz bir gerçektir. Hal böyle olunca da birçok et yemeği ve farklı pişirme metotları ortaya çıkmaktadır. İşte bunlardan biri de kebaptır. Aslına bakılırsa kebap sadece bir yemek değil, aynı zamanda yemeği pişirme metoduna verilen isimdir. Arapça bir kelime olan kebap; pişirme ve kızarmış manalarına da gelmektedir. Aslına bakılırsa kebap denildiği zaman akıllara her ne kadar et ve et çeşitleri gelse de Türk mutfağında et kebapları, sebze kebapları ve et ile sebze karışık olarak yapılan kebap çeşitleri bulunmaktadır.Lale Restoran

Ostim

Her pazar saat 10:00 ile 14:00 arası açık büfe kahvaltı
Kişi başı 28 ₺
0 - 6 yaş arası ücretsiz
7 - 12 yaş arası 15 ₺
devamını oku...
Adres: Başkent Bulvarı No:4 Ostim-Ankara

Tarihi Merkez Lokantası

Yenimahalle

devamını oku... Adres: M. Akif Ersoy Mah. Anadolu Bulvarı No: 74 / DK 6-3 DK 6-4 Yenimahalle-Ankara

Ankara Konağı

Yenimahalle

Ankara Konağı, düğün, nikah, davet kutlamalarınıza hizmet veren ferah ve şık bir mekandır.

Ankara Konağı Düğün Salonumuz, klimalı olup 1000 kişilik kapasitesiyle size rüya gibi bir düğün imkanı sunmaktadır.

Açık ve Kapalı alanlarıyla Düğün, Kına Gecesi, Nişan, Nikah, Sünnet, Mezuniyet Balosu, Şirket Yemekleri, Kongreler, yemekli, yemeksiz seçenekleriyle Özel Kutlamalar, Özel Kurum Toplantıları, Toplantı, Şirket Tanıtım, Seminerler, Kamu Kurum Toplantılarıyla bir çok kişinin tercihi olan Ankara Konağı güler yüzlü ve tecrübeli kadrosu ile size en iyi hizmeti sunmaktadır.
Amacımız siz değerli müşterimizi kaliteli salonumuzda verdiğimiz hizmetle memnun etmektir.

Salonumuzda profesyonel aşçı ve garsonlardan oluşan güçlü bir ekip hizmet vermektedir. Damak tadı konusunda uzman ve hijyen konusunda hassas olan ekibimiz, bundan önce olduğu gibi sonrasında da aynı hizmet anlayışı ile çalışmalarını sürdürecektir.

Rüya gibi bir düğün için siz isteğinizi söyleyin, gerisini bize bırakın.
devamını oku...
Adres: Çamlica mahallesi 137. Cadde no:2 Yenimahalle-Ankara

Nira Gurme

Batıkent

Restoranımız 3 katlıdır.Giriş kat cafe, asma kat alacarte restoran ve açık hava terasımız bulunmaktadır.Ekstra olarak VİP salonumuz çok amaçlı olarak kullanılmaktadır (İş toplantıları, özel toplantılar, seminerler)
Alacarte restoranımızda dünya mutfağının leziz yemekleri, bunun yanı sıra seçme yöresel ürünlerimiz ve sezon balıkları farklı sunumları ve üstün lezzetleriye sizlerin beğenisine sunulmaktadır.Ayrıca zengin kahvaltı menümüz, special pasta menümüz ve sıcak, soğuk içeceklerle alternatif sunum ve lezzetleri sizlere sunmaktayız.Teras katımızda 250 kişiye kadar hizmet verebilmekteyiz.Toplantı yemekleri, nişan, düğün, doğumgünü organizasyonları, kahvaltı organizasyonları, gün buluşmaları, mezuniyet kutlamaları ve isteğinize bağlı olarak değişebilen konsept organizasyonlar hazırlanabilmektedir.
Profesyonel,seçkin ve güleryüzlü mutfak ve salon ekibimizle en kaliteli hizmeti alacağınızı garanti etmekteyiz.Siz yemeklerinizin lezzetine varırken çocuklarınız da Nİ-RA oyun alanının keyfini sürebilir. Size sunduğumuz lezzetlerin tamamını saat açık olan organik süpermarketimizden de satın alabilirsiniz.devamını oku...
Adres: 2416. cad. No: 78 Çakırlar - Batıkent - Ankara


Türk Mutfağında Kebap Çeşitleri

 • Alanya kebabı
 • Adana kebap
 • Urfa kebap
 • Alinazik kebabı
 • Cağ kebabı
 • Biber kebabı
 • Ciğer kebabı
 • Çökertme kebabı
 • Dizme patlıcan kebabı
 • Enginarlı yuva kebabı
 • Fıstıklı kebap
 • Gelin kebabı
 • Havan kebabı
 • İncik kebabı
 • Kazan kebabı
 • Lavaş ekmekli yayla kebabı
Daha birbirinden farklı onlarca çeşit kebap ismi sıralamak mümkündür. Hele bir de yöresel lezzetleri de bu listeye dahil ettiğimiz zaman bu liste daha da uzayıp gidecektir. Ankara ülkemizin başkenti olduğu gibi kebap başkentleri listesinde de ilk sıralarda yerini almaktadır. İşte tüm bu saydığımız kebap çeşitlerini tek bir çatı altında toplayan Ankara, Ostim kebapçı mekânlarında kebap severlere istedikleri kebap çeşidini sunmaktadır.

Kebaptaki Etin Özelliği Nasıl Olmalıdır?

Her ne kadar farklı malzemelerden kebap yapılsa da ana malzeme olarak her zaman olduğu gibi yine et kebap tercih edilmektedir. Bu sebeple kebabın yapılacağı et özenle seçilmelidir. Seçilecek et kebabın sertliğini ve pişme süresini de belirleyecektir.

1.Çabucak pişen yumuşak et

2.Orta yumuşaklıkta pişmesi biraz zaman alan et

3.Geç pişen et

İşte bu saydığımız özelliklere göre kebap çeşitlerinde tercih edilirler.

Kebap Sağlıklı Mıdır?

Kebap sağlıklı mıdır? Sorusu hemen hemen her dönemde insanların en çok merak ettiği konulardan biri olmuştur. Ama biz bu soruya kebabın içerisinde ki malzemeleri sayarak devam etmek istiyoruz. Kebap; sebzeler, baharatlar, yeşillikler ve yöresel soslarla hazırlandığı için tüm besin değerlerini içerisinde barındırır. Ayrıca herhangi bir katkı maddesinden de bahsetmek mümkün değildir.

Eski zamanlarda savaş katılacak askerlerin gücünü artırmak için özellikle et yemekleri yapılarak askerlerin güçlerini artırmak amaçlanmıştır. Ve nitekim düşünüldüğü gibi de olmuştur. Tarih boyunca et ve et ürünlerini tercih eden medeniyetler hızla büyüyüp güçlendiği gibi diğer besinlere ağırlık veren medeniyetler kısa süre içeresinde yok olmuşlardır. Tabi burada etin pişirilmesinin de büyük rolü vardır. Genel olarak et doğrudan ateş üzerinde pişirilmesiyle tercih edilmektedir.

Ostim Kebapçı Mekânları

Her yemek her mekânda yenilmesi doğru değildir. Çünkü bu alanda yılların vermiş olduğu bir tecrübeye sahip ustaların hazırladığı yemek ile arada bir bu yemeği hazırlayan ustanın yemeklerinin lezzeti bir olmayacaktır. Bu sebeple iyi bir OSTİM kebapçı mekânı önerisi arıyorsanız internet sitemize bakarak size en uygun mekânı tercih edebilirsiniz.