NESKAFELİ PASTA – PASTANELER&PASTACILAR

blog yazısı ekle !

NESKAFELİ PASTA – PASTANELER&PASTACILAR

Ne konuda olursa olsun, iddialı ve başarılı olmak her Türk'ün kanında var diyebiliriz. Bunu her sektörde ve kulvarda kendini göstermektedir.

Aynı zamanda geçmişten beri sahip olduğumuz tüm özelliklerimiz ve kültürel dengelerimiz bizlere yansıma konusunda gayet sevimli ve eli bol bir özellik göstermektedir. Bu geleneksel ve kültürel özelliklerin oluşturduğu dengeler sayesinde insanların hayatlarını çeşitli şekillerde şekillendirmelerini sağlarken, bu özellikler tam olarak tüm bünyelere yansımakta ve insanlar arasında ciddi kişilik farklılıkları olarak kendisini göstermektedir.

Ankara'daki tüm Cafe - Pastaneler için tıklayınız
Ankara Cafe - Pastaneler


Bu farklılıklar hayattaki zevk ve beğenilerin oluşumunu da beraberinde getirmektedir. Yani insanların zevkleri ve beğenileri bu farklılıklar yüzünden ortaya çıkan soyut kavramlardır.

Örneğin; ülkemiz sınırları içerisinde yüzlerce farklı yemek ve o yemeğe ait farklı tarifler bulunmaktadır. Bu tariflerin her birini hesaba katmak, bilebilmek çok kolay olmayan ve zahmet isteyen bir durumdur. Bunun için oluşturulan internet siteleri ve yemek kitapları dahi bulunmaktadır.

Bunu oluşturmak adına kullanılan temel kaynak geçmişten beri kullandığımız ve bugünlere kadar getirdiğimiz yemek kültürümüzdür. Ona aykırı bu durumda ya da tavırda bulunmak mümkün değildir.

Konunun daha iyi anlaşılması adına ve bu durumla ilgili özelliklerin ana hatlarını pekiştirmek adına olayı basit bir örnekle açıklamak istiyoruz. Bu örneğin temel konusunu ise pasta olarak belirlemek istiyoruz.

Pasta üretimiyle ilgilenen birçok marka, üreticilerine çeşit çeşit lezzetler sunarak hizmet vermektedir. Pastaların her birine ayrı özen göstererek, tariflerini tek tek inceleyerek insanlara sunmaktadırlar.

Size örneklediğimiz bu pasta konusuna örnek olarak gösterebileceğimiz ve bu enfes lezzetler içerisinde yer alan pastaların tarifleri arasında yer alan bir örneği sizlerle paylaşalım: Neskafeli Pasta

Yumurta, toz şeker, sıvı yağ, un, kabartma tozu ve neskafe malzemelerinden oluşan bu pasta; normal şekilde pişirilen kekin üzerine kahve dökülmesiyle ve şanti eklenmesiyle oluşturuluyor ve servis ediliyor.

Ankara'nın birçok farklı yerinde kolaylıkla bulabileceğiniz bu pastayı aromalı bir kahve ile tükettiğiniz zaman pastanın tadını çok daha etkili bir şekilde alabilirsiniz. Sade olarak hazırlanan tarifi siz yapmak istediğiniz zaman muz ile süsleyebilirsiniz. Şimdilerde onlarca farklı pastanede satışa sunulmuş olan neskafeli pastayı denemenin ise artık tam zamanı.