MEKÂNDA SİGARA İÇMEK

blog yazısı ekle !

MEKÂNDA SİGARA İÇMEK

Günümüzde sigara kullanımı çok yaygınlaşmıştır. Her kesimden insanın kullandığı sigara bağımlılık yapan bir maddedir. Bu nedenle sigara kullanan kişiler gittikleri mekânlarda rahatça sigara içmek isterler. Genellikle mekânlarda sigara içenler için ayrı bir bölme bulunmaktadır. Mekân sahibinin ve çalışanlarının ceza almaması için mekânın en az üç yerinin hava alır biçimde olması gerekmektedir. Bu sebeple mekânlarda müşterilerin oturdukları bölmeler sigara içen ve içmeye olmak üzere iki bölüme ayrılırlar. Ankara'da bulunan mekânlar için de aynı ( Açıklamada yazıyor) koşullar geçerlidir.

Ankara'daki tüm Cafeler için tıklayınız
Ankara Cafeler
Bilindiği gibi Ankara' nın gece hayatı epey hızlıdır. Bu sebeple birçok eğlence mekânı yer almaktadır. Eğlence mekânlarını da aynı şekilde bir sürü sigara kullanan müşteri ziyaret etmektedir. Club tarzı eğlence mekânlarında alkol tüketimi de yaygındır. Bununla birlikte sigara tüketimi de fazladır. Bu nedenle sigara kullanan müşteriler için bar tarzı mekânların üstünün açılı kapanır olması veya en az üç tarafının hava alabiliyor olması gerekmektedir.

Bunun yanı sıra Ankara'da bulunan fasıl yapan mekânlarda da aynı şekilde hem içki kullanımı hem de sigara kullanımı yasalara uygun bir biçimde gerçekleştirilmelidir. Fasıl yapılan mekânlar genellikle salaş mekânlar olmalarıyla birlikte müziğin daha çok Türk sanat müziğine kaydığı mekânlar arasında yer almaktadır. Aynı şekilde restoranlarda ve cafelerde de sigara kullanımı kanunlara uygun bir biçimde gerçekleştirilebilir. Cafelerde clublardan faklı olarak genellikle çay ve kahve servisi yapılmaktadır. Cafe tarzı mekânların hem içeride hem dışarıda oturmak için ayırdıkları yerleri bulunmaktadır.

Ankara'da bu tür eğlence mekânlarına giden kişiler için ayrılan sigara içilebilen alanlar sigara kullanıcılarını mutlu eden bir durumdur. Ankara'da bar tarzı mekânlara giden kişilerin profillerine bakıldığında genelde hızlı yaşamayı seven insan profilleriyle karşılaşılmaktadır. Fakat cafe veya fasıl gibi mekânları tercih eden insanlar daha yavaş, heyecandan uzak yaşamayı seven insan profili çizmektedirler. Fakat sigara kullanımı mekânlara giden insan profilleriyle pek de uyuşmamaktadır. Her türden eğlenme anlayışına sahip olan insan sigara kullanma potansiyeline sahip olabilir. Bu nedenle sigara içilebilen alanlar müşteri açısından çok faydalıdır.