MANGALDA TAVUK KEYFİ - MANGALCILAR

blog yazısı ekle !

MANGALDA TAVUK KEYFİ - MANGALCILAR

Ankara'da gittiğiniz restoranlarda et ve kuzu mangalın dışında bir seçenek arayanlar için de diğer bir alternatif tavuk mangal. Közlü mangal ateşinde nar gibi kızarmış tavuk ve yanına yine mangal ateşinde pişmiş biber, domates ve mantarın tadına doyum olmaz. Bir de yanına mevsimine göre yapılmış salata varsa bu sofradan hemen kalkılmaz. Ankara'da mangal yapan birçok restoranın mönüsünde tavuk bulmak mümkündür. Tavuk etinin kırmızı et gibi dinlenmiş olması gerekmemektedir. Tavuk ne kadar taze ise o kadar iyidir.

Ankara'daki tüm Mangal Restoranları için tıklayınız
Ankara Mangal Restoranları


Bazı durumlarda insanlar satın aldıkları tavukları ne kadar doğru bir şekilde pişirmiş olurlarsa olsunlar ne yazık ki ortaya istenilenden çok daha kötü sonuçlar çıkabiliyor. Dolayısıyla tavuk seçimini çok dikkatli bir şekilde yapmak gerekmekte. Ancak yalnızca bu konuda başarılı sonuçları ortaya koyan yerler üzerinden tavukların alınması önemli. Eğer ki bu konuda tam olarak fikir sahibi değilseniz Ankara'da sizler için tavukları en güzel şekilde soslayarak hazır hale getirecekler. Bu sayede sizlerin yapmanız gereken tek şey bulunduğunuz yere en yakın olan mangal yapan yeri keşfetmek olacak. Sonrasında ise en kısa süre içerisinde tavuk mangallarınız hazır bir hale gelecektir. Üstelik pişen bu tavuklar sade bir şekilde masalarınıza gelmiyor. Mevsimin en güzel salataları ya da isteğe bağlı olarak çorba ve mezeleri de masanızda görmeniz mümkün. Böylece tahmin ettiğinizden çok daha güzel bir şekilde mangalın tadına varacak, arkadaşlarınız ve aileniz ile dilediğiniz gibi zaman geçirebileceksiniz.

Tavuk etinde en lezzetli kısım tavuğun but kısmıdır ve derisi ile pişirilirse çok daha lezzetli olur. Mangalda tavuk sevenler soslu kanat deneyebilirler. Tavuk kanatların nasıl lezzetli olduğumu merak edenler için tarifini verelim. Sosu için 1 tatlı kaşığı salça, birkaç diş rendelenmiş sarmısak, 2 yemek kaşığı sıvı yağ, 2 yemek kaşığı yoğurt, karabiber, kırmızı pul biber, kekik ve tuz. Kabın içerisinde bütün malzemeler karıştırıldıktan sonra kanatlar eklenip tekrar karıştırılıyor. Daha sonra da kanatlar sosa iyice bulanıp 2 saat kadar buzdolabında bekletildikten sonra mangala atılıyor ve sıcak sıcak önünüze servis ediliyor.