LEVREK NEREDE YENİR?

blog yazısı ekle !

LEVREK NEREDE YENİR?

Levrek; ülkemizde Karadeniz, Marmara ve Akdeniz kıyılarında bolca bulunur. Yaklaşık olarak 40 ila 100 cm boya kadar ulaşabilen levreğin ağırlığı ise 8 kg ila 15 kg aralığında değişmektedir. Bu da levreğin son derece etli ve lezzetli bir balık olduğu anlamına gelmektedir. Ülkemizde üretimi yapılıp özellikle de Avrupa ülkelerine gönderilmektedir. Genellikle doğal ortamlarında mayıs ile kasım ayları arasında avlanma sezonu bulunan levrek, özel balık çiftliklerinde de üretimi yapılabilmektedir. Böylece daha lezzetli bir ete sahip levrekler üretilebilmektedir. Levreğin en büyük özelliği yağsız ve bol etli olmasıdır. Bu da levrek ile yapılan yemekleri diğer balık yemeklerinden ayırmakta ya da daha lezzetli yemekler yapılmasını sağlamaktadır.

Ankara'daki tüm Restoranlar için tıklayınız
Ankara Restoranlar
Levrek Nasıl Yapılır?

Levrekler üreme dönemlerinde yağsız olmaları sebebiyle lezzetsiz oldukları için balık çiftliklerinde bu dönemlerin dışında olan balıklar tutularak taze ve müşteriye özel yapılır. Bu sayede hem taze hem doğal hem de en lezzetli şekilde levrek yiyebilirsiniz. Ayrıca levreğinizi istediğiniz şekilde sipariş verebilir ve bu şekilde de afiyetle yiyebilirsiniz.

Levrek diğer balıklara nazaran biraz daha farklı bir balık olduğu için yapılan yemekleri de farklılık gösterebilmektedir. Ama en çok tercih edilen levrek yemekleri şu şekilde sıralayabiliriz; ızgarada levrek, levrek buğulaması ya da en çok tercih edilen tuzda levrek. Bu bahsettiğimiz levrek yemekleri çokça tercih edilmektedir. Tercih edeceğiniz balık lokantası ya da balık yemekleri yapan herhangi bir yerde zengin bir levrek menüsüne sahip olmasına dikkat edilmelidir.

Levrek Nerede Yenir?

Ankara balık yemekleri konusunda da oldukça başarılı bir şehirdir. Her ne kadar denize kıyısı olmasa da birçok kıyı şehrinden daha fazla türde ve daha taze balık bulabilmeniz mümkündür. Hal böyle olunca da balık yemekleri konusunda da bir hayli zengin menüye sahip olunmaktadır. Birçok balık restoranına ev sahipliği yapan Ankara, levrek yemekleri konusunda da yine ilk sıralarda yer almaktadır. Balık yemekleri ile ün yapmış birçok mekân müşterilerine leziz levrek yemekleri sunmaktadır.

Ankara oldukça büyük bir şehirdir. Bu her ne kadar avantaj sağlasa da dezavantajları da beraberinde getirmektedir. Bu dezavantajlardan biri artan mekân sayısı denetleme imkanını zorlaştırmaktadır. Diğer bir yandan tercih edeceğiniz mekânda aile salonu bulunuyor mu? Çünkü ailenizle levrek yiyebileceğiniz kaliteli bir mekân tercih etmeniz daha keyifli bir yemek yeme imkânı sunacaktır. Bir müşteri olarak burada titiz ve duyarlı davranarak bilindik ve en çok tercih edilen mekanları siz de tercih ederek daha sağlıklı, taze ve hijyenik balık yeme imkânı bulabilirsiniz. Ama yine de iyi bir mekân önerisi arıyorsanız internet sitemize bakarak size ve ailenize en uygun mekânı bulabilir ve gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Afiyet olsun.