KIZILAY MEYHANELERİ

blog yazısı ekle !

KIZILAY MEYHANELERİ

Ankara'da Kızılay meyhaneleri denilince akla ilk olarak Sakarya caddesi gelir. Bu caddede yol boyunca uzanan pek çok meyhane bulunmaktadır. Üstelik bu meyhaneler gündüz saatlerinden itibaren hizmet vermektedir.

Öyle şaşaalı mezeler, mükellef sofralar kurmak zorunda da değilsinizdir. Rakınızın yanında beyaz leblebinin eşlik ettiği karşınızda dost sohbetinizle güzel vakitler geçirmek isterseniz Sakarya caddesine gidebilirsiniz.

Kızılay'daki tüm Meyhaneler için tıklayın
Kızılay Meyhaneleri


Erken saatlerde başlayan içki keyfiniz eğer dayanıklı bir bünyeye sahipseniz gecenin geç saatlerine kadar devam edebilir. Merkezi bir konumda olduğunuz için 5 dakika önce telefonda konuştuğunuz arkadaşlarınızda kolaylıkla bulabileceğiniz de bir adrestir.

Şairinde dediği gibi, 'Senin aklın ermez, bu başka hesap. Meyhanede bulduk biz bu kemali" diyen pek çok orta yaş üzeri emekli işçi ya da memur abileri bu cadde üzerinde görmeniz mümkündür.

Kızılay'ın konumu nedeniyle ulaşım aracı bulmanız da oldukça kolaydır. Ancak 12'den sonra yavaş yavaş bu araçlar yerlerini yalnızca taksilere bırakmaktadır.

Eğer içkinizi içtikten sonra biraz da midemiz rahatlasın diyenlerdenseniz Ankara'nın en meşhur çorbacılarından bir kaçını da sabah saatlerine kadar yine Sakarya caddesinde bulabilirsiniz.