KIZILAY ETKİNLİK

blog yazısı ekle !

KIZILAY ETKİNLİK

Kızılay konumu bakımından pek çok şeyin merkezi olduğu gibi etkinliklerin de merkezidir. Tiyatro oyunlarından, film gösterimlerine, panellerden, sergilere, fotoğraf kulüplerinden, konserlere kadar pek çok etkinliği Kızılay'da bulabilmeniz mümkündür.

Ankara Uluslararası Film Festivali ve Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali kapsamında gösterilen pek çok film Kızılay'daki sinema salonlarında izleyiciyle buluşmaktadır. Bu sinemalar da festivallerin haricinde yine geniş salonları ve düzgün ses sistemleriyle vizyondaki filmleri de izleyebilirsiniz. Ayrıca bazı organizasyonlarla cafelerde de özel film gösterimleri yapılmaktadır.Afitap Meyhane

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Tunus Caddesi No:63/B Tunalı-Ankara

Boteco Bistro

Tunalı

devamını oku... Adres: Bülten Sokak No:9/26 Tunalı-Ankara

Kaliruha Ocakbaşı

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Bestekar Sokak 86/A Tunalı-Ankara

Şilingir Meyhane

Kavaklıdere

devamını oku... Adres: Remzi Oğur Arık Mahallesi Paris Caddesi 49/A Kavaklıdere-Ankara

Route Ny Restoran Cafe Bar

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Azerbaycan Caddesi 41/B Bahçelievler-Ankara

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara

Coffee Bus Ankara

Tunalı

Öncelikle sizi önemsiyoruz. Bir müşteri olarak değil, gönülden, şevkle bir zevahire bakar gibi, kişi olarak seviyoruz. En büyük arzumuz ve sevincimiz sizleri tanımak. Kahve, bir aksam üzerinde peşimizden geliyor. Espresso ve sütten daha ötesiniz ve biz, sizlerden bunu duymak istiyoruz.

İkincisi, dolaşıyoruz. Bu bizi takip etmenizi zorlaştırıyor. Tipik yer ve saatlerimiz varken, sosyal yayınlarımızı kontrol etmek zorunda kalmanız, buluşmalarımızın çoğu kez önüne geçiyor. Otobüste ya da mutfakta bizi yakaladığınız an, bu birleşmenin tadını çıkarmanız için önünüzde hiçbir engel kalmıyor biliyoruz fakat biz, sizlerle daha sık, daha uzun ve dilediğiniz zaman karşılaşabileceğiniz yerde bulunmak istiyoruz.

Son olarak, elimizden gelenin en iyisini yapmak, uzun kuyruklarda beklemenizin önüne geçmek, bir Wi-Fi istasyonuyla topluluğa ve bir ses uzaklığında personelimize bağlı kalarak iletişimimizi güçlendirmek istiyoruz.

Yapmamız gereken, otobüsümüzü her zaman bulabileceğiniz bir adrese park etmek ve dilediğiniz zaman, dilediğiniz yere taşımak olacaktı ki, Tunus Caddesi No: 55'de bu düşüncemizi hayata geçirdik.

devamını oku...
Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Tunus Caddesi No: 55/A Tunalı-Ankara

Divan Pub

Tunalı

Divan'ın süregelen geleneksel mutfak mükemmelliğini zirveye taşımak azmiyle, deneyimli şeflerimizin en taze ve en kaliteli malzemeleri kullanarak hazırladığı açık büfe kahvaltısı, Türk ve Dünya mutfağının seçkin örnekleri ve bar hizmetiyle gün boyu konuklarını ağırlayan Divan Pub, hafif bir tabak atıştırmalıktan, leziz bir öğüne, tüm damak zevklerini beğeninize sunuyor. Divan Pub'ın zarif ve rahat atmosferinde mükemmel bir kahvaltı, verimli bir iş yemeği ya da dost sohbetleriyle çeşnilenen bir akşam yemeğinin tadını çıkarabilirsiniz.devamını oku... Adres: Tunalı Hilmi Cad. Güniz Sok. No:42 (Divan Otel İçi) Kavaklıdere-Ankara

Bekri

Tunalı

Adını eski Osmanlıcada içkiye ve muhabbete düşkün kişi olarak tabir edilen Bekri'den alan mekan,Osmanlı Türk mutfağının mirası tarihi tatları,mezeleri,rakıyı Türk Sanat Musikisi eşliğinde "racon"uyla içmenin verdiği zevkle haftanın 7 günü hizmetinizdedir.


devamını oku...
Adres: Bekri Tunalı Meyhanesi - Tunalı Hilmi Caddesi No: 72/1 Kavaklıdere-Ankara

Twins Food Drink Coffee

Bahçelievler

Dünya mutfağının mükemmel sunumlarının birarada bulunduğu Bahçelievlerin gözde mekanı Twins zengin Dünya mutfağından, Alkollü içecek menüsüne, Uzakdoğu mutfağından, Nargile keyfine kadar 120 kişilik şık ve geniş bahçesinde muhteşem sunumları ile hizmet veriyor.

Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam buluşmalarınızda Twins size güleryüzlü hizmeti ile ev sahipliği yapıyor.devamını oku...
Adres: Y. Bahçelievler Mahallesi Eski 6. Cadde (Yeni 54. Cadde) 16/A-B Bahçelievler-Ankara

Neyzen Restoran

Kavaklıdere

Ankara'nın orta yerinde Selçuklu mimarisiyle bezenmiş salonunda misafirlerini ağırlayan,bahçesinde mis kokular altında dinlendiren ,hem eğlendiren hemde doğal ürünlerle hazırladığımız menüsü ile damak zevkinede hitap eden bir mekandır Neyzen.

Haftanın 6 günü canlı müzik yapılmaktadır.

Neyzen de özel organizasyonlarda yapılmaktadır.(Düğün,nişan,kına,doğum günü vs)

Özel organizasyon talebinde pazar günü hizmet verilmektedir.
devamını oku...
Adres: Atatürk Bulvarı No:211/6-7 Kavaklıdere-Ankara

Villa Restaurant

Tunalı

devamını oku... Adres: Barbaros Mahallesi Billur Sokak No: 17/A Kavaklıdere-Ankara

Vagas Cook House

Tunalı

devamını oku... Adres: Tunalı Hilmi Caddesi No:114 Tunalı-Ankara

Ata Konağı Restaurant

Hamamönü

ATA KONAĞI TARİHÇESİ

Konağımız, son Osmanlı mimarisi tarzında tahminen 1850'lerden sonra inşa edilmiş olup, Ankara Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından tescillenerek korumaya alınmıştır. Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde devletin ileri gelenlerinin konakladığı rivayet olunur.

Tamamen kullanılmaz, harabe haline gelmiş konağımız 2005-2006 yıllarında restore edilerek, tarihimize ve büyüklerimizin anısına saygı ifade eden Ata Konağı Restaurant olarak 23 Eylül 2006 yılında halkımızın hizmetine sunulmuştur.
Konağımız üç katı kullanıma açık dört katlı bir binadır. Tarihi doku bozulmadan yenileme yapılmasından dolayı katlarımızda büyüklü küçüklü 8 odamız bulunmaktadır. Restaurantımızda sabah kahvaltısı öğle ve akşam yemeği olmak üzere üç öğün yemek servisi sunulmaktadır. Odalarımız bayan günleri, doğum günleri gibi grup yemeklerinde de tercih edilmektedir.

Konağımız 2012 yılından itibaren geliştirilip, genişletilerek nişan, kına, düğün, sünnet, toplu yemek gibi etkinliklerde de kullanılabilecek 150 ve 200 kişilik iki ayrı bahçeye sahip olmuştur. Bahçeler birleştirildiği anda 350-400 kişiye hizmet verilecek konuma gelmektedir. Bahçe salonlarımızın üstü açılıp kapanabilir olup ısıtma ve soğutma sistemleri mevcuttur. Bu sayede dört mevsim hizmet verilmektedir. Lezzetli ve beğenilen yemeklerin yanı sıra bu konsept aranılan ve tercih edilen mekanlar arasında ilk sırayı almaktadır.

ATA KONAĞI SAHİP VE İŞLETMECİLERİ

Konağın sahibi emekli Dr. Latif ATASEVER ve eşi Ecz. Neriman ATASEVER 'dir. Atasever ailesi sağlık sektöründe faaliyet göstermektedir. Sağlığın bir parçası olan beslenme ve sosyal faaliyetlerin önemimi bildikleri için bu sektörde de özel ve güzel Konağı titizlikle işletmektedirler.

Dr. Latif ATASEVER önderliğinde eşi Ecz. Neriman ATASEVER, çocukları Dr. Selçuk ATASEVER, Müh. Serdar ATASEVER, Ecz. Selnur ATASEVER; gelinleri Müh. Sedef ATASEVER, ve İşletmeci Bilgehan ATASEVER 'den oluşan kocaman bir aile işletmesi Ata Konağı.

Ürünlerimiz kendi açık mutfağımızda imal edilmekte olup kendi soframıza koymadığımız hiçbir yiyeceği konuklarımıza sunmamaktayız. Temel felsefemiz hijyenik, mümkün olduğu kadar organik, taze gıdalarla, Türk ve Ankara mutfağına uygun yemekler üreterek, müşterilerimizin memnuniyetini sağlamaktır.

Buyurun sizlerle de birlikte olalım.

devamını oku...
Adres: Dumlupınar Caddesi Sarıkadın Sokak No:69 Hamamönü Kurtuluş-ANKARA

Rixos Grand Ankara

TunalıDünyaca ünlü gurmelerin onayından geçmiş, her damak tadına hitap eden, dünya mutfaklarının seçkin lezzetleri...

Café @ Bulvar; Günün yorgunluğunu odaya çıkmadan haber veya spor programı seyrederek atmak ve işlerine kaldığı yerden devam etmek isteyenler için sakin bir köşe olmaktadır.

24 saat yaşayan Lobby Bar; Tapas Turca menüsü, Türk usulü mezeleri ve zengin içecek menüsüyle dostlarla buluşmak için Başkent'in ideal mekanıdır.

devamını oku...
Adres: Atatürk Bulvarı. 183 Kavaklıdere-Ankara

Hayyami

Tunalı

İsmini ünlü ozan, filozof Ömer Hayyam'dan alan Hayyami Şarap Evi, Ankara'nın ilk butik şarap evi olma özelliğini taşımaktadır. Ömer Hayyam'ın felsefesinden yola çıkarak şarabın, aşkın ve sohbetlerin en koyusunun yaşandığı mekan; eski şarap küpleriyle, duvardaki minyatür motifleriyle, ahşap ağırlıklı aksesuarlarıyla, sıcak bir atmosfere sahip olup; 2002 yılından beri her yaştan şarap severin buluşma adresi haline gelmiştir.

Mönüsünde Türkiye'de yetişen bir çok üzümden elde edilen şarapların yanısıra, işletme için özel üretilmiş kırmızı & beyaz, Hayyami Özel, Hayyami Kav ve Hayyami Yaren şaraplarını da barındırmaktadır. Bunun dışında ara sıcaklar, salatalar, şarabın en yakın arkadaşı peynir tabakları ve ana yemeklerden oluşan yiyecek mönüsü de ilgi çekmektedir. Şarabın en güzel mezesinin sohbet olduğunu söyleyerek herkesi Hayyami'ye,“Gönül Adamı" olmaya davet ediyoruz...
devamını oku...
Adres: Hayyami - Bestekar sok. 82/B Tunalı / Ankara

Teras Restaurant

Maltepe

devamını oku... Adres: G.M.K Bulvarı No:96 Maltepe/ANKARA

Hacettepe Park Restorant

Sıhhıye

Ankarada böyle bir manzara olduğunu biliyormuydunuz.eşsiz lezzetleri ve bu müthiş manzarayı kaçırmamalısınız.....

İş yemeklerinizi,organizasyonlarınızı yapabileceğiniz ve ailenizle birlikte keyifli saatler geçireceğiniz mekanımıza sizleride bekliyoruz

devamını oku...
Adres: Hacettepe Üniversitesi Hastanesi 5 nolu otopark içi SIHHIYE/ANKARA

Barbella Cafe&Bar

Kızılay

HAYATINIZI DEĞİŞTİREMEYİZ AMA İNANIN RENKLENDİREBİLİRİZ......
Kızılay Konur Sokak'da Eğlencenin Merkezi

devamını oku...
Adres: Konur 1 Sk. 5/5 Kızılay / ANKARA

Cafe Ebru'nun Konağı

Kızılay

Hoşgeldiniz...

Cafe Ebru'nun Konağı, kızılay sakaryada bulunan, şık, güzel, eğlenceli, güler yüzlü personelleriyle kusursuz hizmet veren bir mekândır

Arkadaşlarınızla ve ailenizle geldiğinizde çok güzel eğlenebilir ve hoş vakit geçirebilirsiniz.. İşten geldiniz, yorgunsunuz, iste o zaman gelmelisiniz, dinlenmek için birebir olan cafemiz birbirinden güzel hizmetleriyle sizleri bekliyor. Kendi eviniz gibi rahat edebilirsiniz ve dilerseniz arkadaşlarınızı ağırlayabilirsiniz.

Sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebileceğiniz cafemizde zengin yiyecek ve içecek menüsüyle uygun fiyatlarıyla hizmetinizdedir.vakit gecirebilmeniz için ceşitli oyunlarımız mevcuttur.hafta sonlarıda çeşitli dans gösterileriyle gününüze neşe katılır.

devamını oku...
Adres: Bayındır 1 sokak No:15/14 4. kat Fazılbey İşhanı Kızılay - ANKARA


Kızılay'da bulabileceğiniz bir başka etkinlik tiyatrodur. Devlet tiyatrolarına ait 4 sahne Kızılay'da bulunmaktadır. Bu sahnelerde Devlet Tiyatrolarına ait kaliteli oyunları çok uygun fiyatlara izleyebilirsiniz. Aynı zaman da özel tiyatrolar ve turne tiyatroları da Kızılay'daki sahnelerde oyunlarını sergilemektedir. Ayrıca Ankara Sanat Tiyatrosu da Kızılay'dadır. Seçkin oyunlarıyla Ankaralı tiyatro severlerin tercih ettiği sahnelerden biridir.

Kızılay'da pek çok galeri de bulunmaktadır. Bu galerilerde Türkiye'deki ünlü ressamların sergilerini görebilme imkanınız da bulunmaktadır. Aynı galerilerde ünlü fotoğraf sanatçılarının sergileri de yapılmaktadır.

Şüphesiz ki Kızılay'daki pek çok sahnede konserler de düzenlenmektedir. Özellikle son dönemde yeniden düzenlenerek açılan mekanlarda ünlü
sanatçıların konserleri yapılmaktadır.