KIZILAY ETKİNLİK

blog yazısı ekle !

KIZILAY ETKİNLİK

Kızılay konumu bakımından pek çok şeyin merkezi olduğu gibi etkinliklerin de merkezidir. Tiyatro oyunlarından, film gösterimlerine, panellerden, sergilere, fotoğraf kulüplerinden, konserlere kadar pek çok etkinliği Kızılay'da bulabilmeniz mümkündür.

Ankara Uluslararası Film Festivali ve Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali kapsamında gösterilen pek çok film Kızılay'daki sinema salonlarında izleyiciyle buluşmaktadır. Bu sinemalar da festivallerin haricinde yine geniş salonları ve düzgün ses sistemleriyle vizyondaki filmleri de izleyebilirsiniz. Ayrıca bazı organizasyonlarla cafelerde de özel film gösterimleri yapılmaktadır.

Kızılay'daki Etkinlikler için tıklayın
Kızılay Etkinlikler


Kızılay'da bulabileceğiniz bir başka etkinlik tiyatrodur. Devlet tiyatrolarına ait 4 sahne Kızılay'da bulunmaktadır. Bu sahnelerde Devlet Tiyatrolarına ait kaliteli oyunları çok uygun fiyatlara izleyebilirsiniz. Aynı zaman da özel tiyatrolar ve turne tiyatroları da Kızılay'daki sahnelerde oyunlarını sergilemektedir. Ayrıca Ankara Sanat Tiyatrosu da Kızılay'dadır. Seçkin oyunlarıyla Ankaralı tiyatro severlerin tercih ettiği sahnelerden biridir.

Kızılay'da pek çok galeri de bulunmaktadır. Bu galerilerde Türkiye'deki ünlü ressamların sergilerini görebilme imkanınız da bulunmaktadır. Aynı galerilerde ünlü fotoğraf sanatçılarının sergileri de yapılmaktadır.

Şüphesiz ki Kızılay'daki pek çok sahnede konserler de düzenlenmektedir. Özellikle son dönemde yeniden düzenlenerek açılan mekanlarda ünlü
sanatçıların konserleri yapılmaktadır.