KIŞIN NEREYE GİDECEĞİM DERDİNE SON: ANKARA'DA KAPALI OYUN PARKLARI

blog yazısı ekle !

KIŞIN NEREYE GİDECEĞİM DERDİNE SON: ANKARA'DA KAPALI OYUN PARKLARI

Çocuklu aileler çocuklarıyla beraber vakit geçirmeye bayılıyorlar. Özellikle çalışan anne ve babalar için çocukları ile vakit geçirebilmek adeta bulunmaz bir fırsat. Neredeyse sadece hafta sonları veya bazı özel akşamlarda çocukları ile birlikte olabilmek için can atıyorlar.

Ancak özellikle soğuk kış günlerinde, yağışlı havalarda çocuklarla vakit geçirmek oldukça zor oluyor. Bilhassa küçük çocuğu bulunanlar için kışın dışarı çıkmak tam bir işkenceye dönüşüyor. Ya çocuklar hastalanıyor ya da canları sıkılacağı için anne ve babaya rahatlık vermiyorlar. İşte bu gibi durumlarda Ankara'da kapalı oyun parkları adeta imdada yetişiyor.

Hava ne kadar soğuk olsa da sıcacık bir ortamda çocuklarınızın oynaması için dizayn edilmiş modern kapalı oyun parkları ile beraber kaliteli bir hizmet veriliyor. Böylece anne ve babalar kışın "nereye gideceğim, ben bu çocuğun gönlünü nerede eğlendireceğim, çocuğumla birlikte nerede vakit geçireceğiz" gibi tüm dertlerden kurtuluyorlar.

Ekolojik Bahçe

İncek

İncek'te bayan bir işletmecinin sahibi oldu Ekolojik Bahçe'de Tamamen ekolojik gıdalar ile; kahvaltı ve Yöresel yemek çeşitleri beğeninize sunulmakta.

Yemyeşil bir bahçede, aileniz ve çocuklarınız ile birlikte hafta sonları kahvaltı yapabileceğiniz mekanda, çocuklarınız da çok eğlenecekler.devamını oku...
Adres: İncek Bulvarı İncek Mahallesi Görgülü Sok. 8/A İncek-Ankara

Tilma Boutique House

Çayyolu

Tilma Boutique House Cafe ev tadında lezzetlerin hakim olduğu börek,poğaça,kurabiye çeşitleri,turta,pasta,salatalar,mantı,köfte gibi çeşitlerin bulunduğu lezzetlerinde iddalı ,özel kutlamaların yapıldığı,aynı zamanda sabah kahvaltılarına da çeşitleri ile ev sahipliği yapan sıcacık bir mekan.

Tilma Cafe misafirlerinin çocukları içinde uygun bir mekan.Doğum günü partileri düzenleyebilir özel gün kutlamalarınızı yapabilirsiniz.Bunun için ayrı bir alanımız var.Ayrıca çocukların keyifle vakit geçirebilcekleri oyun alanları da mevcut .Top havuzu,trombolin,oyun alanı ve yaz döneminde bahçemizde hoşca vakit geçirebilirler.

Tilma Cafe nin 4 katlı alanında atölye çalışmalarıda yapılıyor.Her Salı Ahşap Atölyesi sabah 10:00/16:00 saatleri arasında yapılıyor.Bez bebek ve Amigurimi gibi faaliyetlerde mevcut.Etkinlik günleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sizleri ağırlamak güleryüzlü ekibiz için bir keyifdir...devamını oku...
Adres: Alacaatlı Caddesi 3315. Sokak No: 10 Çayyolu-Ankara

Sıtkı Usta Kadayıf, Künefe, Baklava ve Kahvaltı Salonu

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 13/B Çukurambar-Ankara

Aydora Cafe Restaurant

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Hacılar Mah. 1418. Cad. No: 31 Gölbaşı-Ankara

Marco Pascha Çukurambar - Cafe de Marco

Çukurambar

Doğum tarihi bilinmeyen Marko Paşa 1888 yılında vefat etti. Asıl adı Marko Apostolidis olan bu Osmanlı Hekimi Rum asıllı idi. İlk ve orta öğrenimini Yunanistan'ın meyve bahçeleri ve bağları ile ünlü Syros Adası'nda yaptı. Daha sonra ailesi ile birlikte gittiği İstanbul'da Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane'yi (Askeri Tıp Akademisi) bitirdi. Mezun olduğu yıl, cerrahi kliniği şefliğine atandı. İyi bir hekim olarak kısa sürede ün kazandı ve mirlivarlığa (Osmanlılar'da Sancak Beyleri'ne verilen Paşalık Rütbesi) yükseltilen ilk hekim oldu. 1861'de Sultan Abdülaziz'in hekimbaşılığına atandı. 1871'de Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane Nazırlığı'na atandı. 1878'de, 2'nci Abdülhamit döneminde Meclis-i Ayan (Senato) üyeliğine getirildi. Kırımlı Aziz Bey ile birlikte Hilal-i Ahmer Cemiyeti'nin (Türkiye Kızılay Derneği) kurulmasına katkıda bulundu.

Marko Paşa çok sabırlı bir hekimdi. Hastalarını uzun uzun sabırla dinler, dertlerine tıbbi yönden yardımcı olmakla birlikte, onlara manevi huzur ve rahatlık vermeye de özen gösterirdi.

Marko Paşa'nın bu ünü halk arasında iyice yayıldı ve zamanla, yakınmayı dinleyecek kimsenin olmadığını vurgulamak için söylenen "Derdini Marko Paşa'ya Anlat" deyimi ortaya çıktı.
devamını oku...
Adres: Kızılırmak Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi Hayat Sebla Evleri No:30/ B Çukurambar-Ankara

İncek Sofrası

İncek

17 Yıllık tecrübesi ile şehrin gürültüsünden uzak,yeşillikler içindeki huzurlu,lezzetli bir masayı sevdiklerinizle paylaşın. Canlı Akordiyon müziği eşliğinde keyifli bir akşam yemeğinin keyfine varın. Sizler yemeğinizin ve ortamın huzurunu yaşarken, çocuklarınızda oyun parkında güvenle eğlensinler.

CANLI MÜZİK

 • Köy Kahvaltısı
 • Mangal Keyfi
 • Düğün Organizasyonları
 • Nişan Organizasyonları
 • Toplantı Organizasyonları
 • Özel Günler
 • Toplu Yemekler
 • Oyun Parkı
 • Otopark
 • Paket Servis
 • Wireless

Kahvaltı 40 TL
Cuma Cumartesi canlı müzik
Kapalı alanda mangal keyfi
devamını oku...
Adres: İncek Mahallesi Turgut Özal Bulvarı No:3 İncek-Ankara

Hacı Abdullah Ankara

Söğütözü

Hacı Abdullah Lokantası'nın asırlık tarihi Ahilik Teşkilatı'nın devamıdır. Köklü kuruluşların geçmişi, ya babadan oğla geçer, ya da para ile şirketler tarafından satın alınarak el değiştirir.

Hacı Abdullah'ta ise iki kural da geçerli değildir. Hacı Abdullah'ın 1888 yılında başlayan serüveni Ustadan Çırağa devralınarak gelmiştir.

Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerinde Karaköy Rıhtımı'nda Abdullah Efendi adıyla bir lokanta açılır. Lokantanın işletme ruhsatı bizzat Sultan II. Abdülhamit Han tarafından verilir.

Ülkeleri adına İstanbul'a ziyaret eden resmi ve özel heyetler, Abdullah Efendi'de ağırlanır.

1915 yılında ise Abdullah Efendi Lokantası, Karaköy Rıhtımı'ndan Beyoğlu'na taşınır. İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Rumeli Han'ın zemin katında hizmetlerine devam eder. Abdullah Efendi burada da Usta'dan Çırağa devredilmiştir.

1940 yılında ise Abdullah Efendi, Rumeli Han'da 25 yıl yerli yabancı çok sayıda ünlü misafirlerini ağırladıktan sonra yine Usta Çırak nöbet değişimiyle, eski adı Bursa Sokak ve Ahududu Sokak, yeni adıyla Sadri Alışık olan, Türk Sineması'nın kalbinin attığı sokağa taşınır ve Hacı Salih ismini alır.

Abdullah Efendi ve Hacı Salih adıyla kalitesinden hiç taviz vermeden Osmanlı-Türk Mutfağı'nın bütün özelliklerini taşıyan lokanta, 1958 yılında şimdiki bulunduğu yerine, Ağa Camii yanındaki Sakızağacı Caddesi'ne taşınır.

Lokantaya adını veren Hacı Salih, ilerleyen yaşını gözönünde bulundurarak, O'da 1888'den beri sürdürülen geleneğe uyar ve yetiştirdiği çıraklarına, yani hizmetin emekçilerine, ustalarına devreder.

Kalite ve hizmetin gurur veren onurunu, güzelliğini bugüne taşıyan Hacı Salih ismi, resmi prosedür gereği değişmek zorunda kalır. 1983 tılında bir tevafuk sonucu yine 1888'li yıllardaki ismine rücu eder ve Hacı Abdullah ismini alır.

Sultan II. Abdülhamit Han'ın resmi müsaadesi ile açılan lokantamızın o günden bu güne aynı tadı muhafaza ettiğini, 90 yıl önce yemek yiyen ve bugün de lokantamızı şereflendiren Osmanlı torunlarının, şeref defterimizdeki yazdıklarından öğrenmek mümkündür.

Hacı Abdullah'taki gelenek, günümüzde unutulmaya yüz tutan Ahilik Teşkilatı'nın bir vesikasıdır.

Hizmetlerimiz sınırsız, konuğumuz olursanız seviniriz. Geçmişin farklı atmosferinde buluşmak umuduyla.devamını oku...
Adres: Beştepe Mahallesi Söğütözü Caddesi Yerleşke içerisindeki Sosyal Tesis 1 Çankaya-Ankara

MiCocina Kitchen Patisserie

Eskişehir Yolu

Pet kabul edilmektedir.

İspanyolca'da "Benim Mutfağım" anlamına gelen markamız ile sizlerle buluşmanın sevincini yaşıyoruz. Micocina, kendine özgü Türk ve Dünya lezzetleriyle; yemek alışkanlıklarınızı değiştirecek kahvaltısı, ana yemekleri, salata ve tatlı çeşitleri ile hizmet sunmaktadır. Sağlıklı ürün ve kaliteli servis ile misafir memnuniyetinde fark yaratmaktadır.

Micocina sunduğu catering hizmeti ile Lansman, V.I.P. Organizasyonlar, Nişan, Davet, Toplantı, Doğum Günleri, Özel Kutlama ve Baby Shower gibi organizasyon hizmetleri sağlamaktadır. Toplantılarınız için projeksiyon hizmetimiz bulunmaktadır. Hafta sonuları siz kahvaltı keyfi yaparken çocuklarınız rahatça eğlenebileceği oyun alanlarımız mevcuttur.

Çocuklarınız için cupcake workshop'ları düzenleyip, minik pastacıların hünerlerini açığa çıkarıyoruz. Onlar eğlenirken size de keyif yapmak kalıyor.

Dekorlu pasta siparişlerimiz ile Düğün, Nişan, Doğum günü organizasyonlarınıza dilediğiniz şekil ve ebatta pastalar hazırlanıp en güzel günlerinizi muhteşem lezzetlerimiz ile taçlandırıyoruz. Dekorlu pasta siparişleriniz için 3 gün önceden vereceğiniz siparişlerinizi bekliyoruz

devamını oku...
Adres: Mustafa Kemal Mahallesi 2079. Sokak Via Green İş Merkezi No:2/C 8-9 Eskişehir Yolu-Ankara

Etli Otlu

Mustafa Kemal Mahallesi

Etli Otlu Türk mutfağının birbirinden güzel lezzetlerini modernize edilmiş sunumları ile misafirlerine sunmaktadır. Yemeklerinde Türkiye'nin dört bir yanından gelen ürünleri kullanarak elinden geldiğince sağlıklı yemekler ortaya çıkarmayı hedeflemektedir. Sıcacık yemekler toprak güveçlerde taş fırında uzun uzun pişirilerek sofralarınıza gelmektedir. Et yemeklerinden, sebze yemeklerine, köfteli yemeklerden tavuk yemeklerine kadar geniş bir mutfağa sahiptir. Zaten Etli Otlu adını da buradan almıştır. Sıcak yemeklerin yanı sıra mis gibi fırın lezzetleri de bulunmaktadır. Çeşit çeşit pideler, lahmacunlar uzman ustaların ellerinde taş fırında pişerek misafirlere servis edilmektedir. Pideler harici Urfa ve Antep yöresine ait birbirinden güzel kebap çeşitleri de mevcuttur. Urfalı ustaların zırhlayarak hazırladıkları kebaplar denemeye değer. Hafta sonu kahvatılarında ise birbirinden kaliteli ve yöresel ürünlerle hazırlanan kahvaltıları nezih bir ortamda misafirlerine sunmaktadır. Kısacası Etli Otlu'nun başlıca amacı müşterilerine sağlıklı ve lezzetli lezzetler sunabilmektir.devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mahallesi 2120. Cadde No:8 Mustafa Kemal Mahallesi-Ankara

Bağhane Et ve Balık Restaurant

Yaşamkent

Bağ evinden esinlenerek yapılmış Bağhane Et &Balık Restoran'ın atmosferi misafirlerine keyifli bir ortam sunuyor

Bağhane'de Akşam Faslı için özel olarak hazırlanmış ara sıcaklar, ızgaralar, meyve tabağı ve özel mezeler ile 20:00 dan sonra ud ve kanun eşliğinde rakınızdan veya seçkin içeceklerimizden yudumlarken an' ın keyfini çıkarabilirsiniz.

Adın da anlaşılacağı gibi Bağhane ,arka bahçesindeki yıllanmış ahşap evlerden oluşmuş Kasr-ı Bağ bölümünde 2018 yılından itibaren şarap sunumları yapacak.Ve misafirlerine birbirinden farklı tadlar sunacak..

Ayrıca yaz günleri serin bahçemizde, kış aylarında ise sıcacık odun sobaları çevresinde ve şömine başında rakınızı, şarabınızı veya onlarca çeşidin arasından seçeceğiniz içkinizi yudumlarken eşsiz et veya balık menülerimizden deneyimleyebilirsiniz. Eşsiz fasıl deneyimini yaşamak için bize ulaşabilirsiniz.devamını oku...
Adres: Yaşamkent Mahallesi 3250. Caddesi 3247. Sokak No:3 Yaşamkent-Çayyolu-Ankara

Çalgan Et Lokantası

Çayyolu

Demirci ailesi tarafından 1997 yılında Saklıköy-Çalgan Et Lokantası Ankara, Çayyolu Alacaatlı Mahallesin'de kurulmuştur.1 Eylül 1997 günü Beş Masalık tarihi köşk ve önündeki bahçe ile işletmeye açılmıştır.Bugün 7 kademe bahçe ve 3 adet salonu ile sizlere hizmet vermekteyiz. Salonların çevresinde bulunan çeşitli büyüklükteki havuzlar, şelale ve etraftaki yeşillikler Çalgan Et Lokanta'sını doğa içinde bir lezzet klasiğine dönüştürmüştür.Ağaçların altında yenilen yemekler , seçkin et ve balık menüsü , köy kahvaltısıyla sizleri köyünüzde gibi hissettirirken yemeklerimiz ve ortamımızla keyifli saatler sunarken Ankara'nın vazgeçilmezi haline geldik.

Düğün , nişan ve toplu yemek organizasyonlarıyla da mutlu günlerinizde yanınızda olmaktan büyük keyif duymaktayız. Zamanının başkentinde bir restorandan öte bir okul olan 'Washington Restoran' büyük işletmeciler yetiştirmiştir. Mehmet Demirci burada yetişip Ankara'nın çeşitli gözde mekanlarında işletmeci olduktan sonra kuruluşundan bu yana ortağı olduğu Çalgan Et Lokantası'nın işletme sorumluluğunu üstlenmiştir. Bu işi tecrübe ve ustalığıyla başarıyla sürdürmektedir.

Çalgan'da her mevsimin farklı güzellikleri yaşanır. Çam ve meyve ağaçları , asmalar ve şelaleyle bezenmiş Çalgan bahçelerinde yaz keyfi bir başkadır. Ahşap salonlar , kış ateşi ve kar altında sıcak şarap , sucuk partileriyle de kış keyfi başka bir güzeldir.

Özlediğiniz Kaçkar ve Uludağ'daki kar manzarasını uzağa gitmenize gerek kalmadan ayağınıza getiriyoruz.Çalgan kendini yenileyerek geliştiren , siz müşterilerimizin beğenisini kazanan bir Anadolu klasiği olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bu gelişimi siz sayın müşterilerimize borçluyuz.

Beraberliğimizin uzun yıllar boyunca sürmesi dileğiyle,devamını oku...
Adres: Alacaatlı Köyü Girişi No:1 Çayyolu-Ankara

Ziverbey Cafe Restaurant

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:17/1 Çukurambar-Ankara

Divan Pub

Tunalı

Divan'ın süregelen geleneksel mutfak mükemmelliğini zirveye taşımak azmiyle, deneyimli şeflerimizin en taze ve en kaliteli malzemeleri kullanarak hazırladığı açık büfe kahvaltısı, Türk ve Dünya mutfağının seçkin örnekleri ve bar hizmetiyle gün boyu konuklarını ağırlayan Divan Pub, hafif bir tabak atıştırmalıktan, leziz bir öğüne, tüm damak zevklerini beğeninize sunuyor. Divan Pub'ın zarif ve rahat atmosferinde mükemmel bir kahvaltı, verimli bir iş yemeği ya da dost sohbetleriyle çeşnilenen bir akşam yemeğinin tadını çıkarabilirsiniz.devamını oku... Adres: Tunalı Hilmi Cad. Güniz Sok. No:42 (Divan Otel İçi) Kavaklıdere-Ankara

Ankara Yelken Restaurant Bilkent

Bilkent

Üniversiteler Mah. 1597. Cadde Küme Evleri No: 142 (Çamlık Sitesi) Bilkent / Ankaradevamını oku... Adres: Üniversiteler Mah. 1597. Cadde Küme Evleri No: 142 (Çamlık Sitesi) Bilkent / Ankara​

Çiroz Balık Lokantası

Ümitköy

Çiroz balık sizin yerinizdevamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi Binsesin sitesi No:8, 1961. Cd. No:8 Ümitköy-Ankara

Asmalı Balkon

Mustafa Kemal Mahallesi

devamını oku... Adres: 2120. Cadde 14/B-C Mustafa Kemal Mahallesi-Ankara

Denizatı Pastane Restoran İncek

İncek

Denizatı İncek, 45 yıllık Denizatı Pastanelerinin İncek' uzantısı olup, Ankara' da bir ilke imza atmış ve restoran, cafe-bistro ve pastaneyi aynı mekanda birleştirerek sizlere hizmet vermek üzere 15 nisanda açılmıştır.

Restoranımızda keyfe keder akşamlarınızı taptaze mezeler, et ve balık yemekleriyle şenlendirebilir, Cafe- bistro katında dünya mutfağının spesiyallerini yada sizin için özel ithal edilmiş kahvelerimizi deneyebilir, aynı kattaki geniş ve huzurlu Gizli Bahçemizde aileniz ve sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Giriş katındaki pastanemiz ise bunca yılın tecrübesi ve kaliteli ürün yelpazesiyle siz değerli misafirlerimizin hizmetindedir.
devamını oku...
Adres: Kızılcaşar Mahallesi Zafer Caddesi No:23 İncek-Ankara

Sarayköy Cennet Bahçesi Restoran

Kazan

devamını oku... Adres: Eski İstanbul Yolu 20. km No: 22 Yurtiçi Kargo karşısı Sarayköy Kazan-Ankara

Lale Restoran

Ostim

Her pazar saat 10:00 ile 14:00 arası açık büfe kahvaltı
Kişi başı 28 ₺
0 - 6 yaş arası ücretsiz
7 - 12 yaş arası 15 ₺
devamını oku...
Adres: Başkent Bulvarı No:4 Ostim-Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA


AVM Oyun Alanları Görülmeye Değer


Teknolojinin gelişmesi ile birlikte kalabalık şehir ortamlarında hayatın merkezine oturmuş olan alışveriş merkezleri pek çok opsiyona da bünyesinde yer veriyor. Bir yaşam alanına dönüşmüş olan AVM'ler çocukları da ihmal etmiyor. Ankara'da kapalı oyun parkları bulunan AVM'ler hakikaten güzel bir hizmet veriyor.

Siz alışveriş yapmak için özellikle kışın soğuk günlerinde alışveriş merkezine gittiğinizde AVM içerisinde yer alan kapalı oyun parkında çocuğunuz eğlenebiliyor. Üstelik bazı alışveriş merkezlerinde son derece geniş olan oyun parkları lunaparkları aratmıyor. Her türlü alternatif bulunuyor. Masa oyunları olduğu gibi teknolojik platformlar da bu oyun parklarında yer alıyor.

Üstelik bazı alışveriş merkezleri hizmet çıtasını yükselterek 0-6 yaş grubu çocuklarınız için oyun ablası veya yardımcı abla dediğimiz görevlilere de yer veriyor. Böylece siz rahatlıkla oturup yemeğinizi yiyebiliyor, alışverişinizi yapıyorsunuz. Çocuklarınız eğlenirken gözünüz de arkada kalmıyor.

Çocuğunuzu Mutlaka Aqua Parka Götürün


En küçük çocuklardan ergenlik çağındaki çocuklara kadar hepsinin ilgisini çeken Aqua parklar Ankara'da da yer alıyor. Ankara'da denize hasret büyümekte olan çocuklar için aqua parklar bulunmaz bir nimet. Ankara'da kapalı oyun parkları içerisinde yer alan bu mekânlarda çocuklar için bütün ayrıntılar da düşünülüyor.

Çocuğunuzla birlikte gezerken su altı canlılarını görmek, şeffaf olan camların ardından devasa büyüklükteki balıkların fotoğrafını çekmek inanılmaz bir keyif olsa gerek. Bir tarafta palyaço balığı yüzüyor diğer tarafta ise piranaları seyredebiliyorsunuz.

Adrenalin Arayan Çocuklar İçin Oyun Evleri


Günümüzde çocuklar gündüz okulda akşam ise genellikle evde bulunuyorlar. Zaten yeşil alan da giderek azalıyor. Hal böyle olunca enerjisini atacak hiçbir platform kalmıyor. Ancak Ankara'da bulunan bazı oyun evleri adrenalin dolu dakikalar geçirilmesi için pek çok alternatif etkinliğe yer veriyor.

Oyun evlerinin içerisinde tırmanma odaları bulunuyor. Ankara'da kapalı oyun parkları içinde yer alan bu mekânlar özellikle enerji dolu olan çocuklar için son derece ideal. Çocuğunuz gün boyu orada tırmanış yapabiliyor.

Ayrıca bazı oyun evlerinde parkurlar yer alıyor. Çocuklar birbirinden farklı şekilde tasarlanmış olan parkurlarda saatlerce oynayabiliyorlar. Küçük çocuklar için daha yumuşak zeminli olan parkurlar hazırlanırken yaş kategorisine göre de parkurların hazırlanmasında farklı alternatiflere yer veriliyor.

Çocuklarınız Grup Oyunlarından Mahrum Kalmasın


Kapalı oyun parkları denilince bazılarının aklına sadece birkaç tane toptan oluşan oyun havuzları geliyor. Hâlbuki Ankara'da kapalı oyun parkları çıtayı oldukça yükseltmiş durumda. Her yaş kategorisine göre farklı odalarının bulunduğu oyun evlerine giriş yaptığınızda birbirinden farklı alternatiflerle karşılaşabilirsiniz.

Küçük çocuklar için genellikle top havuzu tercih edilirken bildiğiniz standart oyuncakların hepsine yer veriliyor. Ancak yaş kategorisi arttıkça özellikle grup oyunlarının yer aldığı ve heyecanlı dakikaların yaşanabileceği parkurların bulunduğu oyun parkları dikkat çekiyor.

Bu gibi mekânlara gidildiğinde dostlarla beraber kalabalık bir şekilde eğlenebilirsiniz. Çünkü çocuklarımız zaten oyun parkına girdiğinde çıkmak bilmiyorlar. Normal zamanlarda bir yerlere yemek için gitmek istediğinizde çocuklar sorun çıkarırlar, karınları doya doymaz kalkıp eve gitmek isterler. Fakat Ankara'da kapalı oyun parkları bünyesindeki alternatifler o kadar çok ki çocukları eve götürmekte zorlanıyorsunuz.

Tematik Oyun Parkları


Günümüzün çocuklarını mutlu etmek pek de kolay değil. Çünkü bilgi dağarcığı oldukça geniş oluyor. Daha 5-6 yaşındaki çocuk bile televizyonda izlediği karakterlerin her birisinin kim olduğunu nerede yaşadığını hangi filmde geçtiğini gayet iyi biliyor. Akıllı telefonlar ile tablet ile büyüyen çocuklar mutlu edilecekse onlara renkli bir dünya hazırlamak gerekiyor. İşte Ankara'da kapalı oyun parkları bu bakımdan güzel bir hizmet veriyor.

Tematik olarak hazırlanmış olan bazı parklarda çocukların bildikleri, hayal dünyasını zenginleştiren, sanal platformlarda görmeye alıştığı çizgi film kahramanları veya oyun karakterleri bulunuyor. Bu gibi yerlere gittiğinizde bütün bir oda çizgi film karakteri ile beraber onun yaşam alanının bütün unsurlarına da yer veriyor.

Tematik olarak şekillendirilmiş olan bu parklarda özellikle bilgisayar oyunlarındaki aktiviteleri de yerine getirebiliyorsunuz. Kahramanın atladığı yerlerden atlıyor zıpladığı yerlerde zıplıyor ve oyunun geçtiği bütün mekânlarda vakit geçirebiliyor. Hal böyle olunca da çocuğunuzun canı kesinlikle sıkılmıyor. Bu gibi yerlerde ebeveynlerin rahatça oturup çayını yudumlaması veya yemeğini yemesi mümkün oluyor.

Parti Evleri ve Geniş Alternatifler


Çok farklı amaçlar için hizmet vermekte olan parti evleri de çocukların eğlenebileceği mekânlardan bazıları. Ankara'da kapalı oyun parkları bulunan parti evlerinde organizasyon yapmayı düşünüyorsanız doğru kararı vermişsiniz demektir. Zaten organizasyonlar için hizmet vermekte olan parti evlerinde her türlü alternatif bulunuyor. Bütün yaş çocuk kategorileri için farklı organizasyonlar yapılabiliyor.

Özellikle doğum günü kutlama açısından son derece ideal olan bu mekânlarda rengârenk masalar sandalyeler masa örtüleri yer alıyor. Ayrıca bu mekânlarda çocuklara özel menüler de hazırlanıyor. Çocuğunuzun canı neyi istiyorsa hangi içeceği arzuluyor ise sunumuyla beraber çocuklara hitap eden güzel bir menü konsepti bulunuyor.

Doğum günü kutlamalarında, Anaokulu mezuniyetlerinde, diş çıkmasında, baby shower partilerinde son derece kaliteli hizmet veren parti evlerinde hem kapalı hem de açık mekânlarda parklar bulunuyor. Ankara'da kapalı oyun parkları içerisinde hizmet veren parti evleri de oldukça önemli. Ankara'nın uzun süren kış günlerinde doğum günü partilerini bu gibi mekânlarda verdiğinizde aileler rahatça oturup sohbet ederken çocuklar gönüllerince eğlenebiliyor.

Palyaçolar şov yapıyor çeşitli animasyonlarla birlikte çocuklar renkli dakikalar geçiriyor. Pastasından içeceğine oyuncaklarından afişine ve ışık şovuna kadar her türlü ayrıntı düşünülüyor. Çocuklar için unutulmaz bir doğum günü partisi parti evlerindeki görevliler tarafından hazırlanıyor.

Teknolojik Oyunlar Baş Köşede


Yukarıda dediğimiz gibi teknoloji ile büyüyen çocukların eğlenebileceği teknolojik oyuncaklara da mutlaka ihtiyaç var. Ankara'da kapalı oyun parkları pek çok alternatif bünyesinde barındırıyor. Oyun parkları, çeşitli engeller, koşu parkurları, trambolinler, top havuzları yer alıyor. Ancak çocukların mutlu olabilmesi için teknolojik ayrıntılara da yer veriliyor.

Bu parklara gittiğinizde evde oynamaya alıştıkları oyunların daha büyük ekranlarda oynanması mümkün oluyor. Üstelik arkadaşlarıyla birlikte takım kurarak oyun oynayabiliyorlar. Tabii ki bu arada siz de denetlemek zorunda kalmıyorsunuz. Onları görebileceğiniz yere konuşlandırılan masalarda oturup yemeğinizi yiyor çayınızı yudumluyorsunuz.