GECE HAYATINDA NE YENİR ? - GECE HAYATI

blog yazısı ekle !

GECE HAYATINDA NE YENİR ? - GECE HAYATI

Gece hayatına düşkün olanlar nerede ne yenir ne içilir çok iyi bilir. Ayrıca sadece gittikleri mekanın mutfağı değil, sahnesi yani müziği de çok önemlidir. Gece hayatını sevenler gittikleri mekanın aşçısıyla ve şef garsonuyla da muhabbeti ilerletmiş kişilerdir. Artık o mekana gittiklerinde şef garson müşterisinin ne sevdiğini, hangi salatalardan hoşlandığını, tatlı isteyip istemediğini anlar. Gece hayatını sevenlerin beslenmesine de dikkat etmesi lazım. Vücuda sürekli kalori yüklendiğinden kilo almanız da kaçınılmaz olur. İşte bu yüzden gece yediklerinize dikkat etmeniz gerekmektedir. Belli bir saatten sonra ağır ve yağlı yiyeceklerden kaçınmanız menfaatinize olacaktır.

Ankara'daki tüm Gece Hayatı Mekanları için tıklayınız
Ankara Gece Hayatı Mekanlarıİster alkolle ister alkolsüz tüketilsin hiç fark etmez, insanların Ankara'da eğlenirken dikkat edilmesi gereken şeylerden bir tanesi doğru şeyleri yemek. Aşırı derecede yağlı yiyecekleri tüketmek belki ilk aşamalarda kişileri çok fazla rahatsız etmez. Lakin bir süre sonrasında bu ağır yiyecekler midede yanmalara neden olur. Bunun üzerine bir de alkol ya da gazlı içecek tüketmek demek eğlenceli olarak geçebileceğinin düşünüldüğü bir gecede çok ciddi sorunların ortaya çıkması anlamına gelecektir. Böylesi durumlarda yapılması gereken şey ise gidilecek olan mekanda nelerin olduğunu öğrenmek ve mümkün olan en hafif gıdaları seçerek eğlence süresi boyunca bunları tüketmeye özen göstermek.

Mümkün olduğu kadar hafif ve kalorisi düşük yiyecekleri tercih etmeniz sağlığınız açısından da büyük önem taşır. Gece hayatını sevenler için Ankara'ya özgü incecik ve tüysüz yapraklardan ve yine bu kente özgü pirinçten yapılan yaprak sarması tarifi verelim. Nallıhan'a özgü bu dolmanın özelliği ise içine bol maydanoz, dereotu, nane ve yeşil soğan konulmasıdır. Kuru soğan bol miktarda zeytinyağında kavrulur. Salçası konulduktan sonra pirinç ilave edilir, bekletilir. Biraz soğuduktan sonra yapraklara konularak ince ince kalem gibi sarılır. Güvece dizilirken özen gösterilir ve ortası boş bırakılır. Pişerken bu boşluktan sarmanın suyu kontrol edilir. Masaya gelecek olan bu leziz sarmaları tüketen kişiler böylece bir taraftan eğlenirken diğer bir taraftan da karınlarını en lezzetli yemekler ile tüketmeye başlayacaklar.