GECE HAYATI - GECE HAYATI VE ARKADAŞ GRUBU

blog yazısı ekle !

GECE HAYATI - GECE HAYATI VE ARKADAŞ GRUBU

Gece hayatında yemek, içecek ve müzik kadar diğer önemli bir unsur da arkadaş grubudur. Çünkü gece hayatı yalnız çekilmeyeceği gibi sohbet etmeden de bir tadı olmaz. O yüzden iş arkadaşlarınızdan, mahalle arkadaşlarınızdan ya da çocukluk arkadaşlarınızdan oluşturacağınız bir grup sizi eğlencenin keyfine varmanızı sağlayacaktır. Bu arkadaş grubuyla zaman zaman dertlenecek, zaman zaman güleceksiniz. Yani her şekilde bir arkadaş grubu size iyi gelecektir. Ankara'nın nezih mekanlarında birlikte donatacağınız bir masa ve o masanın etrafında ki dost meclisi ile müziğin ritmi sizin farklı bir dünyaya yelken açmanızı sağlayacaktır. Bir de bu keyfe gittiğiniz mekanın özel spesiyalleri de eklenirse sohbetiniz daha uzar. Arkadaş grubunuzla bir mekana gittiniz ve o sohbetinizi taçlandıracak bir sipariş vereceksiniz. Size önerimiz kestaneli kuzu kavurma.

Ankara'daki tüm Gece Hayatı Mekanları için tıklayınız
Ankara Gece Hayatı Mekanları
Pek çok kişi bu yemeğin çok zor olduğunu ve gece hayatı içerisinde hangi mekanda bu tarz yiyeceklerin hazırlanabileceğini merak ediyor. Ancak insanların bir taraftan eğlenerek diğer bir taraftan da lezzetli bir yemek ile keyifli vakit geçirmek istediğini bilen mekanlar da bundan dolayı tahmin edilenden çok daha geniş menüleri sizlerin beğenisine sunuyor. Yani eğer Ankara'ya geldiyseniz buna kesinlikle şaşırmazsınız.

Malzemeleri; 1 adet kemiksiz kuzu kol, 500 gr kestane, 1 tatlı kaşığı tuz, 1 çay kaşığı karabiber, 1 tatlı kaşığı esmer şeker, 1 çay kaşığı tarçın, 1 çay bardağı sıvıyağ, 100 gram tereyağı. Etleri yıkayıp, derin bir kaba 1 yemek kaşığı mısır nişastası, 1 tatlı kaşığı tuz ve soğuk su koyuyoruz. Etleri bu suda buzdolabına koyarak en az 5 saat kadar bekletiyoruz. Etleri süzüp, havlu kağıt ile suyunu alıyoruz. Teflon derin bir tavaya sıvıyağı koyup etleri pişiriyoruz. Etler kavrulurken kestaneleri ocağın üzerinde kebap yapıp, kabuklarını soyuyoruz. Diğer tarafta kavrulan etlere tereyağını ekliyoruz. Etler renk alınca, tuzunu, şekerini, karabiberini ve ayıkladığınız kestaneleri ilave ediyoruz. Karıştırdıktan sonra üzerine çıkana kadar sıcak su koyup, kapağını kapatıyoruz. Etler yumuşayıncaya kadar pişirip en son tarçını ekliyoruz.