DÖVME AŞI – YÖRESEL MUTFAKLAR

blog yazısı ekle !

DÖVME AŞI – YÖRESEL MUTFAKLAR

Ülkemizin her noktasında hizmet veren gıda sektörü hakkında çeşitli özellikler bilinmektedir. Gıda sektörü hakkında bildiğimiz ve sahip olduğumuz en önemli bilgilerin asıl kaynağının iş yükü ve misyon ile alakalı olduğunu belirtmiştik.

Bu konunun temeldeki tüm özellikleri mevcut gıda işlerinin işleyişi hakkında ve teknoloji sayesinde görmekteyiz ve öğrenmekteyiz. Bu özelliklerin her biri kendisini hızlı şekilde ve büyük bir çevrede göstermektedir ve haliyle evrensel özellikler taşımaktadır. Bu özellikleri evrenselleştirilen yayılan bilgi alma özgürlüğü ve yayılma durumudur.

Ankara'daki tüm Yöresel Mutfak Restoranları için tıklayınız
Ankara Yöresel Mutfak Restoranları


Gıda sektörünün çevresinde yer alan birçok sektör teknolojinin ışığında sektörel olarak rekabete devam etmektedir. Bu sektörlerde rastlanan tüm özellikler, günden güne gelişen ve farklılaşan bir dönemin izlerini taşımaktadır. Bunu araştırma konusu yaptığınızda hesaba katacağımız ilk olay bu olmalıdır.

Evinizde otururken gördüğünüz ya da duyduğunuz bir yemeği anında bulmanızı ya da size bu lezzeti ulaştırabilecek insanlarla iletişim kurmanızı sağlayan temel kaynağın teknoloji olduğunu söylersek yanlış bir tabir kullanmamış oluruz. Teknolojinin yarattığı iletişim ve telekomünikasyon ağı sayesinde tüm ülke ve dünya içerisinde iletişim sağlanmaktadır. Ayrıca bunu bu tür yemekleri içeren restoran ve lokantalarda görmekteyiz.

Bu yöresel lezzetlerden olan ve takipçilerine enfes bir tat veren, Hatay yöresine ait olan Dövme Aşı adlı farklı ve çok bilinmeyen lezzeti sizlere açıklamak istiyoruz.

Dövme Aşı; et, buğday, baharat, soğan, biber, zeytinyağı ve kimyondan oluşmaktadır. Haşlanan ete; soğan, biber ve baharat eklendikten sonra, tokmak ile dövmek koşuluyla oluşan bu lezzet servis edilir ve ikram edilir.

Hatay mutfağının sahip olduğu birçok özelliği gösteren ve içerisinde barındıran Dövme Aşı'na sizde bayılacaksınız.

Bahsettiğimiz bu yöresel lokantalara ve müthiş lezzetlere rahatlıkla ulaşabileceğiniz bölgelerin başında başkent Ankara gelmektedir.

Ankara'da istediğiniz birçok lezzeti kolaylıkla görebilmektesiniz. Kızılay ve Çankaya merkezli olmak üzere onlarca semtte bu lezzetler sizi bekliyor.

Ankara'nın memur ve işçi ağırlıklı bir şehir olması ve siyasi kokusunun her daim devam ediyor olması, bu şekilde işletmelere olan ihtiyacı arttırmaktadır.

Siz de doğru tercih konusunda acele edin, Ankara'nın sahip olduğu bu lezzet dünyasında yerinizi hemen alın.