ÇÖKERTME KEBABI NEREDE YENİR?

blog yazısı ekle !

ÇÖKERTME KEBABI NEREDE YENİR?

Çökertme kebabı; adından da anlaşılacağı gibi Bodrum yöresine ait etli bir kebap türüdür. Son derece leziz olan çökertme kebabı için etin dana bonfile olması önemlidir. Tabi bu isteğe göre kuzu bonfile de tercih edilebilir. Çökertme kebabı sadece Bodrum yöresi için değil tüm bölgelerde et yemekleri sevenlerin yaparak afiyetle yediği yemeklerden biridir. Son derece hafif bir et yemeği olan çökertme kebabını Ankara'da başarılı bir şekilde yapan birçok restoran ve et lokantası bulunmaktadır.

Ankara'daki tüm Restoranlar için tıklayınız
Ankara Restoranlar


Çökertme Kebabı Nasıl Yapılır?

Çökertme kebabının lezzet sırrı etinden gelmektedir. Yani dana veya kuzu bonfile ya da biftek tercih etmeniz çökertme kebabın da en lezzetli şekilde olmasını sağlayacaktır. Bunun haricinde etin marine edilmesi gerekir. Bunun içinde soğan, sarımsak, zeytin yağı ve baharatlar kullanılır.

Etin hazırlanmasının ardından patatesler çok ince kesilip kızartılır. Bir miktar yoğurt ve domates sosuyla birlikte ikram edilir. Tabi çökertme kebabının yapılışı kadar sunumu da son derece önemlidir. Çünkü yemek her ne kadar lezzetli olsa da damak tadınıza ve midenize hitap etse de aynı şekilde bir de göz zevkinize de hitap etmesi gerekir. Bu sebeple yemeğinizin sunumunu biraz maydanozla süsleyerek daha ilgi çekici bir hale getirebilirsiniz.

Lezzetli Çökertme Kebabının Sırrı Nedir?

Lezzetli bir çökertme kebabının olmazsa olmaz bazı ince püf noktaları vardır. Bizde kısaca çökertme kebabının lezzet sıralarından bahsedeceğiz. Bunlardan en önemlisi nitekim ana unsur olan etidir. Kullanılan etin dana biftek yada bonfile olması çok önemlidir. Ayrıca etin marine edilmesi de son derece önemlidir. Soğan ve sarımsak ile birlikte kullanılan baharatlar bu işin en ince püf noktasıdır. Ayrıca çökertme kebabının başka bir önemli püf noktası ise domates sosudur. Diğer bir önemli püf noktası ise ince ince doğranmış patates kızartmasıdır.

Çökertme Kebabı Nerede Yenir?

Günümüzde Ankara'nın her yerinde et restoranları ve lokantalar açılmıştır. Hal böyle olunca da lezzetli bir yemek yiyebileceğiniz bir restoranı bulmak, ayrıca gönül rahatlığıyla ve ağız tadıyla bir yemek yiyebilmek oldukça güç bir hal alabilir. Bu sebeple kaliteli bir restoran bulmak lezzetli bir çökertme kebabı yemek kadar önemlidir. Bu sebeple akıllara gelen ilk soru Çökertme kebabı nerede yenir? Olacaktır. Tam da bu konuyla ilgili olarak Ankara'nın gözde ve kaliteli restoranları ve et lokantaları vardır.

Her büyük şehir gibi Ankara'da da güzel ve nezih bir mekân seçmek son derece önemlidir. Çünkü hangi mekânın size uyacağı, hangi mekânın yemekleri damak tadınıza uygundur? Bunu tespit etmek lezzetli bir çökertme kebabı yemek kadar önemlidir. Bu sebeple de iyi bir restoran önerisi arıyorsanız eğer internet sitemizdeki seçkin mekanlara bakarak size en uygun mekânı seçebilirsiniz. Bu sayede keyifle ve ağız tadıyla bir yemek yiyebilirsiniz.