BİLKENT DÖNERCİ

blog yazısı ekle !

BİLKENT DÖNERCİ

Döner Hakkında Bilinmeyenler

Ülkelerin dünya da kendini tanıtmak, kültürleri hakkında bilgi vermek için en etkili yol olan yemek ürünlerini sunmak ile gerçekleşir. Böylece yemek kültürleri artık o ülkenin markası, logosu haline gelir. Döner bu konuda dünya da bizim markamız olmuştur.

Aslında döner Türkiye de icat edilmiş ama döneminde işçi göçü nedeni ile Almanya'ya giden Türklerin bu lezzete hasret kalması ile orada döneri büfelerde satmaya başlamışlardı. Böylece Türklerin yaşadığı ülkeler, bu duruma merak duydu. Böylece Almanya da altın çağlarını yaşamaya başladı döner.

Döner Kanunu Nedir?

Almanya dönerine duyduğu meraktan sonra bu lezzeti kontrol altına almak istedi. Bunu yapmanın en kolay yolu standartlar belirleyip değişmez ilkeleri oluşturmaktı. Döner kanunu adı verilen bu durumda yüzde 40'ı yaprak, yüzde 60'ı kıymadan oluşması gerektiğinden bahsedilmektedir. Bu kanun Berlin de oluşturulmuştur. Bu şartlar dışında döner yapıp satmak yasaktır.

Marco Pascha Çayyolu

Çayyolu

Doğum tarihi bilinmeyen Marko Paşa 1888 yılında vefat etti. Asıl adı Marko Apostolidis olan bu Osmanlı Hekimi Rum asıllı idi. İlk ve orta öğrenimini Yunanistan'ın meyve bahçeleri ve bağları ile ünlü Syros Adası'nda yaptı. Daha sonra ailesi ile birlikte gittiği İstanbul'da Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane'yi (Askeri Tıp Akademisi) bitirdi. Mezun olduğu yıl, cerrahi kliniği şefliğine atandı. İyi bir hekim olarak kısa sürede ün kazandı ve mirlivarlığa (Osmanlılar'da Sancak Beyleri'ne verilen Paşalık Rütbesi) yükseltilen ilk hekim oldu. 1861'de Sultan Abdülaziz'in hekimbaşılığına atandı. 1871'de Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane Nazırlığı'na atandı. 1878'de, 2'nci Abdülhamit döneminde Meclis-i Ayan (Senato) üyeliğine getirildi. Kırımlı Aziz Bey ile birlikte Hilal-i Ahmer Cemiyeti'nin (Türkiye Kızılay Derneği) kurulmasına katkıda bulundu.

Marko Paşa çok sabırlı bir hekimdi. Hastalarını uzun uzun sabırla dinler, dertlerine tıbbi yönden yardımcı olmakla birlikte, onlara manevi huzur ve rahatlık vermeye de özen gösterirdi.

Marko Paşa'nın bu ünü halk arasında iyice yayıldı ve zamanla, yakınmayı dinleyecek kimsenin olmadığını vurgulamak için söylenen "Derdini Marko Paşa'ya Anlat" deyimi ortaya çıktı.
devamını oku...
Adres: Koru Mahallesi 2432. Cadde 200/D Çayyolu-Ankara

Yarens Saklı Bahçe

İncek

Ankara Gölbaşı İncek mahallesinde 3 yıllık geçmişi olan, yeşillikler içinde bir mekan Yarens Saklıbahçe, Filiz Egin ve Hicran Gürsoy isimli iki kuzenin sahibi olduğu aile işletmesi Balıkesir'den getirdikleri kuzu etlerini ve Afyon'dan gelen dana etlerini hem kendir pişir kendin ye olarak sunuyor hem de arzu eden misafirlerine kendileri hazırlıyorlar. Mevsiminde hazırladıkları salatalar 4 farklı çeşitte sunulurken, zengin meze seçenekleri ise ızgaranın lezzet tamamlayıcısı oluyor. 250 kişilik açık alanda çardak ve kamelyalarla hizmet verirken kışın ise 60 kişilik kapalı alanında şömine sefasını misafirleriyle paylaşıyorlar.devamını oku... Adres: Seçkin Sokak No:21 İncek-Ankara

Kapari

Çayyolu

Kapari meyhane; son zamanlarda hızla yaygınlaşan ve oldukça da ilgi çeken meyhaneler haline gelmiştir. Artık klasik meyhanelerden sıkıldıysanız o zaman Ankara'da Kapari Meyhane size en uygun yer olabilir. Meyhane demişken Ege meyhanesine ve Ege mezelerine de bir değinmeden geçmek son derece büyük bir eksiklik olacaktır. Ege denildiği zaman birçok kişinin aklına deniz, kum, sahil ve güneş gelse de aslında Ege meyhanesi de en az bu saydıklarımız kadar meşhurdur. Meyhane aslına bakılırsa bir adap ve kültür mekanıdır. Bu sebeple her mekân meyhane değildir. Eğer Ankara'da Ege meyhanesi ya da Kapari meyhane keyfini yaşamak istiyorsanız Ege'nin eşsiz meyhaneleri Ankara'da herkese hizmet vermeye devam ediyor. Ayrıca bu keyfi yaşamak için Ege ya da Akdeniz'e kadar gitmenize de gerek kalmıyor.

Ege meyhanesi denildiği zaman, eşsiz bir meyhane keyfi yaşamak istiyorsanız o zaman her şeyin eksiksiz olması gerekmektedir. Ege meyhanesini bu denli özel yapan hiç şüphesiz Ege mezeleridir. Ege'ye özel meyve, sebzeler ve hatta Ege'nin eşsiz yöresel lezzetleri ile hazırlanan Ege mezeleri bu meyhaneleri bu denli meşhur yapan en önemli unsurdur. Ege'nin bu dillere destan mezeleri nelerdir?

 • Atom: kırmızı biber kurutmasının yağda kızartılarak ve ardından da yoğurtlayarak yapılan soğuk bir mezedir.
 • Tekmil fava: zeytin yağı, dereotu, kuru bakla ve kırmızı soğan ile yapılan başka bir soğuk mezedir.
 • Deniz börülcesi: haşlanmış deniz börülcesi, zeytin yağı ve sarımsak.
 • Manj: tahin, patlıcan ve cevizin eşsiz bir uyumu.
 • Girit ezmesi: Ege'nin olmazsa olmazı zeytin yağı, peynir ve ceviz.
 • Ahtapot salatası: Ege'nin en çok tercih edilen mezesidir. Zeytin yağı, ahtapot, kornişon turşu ve taze soğan ile eşsiz bir meze lezzetidir.
 • Şakşuka: patates, biber, patlıcan, domates ve biraz da sarımsak ile sıcak bir mezedir.
Kapari Meyhane'de ise kendine has canlı müzikler ile daha samimi, daha sıcak ve daha neşeli bir ortam sizleri bekliyor. Özel olarak hazırlanmış mezeler de keyfinize keyif katacaktır. Özenle terbiye edilerek hazırlanan etler ile yapılan yemekler hem göz zevkinize hem de damak tadınıza hitap edecektir. Yani Ankara'nın sıkıcı ve bunaltıcı atmosferinden kurtulmak için, kafa dinlemek ve huzur bulabilmek için tercih edebileceğiniz bir mekân arıyorsanız o zaman Kapari meyhane sizlere kapılarını sonuna kadar açacaktır. Ayrıca Kapari Meyhane, çok kalabalık olmayan mekanlardır. Ailenizle ya da sevdiklerinizle birlikte gidip lezzetli mezeler, yemeklerden yiyerek ve ister alkollü, isterseniz de alkolsüz içeceklerinizden yudumlarken diğer bir yandan da canlı müziğe eşlik ederek unutulmaz bir gece yaşayabilirsiniz. Hem sizin için hem de misafirleriniz için unutulmaz bir gece yaşamak sizin elinizde. Yani onları Kapari meyhaneye davet ederek en güzel mekân seçimini yapmış olursunuz.

devamını oku...
Adres: 3316. Sokak 2-3 Alaacatlı Mahallesi Çayyolu-Ankara

Çalgan Et Lokantası

Çayyolu

Demirci ailesi tarafından 1997 yılında Saklıköy-Çalgan Et Lokantası Ankara, Çayyolu Alacaatlı Mahallesin'de kurulmuştur.1 Eylül 1997 günü Beş Masalık tarihi köşk ve önündeki bahçe ile işletmeye açılmıştır.Bugün 7 kademe bahçe ve 3 adet salonu ile sizlere hizmet vermekteyiz. Salonların çevresinde bulunan çeşitli büyüklükteki havuzlar, şelale ve etraftaki yeşillikler Çalgan Et Lokanta'sını doğa içinde bir lezzet klasiğine dönüştürmüştür.Ağaçların altında yenilen yemekler , seçkin et ve balık menüsü , köy kahvaltısıyla sizleri köyünüzde gibi hissettirirken yemeklerimiz ve ortamımızla keyifli saatler sunarken Ankara'nın vazgeçilmezi haline geldik.

Düğün , nişan ve toplu yemek organizasyonlarıyla da mutlu günlerinizde yanınızda olmaktan büyük keyif duymaktayız. Zamanının başkentinde bir restorandan öte bir okul olan 'Washington Restoran' büyük işletmeciler yetiştirmiştir. Mehmet Demirci burada yetişip Ankara'nın çeşitli gözde mekanlarında işletmeci olduktan sonra kuruluşundan bu yana ortağı olduğu Çalgan Et Lokantası'nın işletme sorumluluğunu üstlenmiştir. Bu işi tecrübe ve ustalığıyla başarıyla sürdürmektedir.

Çalgan'da her mevsimin farklı güzellikleri yaşanır. Çam ve meyve ağaçları , asmalar ve şelaleyle bezenmiş Çalgan bahçelerinde yaz keyfi bir başkadır. Ahşap salonlar , kış ateşi ve kar altında sıcak şarap , sucuk partileriyle de kış keyfi başka bir güzeldir.

Özlediğiniz Kaçkar ve Uludağ'daki kar manzarasını uzağa gitmenize gerek kalmadan ayağınıza getiriyoruz.Çalgan kendini yenileyerek geliştiren , siz müşterilerimizin beğenisini kazanan bir Anadolu klasiği olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bu gelişimi siz sayın müşterilerimize borçluyuz.

Beraberliğimizin uzun yıllar boyunca sürmesi dileğiyle,devamını oku...
Adres: Alacaatlı Köyü Girişi No:1 Çayyolu-Ankara

İncek Sofrası

İncek

17 Yıllık tecrübesi ile şehrin gürültüsünden uzak,yeşillikler içindeki huzurlu,lezzetli bir masayı sevdiklerinizle paylaşın. Canlı Akordiyon müziği eşliğinde keyifli bir akşam yemeğinin keyfine varın. Sizler yemeğinizin ve ortamın huzurunu yaşarken, çocuklarınızda oyun parkında güvenle eğlensinler.

CANLI MÜZİK

 • Köy Kahvaltısı
 • Mangal Keyfi
 • Düğün Organizasyonları
 • Nişan Organizasyonları
 • Toplantı Organizasyonları
 • Özel Günler
 • Toplu Yemekler
 • Oyun Parkı
 • Otopark
 • Paket Servis
 • Wireless

Kahvaltı 40 TL
Cuma Cumartesi canlı müzik
Kapalı alanda mangal keyfi
devamını oku...
Adres: İncek Mahallesi Turgut Özal Bulvarı No:3 İncek-Ankara

Ala Meyhane

Çayyolu

Çayyolu'nun Alacaatlı caddesinde ALA MEYHANE VE ALA MEZE-ET & BALIK OLMAK ÜZERE iki konsept ile hizmet vermektedir.

Haftanın her günü ALA MEZE-ET & BALIK ta udi eşliğinde canlı müzik yapılmaktadır. (Üst kat salon kapasite 90 kişi) şirket yemeklerinde üst kat 50 kişiden sonra gruplara özel olarak kapanmaktadır.

Hafta sonları Cuma ve Cumartesi günleri ALA MEYHANEDE saat 20:30 da Fasıl, 21:00 de masa istekleri, 22:00 den itibaren pop müzikte CÜNEYT ÖZGÜR sahne almaktadır. Burada fix menu uygulaması yapılmaktadır. (alt salon kapasite 180 kişi)
devamını oku...
Adres: Terra site Alacaatlı cad. 3316. sok. Çayyolu-Ankara

Limos Ocakbaşı & Meyhane

Çayyolu

LEZZET TESADÜF DEĞİLDİR

Ocakbaşı kültürünü en iyi şekliyle yansıtan LİMOS OCAKBAŞI ; sizlere etin en lezzetli halini sunuyor.

İki katlı mekanın giriş katında kebap&et çeşitlerinin en leziz hali ile buluşurken; üst katında ise Türk&Yunan mutfağı kültürü ile buluşacaksınız.

Ocakbaşı'nda Nusret Restaurant'ın Executive Chef'i Atilla Sönmez ; sizlere lezzetin tesadüf olmadığını ıspatlıyor. Gerek lezzetleri, gerekse sunumları ile damak tadınıza hitap eden LİMOS OCAKBAŞI , geleneksel lezzetleri sıcacık ve samimi ortamında sizlerle buluşturuyor.

LİMOS MEYHANE'de ise, Akdeniz&Yunan mutfağının benzersiz meze çeşitleri, Ara sıcaklar ve son derece lezzetli et&balık çeşitleri ile buluşabilir, Canlı Fasıl müzik eşliğinde sevdiklerinizle eğlencenin tadına varabilirsiniz. Sizleri Lezzet ve Eğlencenin buluşma noktası LİMOS'a bekliyoruz.devamını oku...
Adres: 2432. Cadde 2494/3 Sokak Osaman Ağa Konakları No:6 Çayyolu - ANKARA

Cacık Pide - Kebap

Bilkent

devamını oku... Adres: Üniversiteler Mahallesi 1597. Cadde 3/71 Bilkent Station Bilkent-Çankaya-Ankara

Doppi

Çayyolu

DOPPIBİR TUTKU,BİR GELENEK DOPPIÖzbekistan'da her şehrin bir doppisi vardır.Doppi sadece geleneksel bir başlık değildir.Özbek Halkı için bu şapkaların çeşitli anlamları vardır.Örneğin;bir erkeğin şapkasının başından düşmesi çirkin ve ayıplanacak bir hareket olarak kabul edilir.'Senin başında şapka varmı?' sorusunun anlamı,'Sende erkekmisin?' demektir.Klasik erkek doppileri kare şeklinde,siyah kumaştan yapılır.Üzerine beyaz renk ile dört adet sivri biber motifi nakışla işlenir.Bu şapkaların Hokand,Margilan,eskiTaşkent ve Semerkant olarak çeşitli türleri vardır.Zemin ve süslemesi ferklı şapkalarda önceleri kuşkanadı motifi kullanılırdı.

Çünkü,doğu efsanelerine göre insanın kafasına konan kuşun mutluluk getireceğine inanılırdı.

Bu nedenle çocuk şapkalarının çoğu hala kuş tüyleriyle süsleniyor.Simli kumaştan yapılan şapkaya ,çocuğu kem gözlerden korumak içinde bir nazarlık takılır.Hokand şapkaları,'Okpar' yada 'beyaz kanat' olarak adlandırılır.Kadın doppileri ise bir çiçek bahçesinin göz alıcı renkleriyle süsleme yapılır.Retoranımızda,sadece Özbek Mutfağının lezzetlerini denemekle kalmayıp,aynı zamanda mekanın atmosferinde Özbek kültürünü ve güzelliğinide yaşayabileceksiniz.Özel VIP salonlarımız olan;Fergana,Shahrisabz,Semerkant,Buhara,Hiva,Toshkent ve Andijonda sizleri inanılmaz lezzetlerimizle ve benzersiz atmosferimizde ağırlamayı bekliyoruz….

devamını oku...
Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi İlko Sitesi 2812.cad. No:9Çayyolu/ANKARA

Balıklı Bahçe Restaurant

Çayyolu

Ankara'nın merkezinde huzura ve rahatlığa ihtiyacınız olduğu her an kaçabileceğiniz, dingin ortamında Aileniz ve sevdiklerinizle birlikte keyifli anlar yaşayabileceğiniz bir huzur bahçesi Balıklı Bahçe Restaurant.

Yepyeni yüzü ve dekorasyonu ile, 400 kişilik misafir ağırlama kapasitesine sahip yemyeşil bir bahçe, Çocuklarınızın güvenle oynayabilecekleri oyun parkı, özel organizasyonlarınızı gerçekleştirebileceğiniz özel alanlar, doğayla baş başa huzurlu bir ortam sunan Balıklı Bahçe; leziz yemek çeşitleri ile de çok iddalı.

Geniş bir menü yelpazesine sahip mekanda, Deniz ürünlerinden, mezelere, ara sıcaklardan, kebap ve et çeşitlerine kadar bir çok leziz yemek çeşidi sunulmakta.

Haftanın her günü serpme köy kahvaltısı bulabileceğiniz mekan da, Hafta sonları ise özel organizasyonlarınıza yönelik açık büfe Brunch hizmeti de verilmekte.

Doğal bir ortamda aileniz ve sevdikleriniz ile keyifli anlar geçirmeniz sizleri Balıklı Bahçe deneyimine bekliyoruz.
devamını oku...
Adres: Alacaatlı Mahallesi. Türk Konut Bulvarı No:41 Alcaatlı Dodurga Yolu Çayyolu - ANKARA

Beymet Şelale

İncek

devamını oku... Adres: Kızılcaşar Mahallesi İncek Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bulvarı No: 311 İncek - Ankara

Bizim Ev

İncek

devamını oku... Adres: Turgut Özal Bulvarı No:64 İncek-Ankara

Behzat Çayyolu - Et Balık Mangal

Çayyolu


devamını oku...
Adres: Park Caddesi No:1 Çayyolu-Ankara

Çukurağa Sofrası - Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Mutlukent mah. Hekimköy sit. No: 5/C Çayyolu-Ankara

By Noyan Meyhanesi - The NYN Republic

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Ahmet Taner Kışlalı Mah. 2864. sok. Park Caddesi No:3 Çayyolu-Ankara

İncek Apple Garden

İncek

devamını oku... Adres: Turgut Özal Bulvarı Yonat Sokak No:5 İncek-Ankara

Sarmaşık

İncek

İNCEK BULVARINDA BİR SERAP - SARMA-ŞIK

Ankara'da uzun yıllar yöresel lezzetlerin yoğunlaştığı İncek Bulvarında, yeni bir Konsept.

Yöresel lezzetlerin dünya mutfağı lezzeti ile bütünleştiği bir lezzet markası SARMA-ŞIK

Çamlar, meyve ağaçları, üzüm bağları ve adını aldığı sarmaşıklar, güller ve çiçekler arasında kendi sayfiye evinizin bahçesinde hissedebileceğiniz rahat bir mekân. Harikulade lezzetleri, gizem dolu denemeleri, güler yüzlü servisi, cennetten bir parça mekânı ile adı gibi ŞIK bir dünya SARMA-ŞIK.

İçecek olarak; mevsimsel, doğal, ev yapımı sıcak-soğuk lezzetlerin sunulduğu bir mekân, SARMA-ŞIK

SARMA-ŞIK, her bir misafirine ayrı ayrı hizmet etmeyi ve kendilerini özel hissetmelerini sağlamayı ilke edinmiştir.

Bulvardaki en yeşil, en serin ve en doğal ortamı sağlayan bahçesinde ve papatya sarısı binasındaki kristal avizeli özgün salonları ile davetkâr keyif merkezi SARMA-ŞIK.

Oyun ve eğlenceli bahçesi ile çocukları doğayla tanıştıran ve çocukların güvenliği için detaylar düşünülmüş, ailecek hoşça zaman geçirilebilinecek özel bir mekân SARMA-ŞIK.

KAHVALTI

Eşsiz ŞIK Kahvaltı veya ŞIK kahvaltıya menümüzden ekleyebileceğiniz özgün lezzetlerimizle sadece kendinize özel bir kahvaltı keyfini saatlerce yaşama imkânı.

SARMA-ŞIK'TA ÇİĞ BÖREK VE GÖZLEMEYİ MUTLAKA TADIN.


DÜNYA MUTFAĞI İLE YÖRESEL LEZZETLER BİR ARADA.
devamını oku...
Adres: Sarmaşık - İncek Bulvarı 2671. sokak No:2 İncek/Ankara

Bedri Usta

Çayyolu

devamını oku... Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2760. Cadde No:25 Çayyolu-Ankara

Çeşm-i İncek

İncek

işletmemiz doğal ürünlerin sunulduğu bütün ürünlerin yöresinden geldiği ( kaymak afyon tereyağ tulum peyniri trabzon kaşar peyniri kars beyaz peynir ve ezine balıkesir den zeytinlerimiz gemlik vadisinden sucuğumuz afyondan balımız kastamonu dan) ürünlerimiz için ankarada değil Türkiye de iddalıyız misafirlerimiz mutfağımızı gönül rahatlığı ile gezebilir.devamını oku... Adres: Turgut Özal Bulvarı Ülgüray Sokak No:3 İncek-Ankara

Kocatepe Kahve Evi Kentpark

Eskişehir Yolu

Ankara'nın en sevilen AVM' lerin den KENTPARK'ın içinde sizi lezzet Dünyası ile buluşturan Kocatepe Kahve evi; Türk Kahvesi çeşitlerinden, Dünya kahvelerine kadar bir çok lezzeti, kendine özgü yiyecek ve içeceklerle bütünleyerek sizlerin beğenisine sunuyor.

Dünya mutfağının leziz yemekleri ile sizleri buluşturan KOCATEPE KAHVE EVİ; Menüsünde bulunan tüm yiyecekleri otel mutfağı kalitesinde sergiliyor. İster sevdiklerinizle buluşup leziz kahve çeşitlerini deneyimleyin, ister Dünya mutfağının seçkin lezzetleri ile kendinize ziyafet çekin; Kocatepe Kahve evi sevdiğiniz ne varsa sizlere sunacaktır.
devamını oku...
Adres: Kentpark AVM Kat:1B No:38 Ankara


Dönerciliğin Gelişimi

Dönerin gelişimi ve kuralları hakkında birçoğumuz bu bilgileri yeni öğrendik. Ama bu kadarla sınırlı değil paylaşacaklarımız. Dönercilik günümüzde bir meslek haline gelse de eskiden Türklerin yurt dışında yaşadıkları zorluklara, parasızlıklara çözüm olarak ek gelir elde etmek, uğraşı amacı ile yapılmaktaydı.

Döneri Lezzetini Benzersiz Kılan İşin Sırrı Nerededir?

Dana etinden yapılan dönerin adından da anlaşılacağı gibi yaprak inceliğinde kesilmesi işin püf noktasını oluşturmaktadır. Bu açıdan Ankara yaprak döner denildiğinde bir numaralı marka halini almıştır. Ayrıca hayvansal yağların etlerin arasına eklenmesi hem lezzeti artırmaktadır hem de döner kokusunu buram buram kılmaktadır.

40'a 60 oranı hem dönerin hesaplı hem de ekonomik olmasını sağlar. Burada kullanılan kıymanın sinirlerinden arındırılmış olması gerekir.

Neden Kıyma Kullanılır Dönerde?

Dönerin bütün halinde durmasını sağlar. Yani eti ve yağı birbirine kaynaştırma görevi üstlenir.

Bilkent Dönerci Mekanlarının Amacı Nedir?

Bilkent bilindiği üzere Ankara'nın en gelişmiş semtlerinden biridir. Bu semtteki dönerciler, kültürümüze sahip çıkmak için faaliyetteler. Sadece yurt içinde insanların Ankara yaprak dönerini tanıtmak, tattırmak, sevdirmek amacı taşımamaktadır. Yurtdışında düzenlenen festivallerde ustaları ile birlikte döner kültürümüzü dünyaya tanıtmaktır.

Böylece dönerin bizim kültürümüze ait olduğunu, en iyisini bizim ustalarımızın el emeği sonucunda oluşabildiğini, geçmişimize sahiplik yapmayı görev bilmiştir.

Şehir içinde veya ülke içinde dönercilik yapmak insanların ihtiyacını karşılamak belirli noktaya kadardır. Bu kültürün devamlılığı dönerci işletmecilerin elindedir ve duyarlılığına bağlıdır.Bilkent Dönerci Mekanlarına Genel Bakış

Bilkent dönerci mekanları gurme döner lezzeti ile müşterilerine hizmet vermektedir. Kimi dönerci mekanları hemen yolun üzerindeyken kimi dönerci mekanları şehrin kalabalığından, gürültüsünden, gri yapısının uzağındadır. Etrafındaki yeşillikler mekânın atmosferini güçlendirmektedir. Salaş tarzda olabileceği gibi lokanta veya restoran tarzı ile de karşımıza çıkmaktadır Bilkent dönerci. Ülkedeki en yi dönerci mekanları Bilkent'te karşımıza çıkmaktadır.