AYRANCI KEBAPÇI

blog yazısı ekle !

AYRANCI KEBAPÇI

Kebap; genelde kuzu ve ya dana atinin en özel bölümlerinin özel işlemlerden sonra kıyma olarak ya da marine edilmiş bonfile şekilde hazırlanmasıyla yapılır. Etin terbiye edilmesi ve yöresel lezzetlere göre kullanılan baharatlar kebabın lezzetini veren ana etmenlerdir. Tabi bu et yemeğinin pişirilmesi de en az eti ve baharatı kadar önemlidir.

Ayrancı'daki tüm Kebapçılar için tıklayınız
Ayrancı Kebapçı

Lezzetli Bir Kebap İçin Püf Noktalar Nelerdir?

Daha önceden de bahsettiğimiz gibi kebap için yöresel baharatların kullanılması etin de yine terbiye edilmesi son derece önemlidir. Bu sebeple lezzetli bir kebap yemek istiyorsanız kesinlikle yöresel baharatların kullanıldığı restoranları ve lokantaları tercih etmelisiniz. Diğer bir yandan kebabın pişirilmesi de oldukça önemlidir. Yani kebabı meşe odunu ateşinde ya da ızgarada pişirilmesi gerekir. En lezzetli kebabı bu şekilde yemeniz mümkündür. Diğer bir yandan oldukça ağır pişen kebabı daha hızlı pişirmek için LPG'li ocaklar kullanmaktadır. Bu da kebabın lezzetinin kaybolmasına sebep olmaktadır.

Neden Ayrancı Kebapçı?

Kebap çeşitlerinin yemek kültürümüzde ve her yörenin mutfak kültüründe çok önemli bir yeri vardır. Nitekim Ankara da bütün lezzet kültürlerinin buluştuğu ve birleştiği bi r yer olmuştur. Geçmişten günümüze Ankara her dönemde bu şekilde tüm lezzetlere ev sahipliği yapmış önemli şehirlerimizden biri olmuştur. İşte kebap ve kebap çeşitleri de Ankara'nın vaz geçilmez lezzetlerinden biri olmuştur. Bu özel lezzeti de özel kebapçılar yapabilmektedir. Ankara'da her semtin ve mahallenin ayrı bir önemi vardır fakat Çankaya'nın önemi her zaman Ankara ve Türkiye için ayrı olduğu için buraya gelen misafirlerde, ziyaretçilerde görevlilerde özel olmuştur. Bu sebeple Ayrancı Kebapçılarına büyük bir iş düşmektedir. Nitekim Ankara'nın en iyi kebapçıları Çankaya da olduğu gibi en lezzetli kebapları da Ayrancı Kebapçı'da yenir.

Kaliteli ve Nezih kebapçılar Nerededir?

Son dönemlerde restoran ve lokantaların sayısı hızla artmıştır. İnsanlar yeme kültürüne artık daha fazla ağırlık vermekte ve yediğinin de kaliteli olmasına dikkat etmeye başlamıştır. Bu sebeple açılan her yeni yer gibi eski mekânlarda kendilerini değiştirerek günümüz şartlarına en uygun hizmeti müşterilerine sunmaya çalışmaktadır. Fakat yine de kebap yemeden önce internet sitemizden Ayrancı'nın en özel kebapçılarını inceleyebilir ve kararınızı ondan sonra verebilirsiniz. Ama özellikle Ayrancı Kebapçı'sını denemediyseniz muhakkak olarak denemenizi tavsiye ederiz. Çankaya'nın eşsiz güzelliği eşliğinde yenilen bir kebap ve yanına meze ile bunların yanına gidecek alkollü ve ya alkolsüz içecek seçenekleri keyfinize daha da keyif katacaktır.

Kebap yiyebilmek için Ayrancı'da çok kaliteli ve nezih mekanlar vardır. Ayrancı Kebapçı'sında ailenizle ya da arkadaşlarınızla hoş bir sohbet ve ya eski günleri yâd etmek adına yaptığınız buluşmalarda yenilebilecek en güzel yemektir. Ayrıca bu buluşmalar için kebapçı da kesinlikle en güzel mekânlardan biridir.

Afiyet olsun…