AYDINLIKEVLER YILBAŞI MEKAN PROGRAM VE ETKİNLİKLER

blog yazısı ekle !

AYDINLIKEVLER YILBAŞI MEKAN PROGRAM VE ETKİNLİKLER

Yılbaşı eğlenceleri bütün yıla sirayet eden yılın nasıl geçeceğinin neler olacağının bir göstergesi yani bir nevi bütün bir yılın fragmanı gibidirler. Nasıl kötü bir fragmandan iyi film çıkması beklenemezse Ankara Aydınlıkevler yılbaşı mekanlarında geçmeyen bir yılbaşının da güzel geçmesi beklenemez. Tüm bir yıl bunun için hazırlanan ve hafızalara kazınacak olan program ve etkinlikleriyle Aydınlıkevler yılbaşı mekanları yılbaşlarının değişilmez mekanları arasında hızla yükselmekte.


Ankara Yılbaşı

Bu yükselişte fevkalade lezzete sahip olan yılbaşı yemeklerinin de yeri büyük. Menülerinin zenginliğine eğlence anlayışlarındaki zenginlik de eklenince tam anlamıyla bir şölen havasında geçiyor yılbaşı. Bu şölen ise dilden dile zihinden zihine dolaşacak eğlence tarihine altın harfler ile yazılacak. Aydınlıkevler yılbaşı mekanlarında bu tarih yazılırken sizin de orada olmanızı tavsiye ederiz. Tarihi dinleyenlerden değil anlatanlardan olmak için yerinizi alın.

Train Cafe & Bistro

Ulus

TÜRKİYENİN İLK VE TEK MODEL TREN TEMALI CAFESİ.
TÜRKİYE DE TEK DÜNYA DA TEK

Ankara'nın en farklı mekanı olmaya aday olan Train Cafe&Bistro, hem ortamı, hemde lezzetleri ile dikkat çekiyor. 20m2 lik bir alan üzerinde G 1:22 ölçekli trenlerle sizlere özel servis yapılıyor. Göresel bir showa şahit olacak ve inanılmaz eğleneceksiniz.
Trenlerin tamamı sesli ve bir ışık ilizyonunda etkileyici showların yanısıra, yemek ve içki servisiniz trenler tarafından yapılıyor.

Hergün kareoke ile eğlenebileceğiniz ve özel organizasyonlarınızı yapabileceğiniz Train Cafe çocuklarınız içinde çok eğlenceli bir mekan... Çocuklarınızın doğum günü kutlamalarını özel ev yapımı pasta eşliğinde Trainde yapabilirsiniz.

Menüsünde bulunan tüm yiyecekler organik olarak hazırlanıyor. Ev yapımı Hamburgerini muhakkak denemelisiniz.

Bu yeni mekan sizi bambaşka bir dünyaya götürmeye hazırlanıyor....

devamını oku...
Adres: Kale Mahallesi. Doyran SokakNo: 13 İçkale / ANKARA

Zenger Paşa Konağı

Ulus

Tarihi 18.yüzyılın ortalarına kadar uzanan Zenger Paşa Konağı 1989 yılında ERKAL ZENGER tarafından restore edilerek restoran ve sanat galerisi olarak günümüzde hizmet vermektedir.Ankara Kalesi surları üstünde kurulu asırlara meydan okuyan Zenger Paşa Konağı'nın nezih salonlarında konuk olduğunuzda tarihin esintilerini üzerinizde hissedeceksiniz.Zenger Paşa Konağı restoran ve müze kompleksi 510 m2 arsa üzerinde iki konağın birleştirilmesiyle toplam 1600 m2 kullanım hacmine sahiptir.

Zenger Paşa Konağı bodrum katında tarihi fırın ve modern alt alt yapısıyla 200 m2 üzerine kurulmuş pırıl pırıl bir mutfağı zemin katta 120 kişilik açık hava terası tarihi oturma mekanları salonlar ve sanat galerisiyle Ankara'nın turistik bir değeri haline gelmiştir.

Giriş katında bulunan kapıları açılınca terasla birleşen taş sütunlu ve taş duvarlı salonu eski Ankara evlerinin çatıları üzerinden yeni Ankara'yı izleyebileceğiniz açık hava restoranı klasik Osmanlı Sarayı dekorunda Atatürk ve Aşık Veysel'in tablolarının sergilendiği Cumhuriyet Salonuyla seçkin misafirlere 270 yıllık orijinal Ankara evinin Anadolu mutfağını fasıl eşliğinde sunan Zenger Paşa Konağı aynı zamanda toplu organizasyon ve anma günleri için sinevizyon, projeksiyon,video çekimleri ve ses düzeni gibi her türlü çalışmaları gerçekleştirme imkanı da sunmaktadır.

Zenger Paşa Konağı'nın orta katında yer alan tarihi Ankara evi Müzesinde silah ve müzik aletleri koleksiyonu. Tarihi halı dokumalar; gelin odası; orjinal gelin yatağı ve sırma işlemeli yağlık ve üçetek koleksiyonları yer almaktadır.Tarihi Ankara evini ziyaret ederken Osmanlı devri erkek ve kadın kıyafetlerini giyerek tarihi dönemlere bir gezinti yapabilir;otantik sedirli ve kilimli mekanlarda çayınızı yudumlayabilirsiniz.

Türkiye tanıtım mesleğinin duayeni 17 başbakan ve 8 Cumhurbaşkanın 42 yıl boyunca propaganda ve seslendirmelerini gerçekleştirmiş olan ERKAL ZENGER'in anılarını yaşatan Zenger Müzesi'ni Gezerken kendinizi Türk siyasi tarihinin içinde bulacaksınız.Siz de Zenger Paşa Konağı'na gelerek fasıl eşliğinde Anadolu mutfağının lezzetiyle tarihte bir gezinti yapın.

Zenger Paşa Konağı'nın içerisinde açılan Train Cafe&Bistroya geldiğinizde sizi tren istasyomları, köprüleri, sokak lambaları, tünelleri, ile şahane bir maket karşılıyor. Maket trenler bara gidip içeceklerinizi alıp size servis ediyor, kompartmandan kendi ellerinizle alıyorsunuz. Bu şahane maketin ayrıntılarını izlerken lezzet dolu ürünlerin keyfini çıkarabiyorsunuz. 20 kişi ağırlama kapasitesine sahip Train Cafe&Bistro özel günleriniz, kutlamalarınız ve keyif yapmak için ideal. Bu farklı atmosferi mutlaka deneyimlemelisiniz.devamını oku...
Adres: Zenger Paşa Konağı - Ankara Kale Üstü Doyran sok. No:13 Ulus / Ankara


Göz kamaştırıcı ışık gösterileri Ankara'nın dinlemekten hiçbir zaman sıkılmayacağı mükemmel sesler ve daha bir sürü etkinlik ve programlarından sadece bir kaç tanesi. Bu tarif etmek için uğraştığım bir eğlence şöleni olduğu için kelimeler eksik ve kifayetsiz kalıyor. Ancak gözlerin anlaya bileceği bir hadise olacak. Bu şekilde gerçekleşecek bir şölen akıllara maddiyatı getiriyor olabilir. Bu konuda da Aydınlıkevler yılbaşı mekanları her bütçeye uygun fiyat politikaları ile gönüllere su serpiyor. Herkes bu şölenden faydalansın diye fiyatlar diğer tüm yerlerden kat be kat daha uygun. Daha ne olsun diyorsanız bir çok sürprizi daha var Aydınlıkevler yılbaşı mekanlarının.
Sizden yapmanızı beklenen tek şey ise Aydınlıkevler yılbaşı mekanlarının şölenine iştirak etmenizdir. Ulaşımı ve park yeri sorunu olmayan bir yılbaşı sizin de hakkınız. Bu hakkınızı kullanmak ise tamamen size kalmış. Ama siz ve sevdikleriniz için en iyi seçenekten bile daha iyisini sizlere sunuyoruz. Aydınlıkevler yılbaşı mekanları gülen yüzü yepyeni eğlence anlayışı ile tüm ziyaretçilerine kapılarını sonuna kadar açmakta. Yerinizi doldurup kafanızı boşaltın yeni yılın tadını çıkartmaya yılbaşından başlayın ve bütün yılınız da yılbaşı gecesi gibi eğlence dolu bir şölen gibi geçsin. Sizin de yılbaşında ki yeriniz Aydınlıkevler yılbaşı mekanları.