ANNE VE BABALAR İÇİN ANKARA'DA OYUN ALANI OLAN MEKÂNLAR

blog yazısı ekle !

ANNE VE BABALAR İÇİN ANKARA'DA OYUN ALANI OLAN MEKÂNLAR

Başlığı okuyunca şaşırmış olabilirsiniz. Çünkü oyun alanları çocuklara hitap ediyor. Bu doğru. Fakat anne ve babanın rahat bir şekilde etkinlik yapabilmesi bir restoranda oturup karnını doyurabilmesi veya kafeteryada oturup bir şeyler içebilmesi için oyun alanlarına ihtiyaçları var. Çünkü çocuklu olan anne ve babalar oyun alanı olmayan mekânlara çocukları ile birlikte gittiklerinde ne yediklerinden anlıyor ne içtiklerinden.

Bu sebeple oyun alanları öncelikli olarak anne ve babalara lazım diyebiliriz. Eğer Ankara'da yaşıyor çocuklarınızla birlikte hafta sonu veya bir akşam için plan yapmayı düşünüyorsanız mutlaka tavsiyelerinize kulak vermelisiniz. Çünkü Ankara'da oyun alanı olan mekânlar bulunuyor ve hakikaten çok kaliteli bir şekilde hizmet veriyorlar. Böylece siz eşinizle rahat bir şekilde oturup muhabbet edip yemeğinizi yerken çocuklarınız da sizi rahatsız etmiyor. Onların da gönlü oluyor.

Denizatı Pastane Restoran İncek

İncek

Denizatı İncek, 45 yıllık Denizatı Pastanelerinin İncek' uzantısı olup, Ankara' da bir ilke imza atmış ve restoran, cafe-bistro ve pastaneyi aynı mekanda birleştirerek sizlere hizmet vermek üzere 15 nisanda açılmıştır.

Restoranımızda keyfe keder akşamlarınızı taptaze mezeler, et ve balık yemekleriyle şenlendirebilir, Cafe- bistro katında dünya mutfağının spesiyallerini yada sizin için özel ithal edilmiş kahvelerimizi deneyebilir, aynı kattaki geniş ve huzurlu Gizli Bahçemizde aileniz ve sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Giriş katındaki pastanemiz ise bunca yılın tecrübesi ve kaliteli ürün yelpazesiyle siz değerli misafirlerimizin hizmetindedir.
devamını oku...
Adres: Kızılcaşar Mahallesi Zafer Caddesi No:23 İncek-Ankara

Ankara Yelken Restaurant Bilkent

Bilkent

Üniversiteler Mah. 1597. Cadde Küme Evleri No: 142 (Çamlık Sitesi) Bilkent / Ankaradevamını oku... Adres: Üniversiteler Mah. 1597. Cadde Küme Evleri No: 142 (Çamlık Sitesi) Bilkent / Ankara​

Ekolojik Bahçe

İncek

İncek'te bayan bir işletmecinin sahibi oldu Ekolojik Bahçe'de Tamamen ekolojik gıdalar ile; kahvaltı ve Yöresel yemek çeşitleri beğeninize sunulmakta.

Yemyeşil bir bahçede, aileniz ve çocuklarınız ile birlikte hafta sonları kahvaltı yapabileceğiniz mekanda, çocuklarınız da çok eğlenecekler.devamını oku...
Adres: İncek Bulvarı İncek Mahallesi Görgülü Sok. 8/A İncek-Ankara

Şirin Bahçe

Gölbaşı

Şirin Bahçe'miz Gölbaşı Haymana yolu üzerinde 4 yıldır siz değerli konuklarımıza hizmet vermektedir. 1000 metrekarelik tamamen çim alan üzerinde uzun emeklerle yetişmiş meyve ağaçlarımız altında, kahvaltı, mangal, kır nikahı, outdor yerleşkesi olarak profesyonel ekibimizle birlikte siz değerli konuklarımıza hizmet sunmaktayız.


Kıramadığımız konuklarımız için yaptığımız tüm organizasyonlarımızı artık bizi tercih eden tüm konuklarımız için planlamaktayız. Samimi bir ortamda kır nikahı başta olmak üzere düğün , nişan, kına doğum günü ve diğer toplantılarınıza ev sahipliği yapmaktan şirin bahçe ailesi olarak büyük sevinç duyarız.

devamını oku...
Adres: Hacıhasan Mahallesi, 1709. Sk. No: 20/A Gölbaşı - Ankara

Asmalı Balkon

Mustafa Kemal Mahallesi

devamını oku... Adres: 2120. Cadde 14/B-C Mustafa Kemal Mahallesi-Ankara

Hacı Abdullah Ankara

Söğütözü

Hacı Abdullah Lokantası'nın asırlık tarihi Ahilik Teşkilatı'nın devamıdır. Köklü kuruluşların geçmişi, ya babadan oğla geçer, ya da para ile şirketler tarafından satın alınarak el değiştirir.

Hacı Abdullah'ta ise iki kural da geçerli değildir. Hacı Abdullah'ın 1888 yılında başlayan serüveni Ustadan Çırağa devralınarak gelmiştir.

Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerinde Karaköy Rıhtımı'nda Abdullah Efendi adıyla bir lokanta açılır. Lokantanın işletme ruhsatı bizzat Sultan II. Abdülhamit Han tarafından verilir.

Ülkeleri adına İstanbul'a ziyaret eden resmi ve özel heyetler, Abdullah Efendi'de ağırlanır.

1915 yılında ise Abdullah Efendi Lokantası, Karaköy Rıhtımı'ndan Beyoğlu'na taşınır. İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Rumeli Han'ın zemin katında hizmetlerine devam eder. Abdullah Efendi burada da Usta'dan Çırağa devredilmiştir.

1940 yılında ise Abdullah Efendi, Rumeli Han'da 25 yıl yerli yabancı çok sayıda ünlü misafirlerini ağırladıktan sonra yine Usta Çırak nöbet değişimiyle, eski adı Bursa Sokak ve Ahududu Sokak, yeni adıyla Sadri Alışık olan, Türk Sineması'nın kalbinin attığı sokağa taşınır ve Hacı Salih ismini alır.

Abdullah Efendi ve Hacı Salih adıyla kalitesinden hiç taviz vermeden Osmanlı-Türk Mutfağı'nın bütün özelliklerini taşıyan lokanta, 1958 yılında şimdiki bulunduğu yerine, Ağa Camii yanındaki Sakızağacı Caddesi'ne taşınır.

Lokantaya adını veren Hacı Salih, ilerleyen yaşını gözönünde bulundurarak, O'da 1888'den beri sürdürülen geleneğe uyar ve yetiştirdiği çıraklarına, yani hizmetin emekçilerine, ustalarına devreder.

Kalite ve hizmetin gurur veren onurunu, güzelliğini bugüne taşıyan Hacı Salih ismi, resmi prosedür gereği değişmek zorunda kalır. 1983 tılında bir tevafuk sonucu yine 1888'li yıllardaki ismine rücu eder ve Hacı Abdullah ismini alır.

Sultan II. Abdülhamit Han'ın resmi müsaadesi ile açılan lokantamızın o günden bu güne aynı tadı muhafaza ettiğini, 90 yıl önce yemek yiyen ve bugün de lokantamızı şereflendiren Osmanlı torunlarının, şeref defterimizdeki yazdıklarından öğrenmek mümkündür.

Hacı Abdullah'taki gelenek, günümüzde unutulmaya yüz tutan Ahilik Teşkilatı'nın bir vesikasıdır.

Hizmetlerimiz sınırsız, konuğumuz olursanız seviniriz. Geçmişin farklı atmosferinde buluşmak umuduyla.devamını oku...
Adres: Beştepe Mahallesi Söğütözü Caddesi Yerleşke içerisindeki Sosyal Tesis 1 Çankaya-Ankara

Etli Otlu

Mustafa Kemal Mahallesi

Etli Otlu Türk mutfağının birbirinden güzel lezzetlerini modernize edilmiş sunumları ile misafirlerine sunmaktadır. Yemeklerinde Türkiye'nin dört bir yanından gelen ürünleri kullanarak elinden geldiğince sağlıklı yemekler ortaya çıkarmayı hedeflemektedir. Sıcacık yemekler toprak güveçlerde taş fırında uzun uzun pişirilerek sofralarınıza gelmektedir. Et yemeklerinden, sebze yemeklerine, köfteli yemeklerden tavuk yemeklerine kadar geniş bir mutfağa sahiptir. Zaten Etli Otlu adını da buradan almıştır. Sıcak yemeklerin yanı sıra mis gibi fırın lezzetleri de bulunmaktadır. Çeşit çeşit pideler, lahmacunlar uzman ustaların ellerinde taş fırında pişerek misafirlere servis edilmektedir. Pideler harici Urfa ve Antep yöresine ait birbirinden güzel kebap çeşitleri de mevcuttur. Urfalı ustaların zırhlayarak hazırladıkları kebaplar denemeye değer. Hafta sonu kahvatılarında ise birbirinden kaliteli ve yöresel ürünlerle hazırlanan kahvaltıları nezih bir ortamda misafirlerine sunmaktadır. Kısacası Etli Otlu'nun başlıca amacı müşterilerine sağlıklı ve lezzetli lezzetler sunabilmektir.devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mahallesi 2120. Cadde No:8 Mustafa Kemal Mahallesi-Ankara

Aydora Cafe Restaurant

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Hacılar Mah. 1418. Cad. No: 31 Gölbaşı-Ankara

İncek Sofrası

İncek

17 Yıllık tecrübesi ile şehrin gürültüsünden uzak,yeşillikler içindeki huzurlu,lezzetli bir masayı sevdiklerinizle paylaşın. Canlı Akordiyon müziği eşliğinde keyifli bir akşam yemeğinin keyfine varın. Sizler yemeğinizin ve ortamın huzurunu yaşarken, çocuklarınızda oyun parkında güvenle eğlensinler.

CANLI MÜZİK

 • Köy Kahvaltısı
 • Mangal Keyfi
 • Düğün Organizasyonları
 • Nişan Organizasyonları
 • Toplantı Organizasyonları
 • Özel Günler
 • Toplu Yemekler
 • Oyun Parkı
 • Otopark
 • Paket Servis
 • Wireless

Kahvaltı 40 TL
Cuma Cumartesi canlı müzik
Kapalı alanda mangal keyfi
devamını oku...
Adres: İncek Mahallesi Turgut Özal Bulvarı No:3 İncek-Ankara

Marco Pascha Çukurambar - Cafe de Marco

Çukurambar

Doğum tarihi bilinmeyen Marko Paşa 1888 yılında vefat etti. Asıl adı Marko Apostolidis olan bu Osmanlı Hekimi Rum asıllı idi. İlk ve orta öğrenimini Yunanistan'ın meyve bahçeleri ve bağları ile ünlü Syros Adası'nda yaptı. Daha sonra ailesi ile birlikte gittiği İstanbul'da Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane'yi (Askeri Tıp Akademisi) bitirdi. Mezun olduğu yıl, cerrahi kliniği şefliğine atandı. İyi bir hekim olarak kısa sürede ün kazandı ve mirlivarlığa (Osmanlılar'da Sancak Beyleri'ne verilen Paşalık Rütbesi) yükseltilen ilk hekim oldu. 1861'de Sultan Abdülaziz'in hekimbaşılığına atandı. 1871'de Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane Nazırlığı'na atandı. 1878'de, 2'nci Abdülhamit döneminde Meclis-i Ayan (Senato) üyeliğine getirildi. Kırımlı Aziz Bey ile birlikte Hilal-i Ahmer Cemiyeti'nin (Türkiye Kızılay Derneği) kurulmasına katkıda bulundu.

Marko Paşa çok sabırlı bir hekimdi. Hastalarını uzun uzun sabırla dinler, dertlerine tıbbi yönden yardımcı olmakla birlikte, onlara manevi huzur ve rahatlık vermeye de özen gösterirdi.

Marko Paşa'nın bu ünü halk arasında iyice yayıldı ve zamanla, yakınmayı dinleyecek kimsenin olmadığını vurgulamak için söylenen "Derdini Marko Paşa'ya Anlat" deyimi ortaya çıktı.
devamını oku...
Adres: Kızılırmak Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi Hayat Sebla Evleri No:30/ B Çukurambar-Ankara

Divan Pub

Tunalı

Divan'ın süregelen geleneksel mutfak mükemmelliğini zirveye taşımak azmiyle, deneyimli şeflerimizin en taze ve en kaliteli malzemeleri kullanarak hazırladığı açık büfe kahvaltısı, Türk ve Dünya mutfağının seçkin örnekleri ve bar hizmetiyle gün boyu konuklarını ağırlayan Divan Pub, hafif bir tabak atıştırmalıktan, leziz bir öğüne, tüm damak zevklerini beğeninize sunuyor. Divan Pub'ın zarif ve rahat atmosferinde mükemmel bir kahvaltı, verimli bir iş yemeği ya da dost sohbetleriyle çeşnilenen bir akşam yemeğinin tadını çıkarabilirsiniz.devamını oku... Adres: Tunalı Hilmi Cad. Güniz Sok. No:42 (Divan Otel İçi) Kavaklıdere-Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Sıtkı Usta Kadayıf, Künefe, Baklava ve Kahvaltı Salonu

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 13/B Çukurambar-Ankara

Ziverbey Cafe Restaurant

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:17/1 Çukurambar-Ankara

Tilma Boutique House

Çayyolu

Tilma Boutique House Cafe ev tadında lezzetlerin hakim olduğu börek,poğaça,kurabiye çeşitleri,turta,pasta,salatalar,mantı,köfte gibi çeşitlerin bulunduğu lezzetlerinde iddalı ,özel kutlamaların yapıldığı,aynı zamanda sabah kahvaltılarına da çeşitleri ile ev sahipliği yapan sıcacık bir mekan.

Tilma Cafe misafirlerinin çocukları içinde uygun bir mekan.Doğum günü partileri düzenleyebilir özel gün kutlamalarınızı yapabilirsiniz.Bunun için ayrı bir alanımız var.Ayrıca çocukların keyifle vakit geçirebilcekleri oyun alanları da mevcut .Top havuzu,trombolin,oyun alanı ve yaz döneminde bahçemizde hoşca vakit geçirebilirler.

Tilma Cafe nin 4 katlı alanında atölye çalışmalarıda yapılıyor.Her Salı Ahşap Atölyesi sabah 10:00/16:00 saatleri arasında yapılıyor.Bez bebek ve Amigurimi gibi faaliyetlerde mevcut.Etkinlik günleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sizleri ağırlamak güleryüzlü ekibiz için bir keyifdir...devamını oku...
Adres: Alacaatlı Caddesi 3315. Sokak No: 10 Çayyolu-Ankara

Çalgan Et Lokantası

Çayyolu

Demirci ailesi tarafından 1997 yılında Saklıköy-Çalgan Et Lokantası Ankara, Çayyolu Alacaatlı Mahallesin'de kurulmuştur.1 Eylül 1997 günü Beş Masalık tarihi köşk ve önündeki bahçe ile işletmeye açılmıştır.Bugün 7 kademe bahçe ve 3 adet salonu ile sizlere hizmet vermekteyiz. Salonların çevresinde bulunan çeşitli büyüklükteki havuzlar, şelale ve etraftaki yeşillikler Çalgan Et Lokanta'sını doğa içinde bir lezzet klasiğine dönüştürmüştür.Ağaçların altında yenilen yemekler , seçkin et ve balık menüsü , köy kahvaltısıyla sizleri köyünüzde gibi hissettirirken yemeklerimiz ve ortamımızla keyifli saatler sunarken Ankara'nın vazgeçilmezi haline geldik.

Düğün , nişan ve toplu yemek organizasyonlarıyla da mutlu günlerinizde yanınızda olmaktan büyük keyif duymaktayız. Zamanının başkentinde bir restorandan öte bir okul olan 'Washington Restoran' büyük işletmeciler yetiştirmiştir. Mehmet Demirci burada yetişip Ankara'nın çeşitli gözde mekanlarında işletmeci olduktan sonra kuruluşundan bu yana ortağı olduğu Çalgan Et Lokantası'nın işletme sorumluluğunu üstlenmiştir. Bu işi tecrübe ve ustalığıyla başarıyla sürdürmektedir.

Çalgan'da her mevsimin farklı güzellikleri yaşanır. Çam ve meyve ağaçları , asmalar ve şelaleyle bezenmiş Çalgan bahçelerinde yaz keyfi bir başkadır. Ahşap salonlar , kış ateşi ve kar altında sıcak şarap , sucuk partileriyle de kış keyfi başka bir güzeldir.

Özlediğiniz Kaçkar ve Uludağ'daki kar manzarasını uzağa gitmenize gerek kalmadan ayağınıza getiriyoruz.Çalgan kendini yenileyerek geliştiren , siz müşterilerimizin beğenisini kazanan bir Anadolu klasiği olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bu gelişimi siz sayın müşterilerimize borçluyuz.

Beraberliğimizin uzun yıllar boyunca sürmesi dileğiyle,devamını oku...
Adres: Alacaatlı Köyü Girişi No:1 Çayyolu-Ankara

Paşa Restaurant & Kır Bahçesi

Gölbaşı

Doğanın büyüsünü yeşilin tüm güzelliğiyle buluşturup hayalinizdeki kır düğününü Paşa Restaurant& Kır bahçesinde gelin beraber gerçekleştirelim. Bize ilk geldiğiniz günden itibaren hayalinizdeki organizasyonu gerçekleştirene kadar her anını beraber planlıyacağımız kusursuz bir düğün için alanında uzman ekibimizle dilediğiniz heran sizinleyiz.

Özenle hazırlanmış menüleri ile modern kır düğünü anlayışını bütçenize uygun bir şekilde sunabilmek için kaliteyi bozmadan sürekli kendimizi geliştiriyoruz. Ayrıca kır bahçemizde doğum günü partisinden kahvaltıya, piknikten akşam yemeğine tüm özel gün ve organizasyonlarınızda az yada kalabalık bir grupla dilediğiniz gibi hoşca vakit geçirebilmeniz için Paşa Restaurant ailesi olarak sizlerleyiz.

Zengin menülerimiz ve uzman ekibimiz ile dolu dolu bir lezzet şölenine sizleride bekleriz. 400 kişilik kapalı alanı ve 1200 kişilik kır bahçesi ile eşsiz organizasyonlara imza atmayı hedefleyen Paşa Restaurant & Kır Düğünü masalsı başlangıçlar için en doğru seçim...devamını oku...
Adres: Karşıyaka Mah. Haymana Yolu 4. Km No:169 Gölbaşı-Ankara

Baraka Sanat Cafe

Gölbaşı

Özel günlerinizde baraka sanat cafe ayrıcalığına ne dersiniz kına gecesi ,sünnet yemeği Nışan, Doğum günü , nikah yemeği, yemyeşil bahçemizde size özel organizasyonlarımızla geriye güzel anılar bırakmak dileğiyle.

devamını oku...
Adres: 2855 Cadde Taşpınar Mahallesi No:38 İncek-Gölbaşı-Ankara

Validebağ Cafe Restaurant

Eryaman

Düğün, nişan, kına gecesi, mezuniyet baloları ve doğum günleri gibi tüm özel davet ve organizasyonlarınızı gerçekleştirmek için buradayız. Siz hayal edin biz size hayallerinizi yaşatalım...

Validebağ Kına Evi, balo, kına, nişan, sünnet mezuniyet balosu, doğum günü partisi ve özel kutlamalar gibi etkinlikler için en doğru adrestir. Sunduğumuz kusursuz hizmet, bahçe içi merkezi konum, geniş otopark seçenekleri ile unutulmaz organizasyonların en ideal mekânıdır.

Deneyimli mutfak ekibi, özel menüleri ile organizasyonları aynı zamanda ziyafet şölenine çevirmektedir. Profesyonel organizasyon planlaması ordövrden pastaya, müzikten dekorasyona kadar tüm ayrıntıları kapsamaktadır.

Sonuç; siz düş kurun, biz düşünüzü ömür boyu sürecek anılara çevirelim.
devamını oku...
Adres: Şehit Osman Avcı Mahallesi 61. Sokak 2. Etap (Yunus Emre Parkı içi ) 3/A Eryaman-Ankara


Oyun Alanı Olan Mekânlar Neden Tercih Edilmeli?


Anne ve babaların neredeyse yaşam kaynağı haline gelmiş olan çocuklar bazen gerçekten insanı çileden çıkartabiliyor. Sonuç itibariyle çocuklar genellikle çalışmak zorunda kalan anne ve babalarını paylaşamıyorlar. Hafta sonu geldiğinde de bütün vakitlerini birlikte geçirmek istiyorlar. Ancak anne ve baba da doğal olarak kendilerine biraz zaman ayırmak biraz kafa dinlemek istiyor. İşte bu noktada Ankara'da oyun alanı olan mekânlar imdada yetişiyor.

Oyun alanı olan mekânların en büyük avantajı çocukların rahatça eğlenip gönüllerini hoş tutmasıdır. Çocuklar rahatça eğlenip huzursuzluk çıkartmadığında anne ve baba için de her şey yolunda demektir. Zaten çocuklu aileler gayet iyi bilir ki bir yerlere gitmek bir şeyler yemek için plan yapılacaksa genellikle iki kere düşünülür. "Acaba gittiğimiz yerde çocuk bizi rahat bırakacak mı, yine bir sorun yaşar mıyız, uslu durur mu?" şeklinde pek çok soru zihinlerde oluşmaktadır.

Ama bu noktada bilinçli olan aileler öncelikli olarak araştırma yapıyor ve kaliteli mekânları belirledikten sonra tercih ediyorlar. İçerisinde çocuk oyun alanı bulunan mekânlar bu noktada ilk tercih olmalı. Çünkü çocukların sizin gibi saatlerce bir mekânda oturmasını ve sadece sohbet etmesini bekleyemezsiniz. Onların dünyaları oldukça hareketlidir. Koşup eğlenmek zorundalar. Oyuncaklarla oynamak zorundalar. Çocuk her şeyi oynayarak öğreniyor. Bu sebeple Ankara'da oyun alanı olan mekânlar tercih edildiğinde hiçbir şekilde sorun yaşamadan dinlenip stres atabiliyorsunuz.

Oyun Alanında Nelere Dikkat Edilmeli?


Eğer çocuklara özel mekânlar düzenlenmek isteniyorsa işletme sahipleri bu konuda hassas davranmalıdır. Ankara'da oyun alanı olan mekânlar iyi incelenmeli. Çünkü Ankara'daki çocuklu aileler hitap eden bu mekânlarda kaliteli bir işletmecilik anlayışı var.

Oyun alanının dekorasyonunda mutlaka renkli bir dünya oluşturulmalı. Çocukların hayal dünyası kadar renkli olmasa da onlara hitap edecek onları oyalayacak özellikle 3 yaşa kadar olan çocukların görsel olan ihtiyaçlarını karşılayacak bir dekorasyona yer verilmeli. Bu noktada çizgi film karakterlerinden oluşan duvar kâğıtları çeşitli figürler hayvan resimleri ön plana çıkartılabilir.

Çocukların eğlenip vakit geçirebilmesi için dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise çocukların dünyasına hitap eden oyuncaklarla oyun alanının donatılmasıdır. Özellikle kapalı oyun alanı bulunan mekânlarda buna dikkat edilmeli. Ankara'da oyun alanı olan mekânlar yeni oyuncaklarla donatıldığı için çocukların rahatça vakit geçirebileceği bir yere dönüşüyor. Eğer eski oyuncaklar modası geçmiş unsurlar konulursa çocuk yine çabucak sıkılarak anne ve babasını rahatsız edebilir.

Her Zaman Hijyen


Ailelerin çocuklarla gidilecek olan mekânları tercih etmesinde her zaman için sağlık standartları ilk sırada yer almalı. Sonuç itibariyle bir hafta sonu güzel vakit geçireceğiz diye çocuğunuzun yaralanmasına veya çeşitli bulaşıcı hastalıklara maruz kalmasına fırsat verilmemeli. Ankara'da oyun alanı olan mekânlar için anti bakteriyel özellikle donatılmış oyuncaklar özenle seçilmiş olmalı.

Kapalı oyun alanlarına yerleştirilecek olan oyuncakların sert ve metal malzemelerden oluşmaması gerekiyor. Bu konuda çok nitelikli oyuncak üreticileri var. Yumuşak plastikten üretilen oyuncaklar hem vücuda zarar vermiyor hem de dişi çıkan ve her şeyi ısıran çocuklar için anti bakteriyel özelliği ile de dikkat çekiyor.

Oyun alanlarının vazgeçilmezi olan havuzlara da çok dikkat etmek gerekiyor. Genellikle top havuzu şeklinde üretilen oyun alanında çocuklar özgürce atlayıp zıplıyorlar. Adeta suda gibi yüzüyorlar. Zaman zaman görevliler tarafından oyun havuzundaki toplar kontrol edilmeli içerisine farklı cisimler kaçmışsa mutlaka arındırılmalıdır. Sonuçta onlar çocuk, tehlikeyi çok fazla bilmiyorlar. Bazen istenmeyen unsurları da oyun havuzunun içerisine bırakabiliyorlar.

Çocuk Sayısı Fazlaysa Yardımcı Abla Şart


Eğer birden fazla çocuğunuz varsa veya dostlarla beraber kalabalık bir şekilde bir mekâna gitmeyi düşünüyorsanız ilk bakmanız gereken şey yardımcı ablalardır. Ankara'da oyun alanı olan mekânlar yardımcı abla da istihdam ediyor. Böylece özellikle kalabalık gruplar ile gidildiğinde çocukların grup oyunları oynaması oyun ablası ile beraber sağlanabiliyor.

Çocuklar tehlikeyi çok fazla bilmediğimden dolayı bir araya geldiklerinde bazen istenmeyen durumlar yaşanabiliyor. Genellikle kalabalık olan yemeklerde gürültünün patırtının arasında çocuklar kaynayabiliyor. Bu da oldukça tehlikeli bir durumdur. Birbirlerine zarar verebilecekleri gibi düşebilirler veya tehlikeli aletler ile beraber istenmeyen durumlar ortaya çıkartabilirler. Bu bakımdan yardımcı ablalar çocukları takip etmeli ve onlarla ilgilenmelidir.

Ayrıca çocukların sosyalleşmesinde de Ankara'da oyun alanı olan mekânlar içerisinde hizmet veren yardımcı ablalar önemli bir hizmet veriyor. Onlarla birlikte oyun oynuyorlar. Çocuklar ne kadar kalabalık da olsa başlarında bir abla olduğunda grup halinde eğlenebiliyorlar. Böylece hem gözden kaybolmuyorlar hem de hiç sıkılmadan saatlerce oyun oynuyorlar. Tabii ki siz de rahatça yemeğinizi yiyip dostlarınızla sohbet etmeye devam edebiliyorsunuz.

Bebekli Bir Anne Misiniz?


Özellikle bebekli olan anneler için bir yerlere gitmek büyük bir problemdir. Soğuk kış günlerinde ayazda bebeğini dışarı çıkaramazlar. Çıkarsalar bile gidecek oldukları yerde bebeğin üşümesi ve kolayca hasta olması mümkündür. Bundan dolayı Ankara'da oyun alanı olan mekânlar iyi araştırılmalı. Çünkü bu mekânlarda genellikle oyun alanına eşlik eden bir bebek odası da bulunuyor.

Bebekli olan anneler için her türlü konfor bu odalarda yer alıyor. Bebek emzirme koltuğundan bebeğin altının değiştirilebileceği standa kadar her türlü opsiyona yer verilmiş oluyor. Ayrıca unutkan anneler için de yedek bebek bezleri çeşitli mamalar kaliteli işletmeler tarafından her zaman bulunduruluyor. Böylece rahatlıkla bu mekânlarda bebeğiniz ile beraber eğlenebiliyorsunuz. Bebeğinizin her türlü ihtiyacı giderildiği için siz de rahat ediyorsunuz bebeğiniz de rahat ediyor.

Hareketli Çocuklar İçin Açık Alan


Bazı ailelerin oldukça hareketli çocukları oluyor. Adeta yerinde duramıyorlar. Bir orada bir burada olan çocuklarınız varsa ve plan yapmayı düşünüyorsanız bahçeli olanları tavsiye ediyoruz. Eğer bahar ve yaz mevsiminde iseniz Ankara'da oyun alanı olan mekânlar bahçede hizmet verebiliyor.

Bu konuda gerçekten çok kaliteli olan restoranlar ve kafeteryalar bulunuyor. Bahçeye yerleştirilmiş olan oyuncaklar rengârenk bir şekilde yer alıyor. Zaten zemin yumuşak bir dokuyla oluşturuluyor ve üstüne konuşlandırılan oyuncaklarda da kaliteye dikkat ediliyor. Tahterevalli, salıncak, kaydırak daha pek çok oyuncak bu bahçede yer alıyor.

Bazı bahçeli restoranlara gittiğinizde çocuklarınız evcil hayvanlarla da oynayabiliyorlar. Tavşan, kedi, süs köpekleri, kuşlar pek çok evcil hayvan bu bahçede yer alıyor. Böylece doğal bir ortamda yeşillikler arasında hayvanlarla beraber çocuklarınız eğleniyor. Çocuğun yeşillikler arasında vakit geçirmesi psikolojik rahatlama açısından da son derece önemli. Ankara'da oyun alanı olan mekânlar bu açıdan güzel bir hizmet sunuluyor.