ANKARADAKİ EN İYİ ANNELER GÜNÜ MEKANLARI

blog yazısı ekle !

ANKARADAKİ EN İYİ ANNELER GÜNÜ MEKANLARI

Anneler... Varoluş sebeplerimiz, olmazsa olmazlarımız, kötü günde arkamızdan dökülecek tek gerçek gözyaşlarımız belki de. Başımızda olduklarını bildiğimiz sürece sağlam bir çınara dayandığımızı hissettiren o hissin sahibi anneler... Klişe bir tabir olacak belki de ama gerçekten yılda bir günü değil her günü annelere özel kılmak şarttır. Her ne kadar öyle görünmese de yuvayı birleştirici güç onlardadır. Mesela yaşanılan şehir Ankara ise ve akla Ankaradaki en iyi anneler günü mekanları neresidir sorusu geliyorsa hiç kuşkusuz en şık restoran, cafe, bar pub tarzı mekan olan yerler gelmektedir.

Ankara'daki tüm Mekanlar için tıklayınız
Ankara Mekanlar


Evdeki tüm sırlar onlarda gizlidir. Sıkıntıya düşen her çocuğun ilk dayanağı annedir. O yüzden her gün annelere özel bir gün olmalıdır. Ama yine de resmi olarak yılda bir gün ilan edilmiştir. 8 Mayıs resmi olarak dünyada anneler günü olarak ilan edilmiş ve o tarihten bu yana kutlanmaktadır. Kısaca tarihçeye baktığımızda antik Yunanlıların yunan mitolojisindeki birçok tanrının annesi olan Rhea onuruna verilen bir bahar kutlamasıyla başlamıştır tarihi. Antik Romalılar da İsa'nın doğumundan 250 yıl öncesinde ilkbahar döneminde tanrıça Kibele onuruna kutlama yapıyorlardı.

Yani ilk anneler gününün tarihi bir hayli eskidir. Anneler günü tarihinden de bahsettikten sonra şimdi bu özel ve anlamlı günü nerelerde kutlayabileceğimiz konusunda bilgi verecek olursak burada öncelik annelerin sevdiği mekan seçenekleri olsa gerek. Tabi burada öncelik annenizin hoşlandığı mekânlarda olacaktır.

Mesela bir meyhane ortamından hoşlanan bir anneyi bara götürmek pek de akıllıca olmasa gerek. Ya da gürültülü ortamlardan hoşlanmayan bir anneyi sessiz sakin ve şık bir lokantaya götürmek en ideal seçim olacaktır. Yaşanılan şehir de Ankara olunca seçenekler saymakla bitmemektedir. Her zevke her kesime uygun mekânları bünyesinde barındıran büyükşehir başkent Ankara da özel günleri kutlamanın zevki bir başka güzeldir.

Söz konusu da anneler olunca bu özel insanları bu özel şehirlerde ağırlamak onları sevenler için büyük bir mutluluk olacaktır. Ankara da kutlayacağınız anneler günü ile annenize hak ettiği değeri ve saygıyı istediği tüm eğlence olanaklarını ayağına serebilecek ve hayırlı bir evlat olduğunuzu bir kez daha gösterebilme şansını yaşamış olacağınıza şüpheniz olmasın.