ANKARA'DA İFTAR VAKTİ

blog yazısı ekle !

ANKARA'DA İFTAR VAKTİ

İftar vakitleri, mübarek Ramazan ayının en önemli hususlarından biridir. İftarın kelime anlamı açmaktır. Oruç tutanlar tarafından bulundukları şehre göre iftar saatinin kaç olduğu bilinmelidir. Çünkü iftar saatinde ancak iftar edilerek oruç açılabilir. Yani akşam ezanı ile beraber yemek yiyip içilebilir. İftar saati akşam ezanı okunduğunda girer. İftar yaptıktan sonra ertesi gün oruç tutacaklar da ancak sahur vaktine kadar yiyip içebilirler. Ankara iftar vakti ve diğer şehirlerin iftar vakitlerini öğrenerek iftar saatine göre gününüzü planlayabilirsiniz. 11 Ayın Sultanı olan Mübarek Ramazan Ayı, 2015 yılında 18 Haziran 2015 Perşembe günü başlayacak ve 16 Temmuz 2015 Perşembe günü Ramazan Ayı'nın son günü olacaktır.

Ankara'daki tüm İftar Yemeği Mekanları için tıklayınız
Ankara İftar Mekanları

Ankara iftar vakti ve sahur vaktini sitemizden takip edebilirsiniz. İftar ve sahur saatlerine göre hazırlıklarınızı yapabilirsiniz. İftar ve sahur için önemli olan ezan saatlerini öğrenin, sahur ve iftarınızı gönül rahatlığı ile yapın. Ramazan ayında okunacak iftar duası; "Allah'ım, senin rızan için oruç tuttum, sana güvendim. Senin rızkın ile orucumu açtım. Hamd olsun verdiğin nimetlere, sağlık ve afiyete." Mübarek Ramazan Ayını dualarınızla süsleyin. Bereketi bol olan Ramazan ayı, tutulan oruçlar ile vücuda sağlık ve afiyet kazandırır. Hadis-i şeriflerde; "Ramazan bereket ayıdır. Allahü Teâla bu ayda, günahları bağışlar, duaları kabul eder. Bu ayın hakkını gözetin! Ramazan-ı Şerif ayı geldiği zaman, Allahü Teâla meleklere, müminlere istiğfar etmelerini emreder." buyurulmaktadır.

Mübarek olan Ramazan Ayında, günahlardan titizlikle uzak durulmalıdır. İbadetler ve her çeşit hayır artırmalıdır. Çünkü Allah tarafından sevilen kimseler, faziletli vakitlerde faziletli amellerle meşgul olur. Kötü işlerle meşgul olanın bu hareketi azabının daha şiddetli olmasına sebep olur. Çünkü kötü işlerle meşgul olan kişi, böyle yapmakla Ramazan Ayının bereketinden mahrum kalmış ve onun hürmet ve şerefini çiğnemiş olur.

Ankara iftar vakti ile iftarınızı yapın. Allah orucunuzu ve dualarınızı kabul etsin. Mübarek Ramazan Ayı boyunca iftar saatlerinizi ve sahur için imsak vakitlerini sitemizden öğrenerek sahur ve iftarınızı afiyetle yapabilirsiniz. Sağlık ve afiyetle kalın.