ANKARA'DA HAFTASONU ÇOCUKLARLA NERELERE GİDİLİR?

blog yazısı ekle !

ANKARA'DA HAFTASONU ÇOCUKLARLA NERELERE GİDİLİR?

Günümüzün modern yaşam tarzında hafta sonları oldukça önemlidir. Cumartesi pazarları genellikle birçok sektörde tatil günüdür. Özel sektör bile cumartesi öğleden sonra genellikle çalışanlarını serbest bırakmaktadır. En kötü ihtimal pazar günü bütün çalışanlar izinli olmaktadır. Bundan dolayı hafta sonu Ankara büyük bir sessizliğe bürünür. Özellikle Cumartesi ve Pazar günü öğleye kadar olan sessizlik gerçekten keyif vericidir.

Bütün hafta çalışıp yorulmuş olan anne ve babalar da hafta sonunu iple çekmektedir. Bir an önce hafta sonunun gelip çocukları ile vakit geçirmelerini beklemektedirler. Bu sebeple Ankara'da yaşıyorsanız Ankara'da haftasonu çocuklarla nerelere gidilir diye mutlaka düşünüyorsunuzdur. Oldukça büyük bir kent olan Ankara'da yapılabilecek pek çok etkinlik gidilebilecek pek çok yer bulunuyor.

Burada belirleyici olan husus çocuklarınızın yaş kategorisidir. Eğer 3 yaş ve üzeri çocuklarınız varsa Ankara'daki pek çok pek mekâna gitmeniz oldukça kolay olacaktır. Ancak 3 yaşın altında çocuklarınız varsa gitmeden önce mutlaka plan yapıp ona göre davranmanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle bebekli olan aileler kafasına göre zaten her zaman her yere gidemiyorlar. Çünkü bebekler çok narin ve hassas oluyor. Bundan dolayı Ankara'da hafta sonu çocukla gidilebilecek yerler biraz da çocuğunuzun yaşına göre belirlenmeli. Peki, Ankara'da haftasonu çocuklarla nerelere gidilir bu yerlerde neler yapılabilir birlikte göz atalım.

Asmalı Balkon

Mustafa Kemal Mahallesi

devamını oku... Adres: 2120. Cadde 14/B-C Mustafa Kemal Mahallesi-Ankara

Lale Restoran

Ostim

Her pazar saat 10:00 ile 14:00 arası açık büfe kahvaltı
Kişi başı 28 ₺
0 - 6 yaş arası ücretsiz
7 - 12 yaş arası 15 ₺
devamını oku...
Adres: Başkent Bulvarı No:4 Ostim-Ankara

Çalgan Et Lokantası

Çayyolu

Demirci ailesi tarafından 1997 yılında Saklıköy-Çalgan Et Lokantası Ankara, Çayyolu Alacaatlı Mahallesin'de kurulmuştur.1 Eylül 1997 günü Beş Masalık tarihi köşk ve önündeki bahçe ile işletmeye açılmıştır.Bugün 7 kademe bahçe ve 3 adet salonu ile sizlere hizmet vermekteyiz. Salonların çevresinde bulunan çeşitli büyüklükteki havuzlar, şelale ve etraftaki yeşillikler Çalgan Et Lokanta'sını doğa içinde bir lezzet klasiğine dönüştürmüştür.Ağaçların altında yenilen yemekler , seçkin et ve balık menüsü , köy kahvaltısıyla sizleri köyünüzde gibi hissettirirken yemeklerimiz ve ortamımızla keyifli saatler sunarken Ankara'nın vazgeçilmezi haline geldik.

Düğün , nişan ve toplu yemek organizasyonlarıyla da mutlu günlerinizde yanınızda olmaktan büyük keyif duymaktayız. Zamanının başkentinde bir restorandan öte bir okul olan 'Washington Restoran' büyük işletmeciler yetiştirmiştir. Mehmet Demirci burada yetişip Ankara'nın çeşitli gözde mekanlarında işletmeci olduktan sonra kuruluşundan bu yana ortağı olduğu Çalgan Et Lokantası'nın işletme sorumluluğunu üstlenmiştir. Bu işi tecrübe ve ustalığıyla başarıyla sürdürmektedir.

Çalgan'da her mevsimin farklı güzellikleri yaşanır. Çam ve meyve ağaçları , asmalar ve şelaleyle bezenmiş Çalgan bahçelerinde yaz keyfi bir başkadır. Ahşap salonlar , kış ateşi ve kar altında sıcak şarap , sucuk partileriyle de kış keyfi başka bir güzeldir.

Özlediğiniz Kaçkar ve Uludağ'daki kar manzarasını uzağa gitmenize gerek kalmadan ayağınıza getiriyoruz.Çalgan kendini yenileyerek geliştiren , siz müşterilerimizin beğenisini kazanan bir Anadolu klasiği olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bu gelişimi siz sayın müşterilerimize borçluyuz.

Beraberliğimizin uzun yıllar boyunca sürmesi dileğiyle,devamını oku...
Adres: Alacaatlı Köyü Girişi No:1 Çayyolu-Ankara

Hacı Abdullah Ankara

Söğütözü

Hacı Abdullah Lokantası'nın asırlık tarihi Ahilik Teşkilatı'nın devamıdır. Köklü kuruluşların geçmişi, ya babadan oğla geçer, ya da para ile şirketler tarafından satın alınarak el değiştirir.

Hacı Abdullah'ta ise iki kural da geçerli değildir. Hacı Abdullah'ın 1888 yılında başlayan serüveni Ustadan Çırağa devralınarak gelmiştir.

Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerinde Karaköy Rıhtımı'nda Abdullah Efendi adıyla bir lokanta açılır. Lokantanın işletme ruhsatı bizzat Sultan II. Abdülhamit Han tarafından verilir.

Ülkeleri adına İstanbul'a ziyaret eden resmi ve özel heyetler, Abdullah Efendi'de ağırlanır.

1915 yılında ise Abdullah Efendi Lokantası, Karaköy Rıhtımı'ndan Beyoğlu'na taşınır. İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Rumeli Han'ın zemin katında hizmetlerine devam eder. Abdullah Efendi burada da Usta'dan Çırağa devredilmiştir.

1940 yılında ise Abdullah Efendi, Rumeli Han'da 25 yıl yerli yabancı çok sayıda ünlü misafirlerini ağırladıktan sonra yine Usta Çırak nöbet değişimiyle, eski adı Bursa Sokak ve Ahududu Sokak, yeni adıyla Sadri Alışık olan, Türk Sineması'nın kalbinin attığı sokağa taşınır ve Hacı Salih ismini alır.

Abdullah Efendi ve Hacı Salih adıyla kalitesinden hiç taviz vermeden Osmanlı-Türk Mutfağı'nın bütün özelliklerini taşıyan lokanta, 1958 yılında şimdiki bulunduğu yerine, Ağa Camii yanındaki Sakızağacı Caddesi'ne taşınır.

Lokantaya adını veren Hacı Salih, ilerleyen yaşını gözönünde bulundurarak, O'da 1888'den beri sürdürülen geleneğe uyar ve yetiştirdiği çıraklarına, yani hizmetin emekçilerine, ustalarına devreder.

Kalite ve hizmetin gurur veren onurunu, güzelliğini bugüne taşıyan Hacı Salih ismi, resmi prosedür gereği değişmek zorunda kalır. 1983 tılında bir tevafuk sonucu yine 1888'li yıllardaki ismine rücu eder ve Hacı Abdullah ismini alır.

Sultan II. Abdülhamit Han'ın resmi müsaadesi ile açılan lokantamızın o günden bu güne aynı tadı muhafaza ettiğini, 90 yıl önce yemek yiyen ve bugün de lokantamızı şereflendiren Osmanlı torunlarının, şeref defterimizdeki yazdıklarından öğrenmek mümkündür.

Hacı Abdullah'taki gelenek, günümüzde unutulmaya yüz tutan Ahilik Teşkilatı'nın bir vesikasıdır.

Hizmetlerimiz sınırsız, konuğumuz olursanız seviniriz. Geçmişin farklı atmosferinde buluşmak umuduyla.devamını oku...
Adres: Beştepe Mahallesi Söğütözü Caddesi Yerleşke içerisindeki Sosyal Tesis 1 Çankaya-Ankara

Divan Pub

Tunalı

Divan'ın süregelen geleneksel mutfak mükemmelliğini zirveye taşımak azmiyle, deneyimli şeflerimizin en taze ve en kaliteli malzemeleri kullanarak hazırladığı açık büfe kahvaltısı, Türk ve Dünya mutfağının seçkin örnekleri ve bar hizmetiyle gün boyu konuklarını ağırlayan Divan Pub, hafif bir tabak atıştırmalıktan, leziz bir öğüne, tüm damak zevklerini beğeninize sunuyor. Divan Pub'ın zarif ve rahat atmosferinde mükemmel bir kahvaltı, verimli bir iş yemeği ya da dost sohbetleriyle çeşnilenen bir akşam yemeğinin tadını çıkarabilirsiniz.devamını oku... Adres: Tunalı Hilmi Cad. Güniz Sok. No:42 (Divan Otel İçi) Kavaklıdere-Ankara

Kalaylı Restoran

Çukurambar

devamını oku... Adres: Ufuk Üniversitesi Caddesi The Paragon İş Merkezi 2/A-2 Çukurambar-Ankara

Marco Pascha Çukurambar - Cafe de Marco

Çukurambar

Doğum tarihi bilinmeyen Marko Paşa 1888 yılında vefat etti. Asıl adı Marko Apostolidis olan bu Osmanlı Hekimi Rum asıllı idi. İlk ve orta öğrenimini Yunanistan'ın meyve bahçeleri ve bağları ile ünlü Syros Adası'nda yaptı. Daha sonra ailesi ile birlikte gittiği İstanbul'da Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane'yi (Askeri Tıp Akademisi) bitirdi. Mezun olduğu yıl, cerrahi kliniği şefliğine atandı. İyi bir hekim olarak kısa sürede ün kazandı ve mirlivarlığa (Osmanlılar'da Sancak Beyleri'ne verilen Paşalık Rütbesi) yükseltilen ilk hekim oldu. 1861'de Sultan Abdülaziz'in hekimbaşılığına atandı. 1871'de Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane Nazırlığı'na atandı. 1878'de, 2'nci Abdülhamit döneminde Meclis-i Ayan (Senato) üyeliğine getirildi. Kırımlı Aziz Bey ile birlikte Hilal-i Ahmer Cemiyeti'nin (Türkiye Kızılay Derneği) kurulmasına katkıda bulundu.

Marko Paşa çok sabırlı bir hekimdi. Hastalarını uzun uzun sabırla dinler, dertlerine tıbbi yönden yardımcı olmakla birlikte, onlara manevi huzur ve rahatlık vermeye de özen gösterirdi.

Marko Paşa'nın bu ünü halk arasında iyice yayıldı ve zamanla, yakınmayı dinleyecek kimsenin olmadığını vurgulamak için söylenen "Derdini Marko Paşa'ya Anlat" deyimi ortaya çıktı.
devamını oku...
Adres: Kızılırmak Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi Hayat Sebla Evleri No:30/ B Çukurambar-Ankara

Ziverbey Cafe Restaurant

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:17/1 Çukurambar-Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Tilma Boutique House

Çayyolu

Tilma Boutique House Cafe ev tadında lezzetlerin hakim olduğu börek,poğaça,kurabiye çeşitleri,turta,pasta,salatalar,mantı,köfte gibi çeşitlerin bulunduğu lezzetlerinde iddalı ,özel kutlamaların yapıldığı,aynı zamanda sabah kahvaltılarına da çeşitleri ile ev sahipliği yapan sıcacık bir mekan.

Tilma Cafe misafirlerinin çocukları içinde uygun bir mekan.Doğum günü partileri düzenleyebilir özel gün kutlamalarınızı yapabilirsiniz.Bunun için ayrı bir alanımız var.Ayrıca çocukların keyifle vakit geçirebilcekleri oyun alanları da mevcut .Top havuzu,trombolin,oyun alanı ve yaz döneminde bahçemizde hoşca vakit geçirebilirler.

Tilma Cafe nin 4 katlı alanında atölye çalışmalarıda yapılıyor.Her Salı Ahşap Atölyesi sabah 10:00/16:00 saatleri arasında yapılıyor.Bez bebek ve Amigurimi gibi faaliyetlerde mevcut.Etkinlik günleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sizleri ağırlamak güleryüzlü ekibiz için bir keyifdir...devamını oku...
Adres: Alacaatlı Caddesi 3315. Sokak No: 10 Çayyolu-Ankara

Denizatı Pastane Restoran İncek

İncek

Denizatı İncek, 45 yıllık Denizatı Pastanelerinin İncek' uzantısı olup, Ankara' da bir ilke imza atmış ve restoran, cafe-bistro ve pastaneyi aynı mekanda birleştirerek sizlere hizmet vermek üzere 15 nisanda açılmıştır.

Restoranımızda keyfe keder akşamlarınızı taptaze mezeler, et ve balık yemekleriyle şenlendirebilir, Cafe- bistro katında dünya mutfağının spesiyallerini yada sizin için özel ithal edilmiş kahvelerimizi deneyebilir, aynı kattaki geniş ve huzurlu Gizli Bahçemizde aileniz ve sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Giriş katındaki pastanemiz ise bunca yılın tecrübesi ve kaliteli ürün yelpazesiyle siz değerli misafirlerimizin hizmetindedir.
devamını oku...
Adres: Kızılcaşar Mahallesi Zafer Caddesi No:23 İncek-Ankara

Ekolojik Bahçe

İncek

İncek'te bayan bir işletmecinin sahibi oldu Ekolojik Bahçe'de Tamamen ekolojik gıdalar ile; kahvaltı ve Yöresel yemek çeşitleri beğeninize sunulmakta.

Yemyeşil bir bahçede, aileniz ve çocuklarınız ile birlikte hafta sonları kahvaltı yapabileceğiniz mekanda, çocuklarınız da çok eğlenecekler.devamını oku...
Adres: İncek Bulvarı İncek Mahallesi Görgülü Sok. 8/A İncek-Ankara

Aydora Cafe Restaurant

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Hacılar Mah. 1418. Cad. No: 31 Gölbaşı-Ankara

MiCocina Kitchen Patisserie

Eskişehir Yolu

Pet kabul edilmektedir.

İspanyolca'da "Benim Mutfağım" anlamına gelen markamız ile sizlerle buluşmanın sevincini yaşıyoruz. Micocina, kendine özgü Türk ve Dünya lezzetleriyle; yemek alışkanlıklarınızı değiştirecek kahvaltısı, ana yemekleri, salata ve tatlı çeşitleri ile hizmet sunmaktadır. Sağlıklı ürün ve kaliteli servis ile misafir memnuniyetinde fark yaratmaktadır.

Micocina sunduğu catering hizmeti ile Lansman, V.I.P. Organizasyonlar, Nişan, Davet, Toplantı, Doğum Günleri, Özel Kutlama ve Baby Shower gibi organizasyon hizmetleri sağlamaktadır. Toplantılarınız için projeksiyon hizmetimiz bulunmaktadır. Hafta sonuları siz kahvaltı keyfi yaparken çocuklarınız rahatça eğlenebileceği oyun alanlarımız mevcuttur.

Çocuklarınız için cupcake workshop'ları düzenleyip, minik pastacıların hünerlerini açığa çıkarıyoruz. Onlar eğlenirken size de keyif yapmak kalıyor.

Dekorlu pasta siparişlerimiz ile Düğün, Nişan, Doğum günü organizasyonlarınıza dilediğiniz şekil ve ebatta pastalar hazırlanıp en güzel günlerinizi muhteşem lezzetlerimiz ile taçlandırıyoruz. Dekorlu pasta siparişleriniz için 3 gün önceden vereceğiniz siparişlerinizi bekliyoruz

devamını oku...
Adres: Mustafa Kemal Mahallesi 2079. Sokak Via Green İş Merkezi No:2/C 8-9 Eskişehir Yolu-Ankara

Sıtkı Usta Kadayıf, Künefe, Baklava ve Kahvaltı Salonu

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 13/B Çukurambar-Ankara

Çiroz Balık Lokantası

Ümitköy

Çiroz balık sizin yerinizdevamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi Binsesin sitesi No:8, 1961. Cd. No:8 Ümitköy-Ankara

İncek Sofrası

İncek

17 Yıllık tecrübesi ile şehrin gürültüsünden uzak,yeşillikler içindeki huzurlu,lezzetli bir masayı sevdiklerinizle paylaşın. Canlı Akordiyon müziği eşliğinde keyifli bir akşam yemeğinin keyfine varın. Sizler yemeğinizin ve ortamın huzurunu yaşarken, çocuklarınızda oyun parkında güvenle eğlensinler.

CANLI MÜZİK

 • Köy Kahvaltısı
 • Mangal Keyfi
 • Düğün Organizasyonları
 • Nişan Organizasyonları
 • Toplantı Organizasyonları
 • Özel Günler
 • Toplu Yemekler
 • Oyun Parkı
 • Otopark
 • Paket Servis
 • Wireless

Kahvaltı 40 TL
Cuma Cumartesi canlı müzik
Kapalı alanda mangal keyfi
devamını oku...
Adres: İncek Mahallesi Turgut Özal Bulvarı No:3 İncek-Ankara

Eagles Coffee Food Studio

Çayyolu

Eagles Coffee & Food Studio Ankara'da Studio konseptiyle, hem öğrencilere hem çalışanlara aslında her yaştan insana hitap etmektedir. Studio konsepti müşterilerin rahatlıkla saatlerce oturabileceği, çalışabileceği, belki de tüm gününü rahatlıkla geçirebileceği bir ortam sunmayı hedeflemiştir. İşlerinizi hallederken Eagles size Dünya mutfağından örnekler sunar, nefis tatlıları ve kahveleri ile gününüzü en verimli şekilde geçirmenize yardımcı katkı sağlar. Ayrıca Eagles'da hazırlanan tüm ürünler kendi mutfağımızdan çıkar ve taptazedir. Dünya mutfağından, kahvelerimize tüm lezzetlerimizi denemeniz için size Eagles Coffee & Food Studio'ya bekleriz.

devamını oku...
Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mah. 2846. sok. No:2 C/1 Dora Park Villaları - Çayyolu-Ankara

Bağhane Et ve Balık Restaurant

Yaşamkent

Bağ evinden esinlenerek yapılmış Bağhane Et &Balık Restoran'ın atmosferi misafirlerine keyifli bir ortam sunuyor

Bağhane'de Akşam Faslı için özel olarak hazırlanmış ara sıcaklar, ızgaralar, meyve tabağı ve özel mezeler ile 20:00 dan sonra ud ve kanun eşliğinde rakınızdan veya seçkin içeceklerimizden yudumlarken an' ın keyfini çıkarabilirsiniz.

Adın da anlaşılacağı gibi Bağhane ,arka bahçesindeki yıllanmış ahşap evlerden oluşmuş Kasr-ı Bağ bölümünde 2018 yılından itibaren şarap sunumları yapacak.Ve misafirlerine birbirinden farklı tadlar sunacak..

Ayrıca yaz günleri serin bahçemizde, kış aylarında ise sıcacık odun sobaları çevresinde ve şömine başında rakınızı, şarabınızı veya onlarca çeşidin arasından seçeceğiniz içkinizi yudumlarken eşsiz et veya balık menülerimizden deneyimleyebilirsiniz. Eşsiz fasıl deneyimini yaşamak için bize ulaşabilirsiniz.devamını oku...
Adres: Yaşamkent Mahallesi 3250. Caddesi 3247. Sokak No:3 Yaşamkent-Çayyolu-Ankara

Etli Otlu

Mustafa Kemal Mahallesi

Etli Otlu Türk mutfağının birbirinden güzel lezzetlerini modernize edilmiş sunumları ile misafirlerine sunmaktadır. Yemeklerinde Türkiye'nin dört bir yanından gelen ürünleri kullanarak elinden geldiğince sağlıklı yemekler ortaya çıkarmayı hedeflemektedir. Sıcacık yemekler toprak güveçlerde taş fırında uzun uzun pişirilerek sofralarınıza gelmektedir. Et yemeklerinden, sebze yemeklerine, köfteli yemeklerden tavuk yemeklerine kadar geniş bir mutfağa sahiptir. Zaten Etli Otlu adını da buradan almıştır. Sıcak yemeklerin yanı sıra mis gibi fırın lezzetleri de bulunmaktadır. Çeşit çeşit pideler, lahmacunlar uzman ustaların ellerinde taş fırında pişerek misafirlere servis edilmektedir. Pideler harici Urfa ve Antep yöresine ait birbirinden güzel kebap çeşitleri de mevcuttur. Urfalı ustaların zırhlayarak hazırladıkları kebaplar denemeye değer. Hafta sonu kahvatılarında ise birbirinden kaliteli ve yöresel ürünlerle hazırlanan kahvaltıları nezih bir ortamda misafirlerine sunmaktadır. Kısacası Etli Otlu'nun başlıca amacı müşterilerine sağlıklı ve lezzetli lezzetler sunabilmektir.devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mahallesi 2120. Cadde No:8 Mustafa Kemal Mahallesi-Ankara


Park Zengini Mega Kent


Ülkemizin en büyük ikinci kenti İstanbul'dan sonra nüfus yoğunluğunun en çok olduğu yer Ankara'dır. Diğer taraftan da başkent olma özelliğini de taşıyor. Pek çok üniversite de Ankara'da yer alıyor. Bununla beraber Ankara tabiat açısından bakıldığında kıraç bir coğrafyanın tam da merkezinde bulunuyor. Yani İç Anadolu'nun kalbidir diyebiliriz. Bundan dolayı Ankara'da yeşil çok da bonkörce yer almıyor.

Ancak bütün büyük kentlerde olduğu gibi eksik olan noktalar kaliteli çalışmalarla tamamlanabiliyor. Bu sebeple Ankara'da çok fazla fark bulunuyor. Adeta park kent dersek yanlış söylemiş olmayız ve Ankara'da haftasonu çocuklarla nerelere gidilir diye düşünen birçok aile özellikle güneşli olan günler yaşanıyorsa parkları tercih etmeye çalışıyor.

Ankara'nın iklimi kışın genellikle soğuk ve kapalı olduğu için Cumartesi ve Pazar günlerinde güneş yakalanmışsa parklar en ideal yerler olabilir. Özellikle koşturmayı seven hareketli çocuklarınız varsa hiç durmayın, kendinizi parka atın diyoruz. Bazı parklarda piknik de yapabiliyorsunuz. Çok güzel bir şekilde hazırlanmış olan piknik yapmanız için size sunulan alternatif yerler bulunuyor.

Ankara'da çocukların sevdiği parkların başında Harikalar Diyarı geliyor. Pek çok oyuncağa bünyesinde yer veren Harikalar Diyarı tabiat bakımından da çok güzel bir yer. Rengârenk bir dünya arasında çocuklarınız koşup oynayabiliyorlar. Kogart gibi ekstrem alternatifler de bu parkta yer alıyor.

Tabiatı seven aileler ve çocuklar için de doğal parklar Ankara'da bulunuyor. Ankara'da haftasonu çocuklarla nerelere gidilir derdinde olanlar için bu parklar İlaç gibi geliyor. Mavi Göl bunlardan bir tanesi. Masmavi bir gölün kenarında yemyeşil koşu parkurları ve piknik alanları bulunuyor. Mogan Gölü de aynı şekilde doğal dokusu ile beraber Ankara'daki çocuklu ailelere hizmet veriyor. Parkın içerisindeki sportif alanlarda yetişkin olan çocuklarınızla beraber eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.

Kültürel Etkinlikler Takip Edilebilir


Çocuğunuzun yaşına uygun olan kültürel etkinlikleri mutlaka takip etmelisiniz. Ankara'ya sürekli olarak sirkler geliyor. Aynı zamanda çocukların eğleneceği çeşitli tiyatro grupları da neredeyse her hafta sonu mutlaka uğruyor. Çeşitli fuarlar stantlar Ankara'nın önemli yerlerinde belirli periyotlarda yer alıyor.

Bu sebeple Ankara'da haftasonu çocuklarla nerelere gidilir derdinde olan ailelerin internet üstünden bu etkinlikleri takip etmesini tavsiye ediyoruz. Hakikaten çok güzel etkinliklerle karşılaşılabilir. Çocukların eğlenebileceği sosyalleşebileceği diğer taraftan da kültürel dünyasını zenginleştirebileceği etkinlikler oldukça önemli.

Sportif faaliyetlerden hoşlanan çocuklar için sportif etkinlikler de zaman zaman çeşitli şekillerde eğlence formatında sunulabiliyor. Bu konuda özellikle Altınpark'taki stantlar ve yerleşkeler tercih ediliyor. Zaten Altınpark doğal dokusuyla da görenleri hayran bırakıyor. Etkinlikler için Altınpark'a uğradığınızda doğa yürüyüşü yapabilir iklim ve hava durumuna göre açık havada saatlerce gezip çimlerin üstünde uzanabilirsiniz.

Çocuklar İçin Kapalı Etkinlik Parkları


Sadece çocuklara hizmet vermekte olan çok kaliteli etkinlik parkları da bulunuyor. Kapalı şekilde hizmet veren bu parklarda çocuklarınız için çeşitli stantlar parkurlar ve oyun alanları hazırlanmış oluyor. Bazı parklar o kadar kaliteli hizmet veriyor ki her yaş kategorisinde göre farklı odalar yer alıyor. Ankara'da haftasonu çocuklarla nerelere gidilir derdinde olan aileler için güzel bir alternatif oluşturuluyor.

Yaşı büyük olan çocuklar için korku odası şeklindeki adrenalin odaları da bulunuyor. Bu gibi yerlerde siz çocuklarınızı kamera eşliğinde izleyebiliyorsunuz. Çeşitli bilmeceler ve bulmacalar çözülerek çıkış yolunun arandığı korku evlerinde güzel bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Hatta arzularsanız siz de çocuklarınıza bu heyecanlı etkinlikte eşlik edebilirsiniz.

Bazı kapalı oyun parkurlarında daha geniş alternatifler yer alıyor. Ekstrem sporların yapılmasına imkân tanınıyor. Özellikle büyük olan çocuklar için bu gibi mekânlar vazgeçilmez oluyor. Özellikle soğuk kış günlerinde koşup eğlenemeyen çocukların enerjisini artması için de birebir oluyor. Ayrıca bu tip yerlerde mutlaka anne ve babanın rahatça oturabileceği yemek yiyip bir şeyler içebileceği yerler de ayarlanıyor.

Bu şekilde bütün bir aile aynı mekânda farklı keyifler çevresinde bir araya geliyor. Anne ve baba çayını yudumlayıp yemeğini yerken çocuklar eğleniyor. Hatta bazı yerlerde yapılacak olan etkinliklerin DVD'leri hazırlanıp çıkışta satın alınabiliyor. Bu gibi yerler giderek artış gösteriyor.

Çocuklara Uygun Restoran ve Kafeteryalar


Eğer birkaç saat olsun dışarı çıkmayı ve bir şeyler yemeyi düşünüyorsanız mutlaka çocuklara uygun mekânları tercih etmelisiniz. Çünkü mekânlar çocuklara uygun olmadığında onlara özel menüler çıkartılmadığında ve çocukların vakit geçirebileceği alanlar bulunmadığında anne ve babaların da huzuru kaçıyor.

Kapalı oyun parkı olan Cafe ve restoranların sayısı Ankara'da oldukça fazla. Üstelik şehrin hemen merkezinde bulunan bu mekânlara gittiğinizde çocuklarınızın eğlenebileceği oyun alanları bulunuyor. Ankara'da haftasonu çocuklarla nerelere gidilir derdine son veren bu mekânlarda oyun ablası gibi kaliteli hizmetler de yer alıyor.

Hal böyle olunca da her yaş kategorisinde hitap eder bu gibi restoran ve kafeteryalara gittiğinizde siz rahatça sohbet ediyor çocuklarınız da rahatça oyun oynayabiliyor. Aksi takdirde diğer mekânlara gidildiğinde ne çocuklar rahat edebiliyor ne de siz. Bir süre sonra çocuk sıkılmaya başlayınca sizi de bunaltıyor. Ancak bu mekânlardaki oyun parkurlarında top havuzlarından salıncaklarda oyun konsollarından masa oyunlarına kadar geniş alternatiflerde saatlerce oyun oynanabiliyor.

Bahar ve Yaz Mevsiminde Bahçeli Restoranlar


Eğer Ankara'da haftasonu çocuklarla nerelere gidilir sorusuna restoran şeklinde cevap vermişseniz bahar ve yaz aylarında iseniz mutlaka açık hava restoranlarını tercih edin. Çünkü bu restoranlardaki bahçelerde çocuklarınız gönlünce eğlenebiliyor. Güzel bir atmosfer içerisinde rahatça yemek yenip sohbet edilebiliyor.

Açık hava restoranlarının ve bahçeli olan kafeteryaların en önemli özelliği tamamen doğal bir dokunun içerisinde oturulup vakit geçirilebilmesi. Böylece Ankara'nın sıcak yaz aylarında serin bir ortamda çocuklarınızdan ayrılmadan güzel bir hafta sonu geçirebiliyorsunuz. Böyle kalabalık bir şehir için bu gibi güzel etkinliklerin yapılabilmesi gerçekten bulunmaz fırsat.

Gördüğünüz gibi Ankara'da hafta sonu çocuklarla nerelere gidilir diye düşündüğünde çok fazla alternatif bulunuyor. Yapmanız gereken sadece çocuklarınızla birlikte oturup karar vermek ve güzel bir hafta sonunu birlikte geçirmek.