ANKARA VEJETARYEN MEKANLARI

blog yazısı ekle !

ANKARA VEJETARYEN MEKANLARI

Et ve et ürünlerini yemeden hayatını sürdürmek isteyen Ankaralılara göre özel olarak hizmet veren pek fazla mekan ne yazık ki halen yok. Hatta vejetaryen kültürüne yönelik yemekler hazırlayan elle gösterilecek 1 ya da 2 mekan mevcut diyebiliriz.

Ankara'daki tüm Mekanlar için tıklayınız
Ankara Mekanlar

Ancak bu açığı kapatmak için harekete geçen ve yalnızca vejetaryenlere değil her kesime hizmet veren restoranlar da mevcut. Mönülerine özellikle vejetaryen Ankaralıların da yiyebileceği lezzetler katan restoranlar gün geçtikçe çoğalmakta.

Genellikle bu tarz mekanlarda organik malzemeler kullanılıyor. Yiyecekler vejetaryenlik hakkında bilgi sahibi personelin elinden çıkartılmaya özen gösteriliyor.

Ankara'nın elle tutulur tek vegan cafesi Kocatepe'de yer alıyor. Yemekler çeşitlilik açısından müşterileri tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Mekana gidenler genellikle sağlıklı yemeklerin yapıldığı görüşünü savunuyor.

Bu cafenin dışında mönülerinde vejetaryen lezzetlere de yer veren restoranlara ağırlıkla Çankaya bölgesinde ulaşmanız da mümkün. Tabi bunun haricinde eğer gittiğiniz mekandaki tost, salata, sebze vb gibi lezzetleri vejetaryenlere uygun buluyorsanız gidebileceğiniz restoran sayısı da genişliyor demek doğru olur.