ANKARA STEAK HOUSE

blog yazısı ekle !

ANKARA STEAK HOUSE

Yeme kültürümüze giren yeni bir yabancı kelime daha var karşımızda, steak house. Kelimenin anlamına bakılırsa aslında yabancı olduğumuz bir tad değil. Hatta bayıldığımız, sevdiğimiz bir tat, biftek. 'Steak house' u da Biftek lokantası diye çevirsek pek de yanlış yapmış sayılmayız.

Ankara'daki tüm Steak House'lar için tıklayınız
Ankara Steak House
Genellikle Amerikan kültüründen aramıza katılan 'steak house' lar, dev porsiyonlarıyla dikkat çeker. Daha doğrusu sipariş edilen etler porsiyonla değil, ağırlıkla söylenir.

Kebap sever Ankaralılara alternatif bir lezzet sunulmaktadır. Hayvanın en değerli yeri olan sırt kısmından çıkartılarak hazırlanan et, mekanlara ait özel soslarla marine edilir ve pişirilerek sizlere sunulur.

Ankara'da son dönemde öne çıkan bu restoranları Çayyolu, Çankaya ve Ankara Kalesi'nde bulabilirsiniz.

Sabah 9'da hizmet vermeye başlayan bu mekanlarda gece 00:00'a kadar lezzetli etleri tatmanız mümkündür. Kendilerine has konseptleriyle Ankaralıları ağırlayan bu tarz mekanlarda kişi başı ortalama ödeyeceğiniz hesap 70 lira civarındadır. Otopark, canlı müzik ve çocuk oyun alanlarının da düşünüldüğü bu mekanlar Ankaralı et severlere üstün hizmet kalitesiyle keyifli yemekler sunmaktadır.