ANKARA SOSYETE MEKANLARI

blog yazısı ekle !

ANKARA SOSYETE MEKANLARI

Ankara başkentimiz olması yanı sıra kendini çok farklı şekillerde de geliştirebilmiş şehirlerimizin arasında başlarda yer almaktadır. Öncelikle tarihi yapısı, sonrasında gezilip görülecek mekânları bakımından oldukça zengin olan bu şehrimiz halen gelişmekte olan yapısıyla da oldukça dikkat çekmektedir. Hemen her kesimden insana sahip olan bu yerleşim biriminde sosyal hayat önemli bir çerçevede ele alınmaktadır. Şehrin hareketinin büyük kısmını genç üniversiteli nüfus oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra yerli halk da şehirde oldukça etkindir. Öyle ki şehirdeki elit Ankara sosyete mekanları da büyük ölçüde bu yerli kesim hâkimdir.

Ankara'nın En İyi Mekanları için tıklayın
Ankara'nın En İyi Mekanları


Zaten bahsettiğimiz sosyete mekânları da kendini çok net belli etmektedir. Büyük alış veriş merkezleri, göz alıcı evleri, Restoran, Cafe, Bar , Pub, Meyhane gibi mekanlarıyla gerçekten de farkını koymuş bir yaşam alanı mevcuttur bu kesimde. Zaten bu mekan kavramı bazen çok net çizgilerle anlaşılabilmektedir. Bir muhite girdiğinizde araba modelleri değişiyor, giyim kuşam biraz daha farklılaşıyorsa bilin ki bulunduğunuz konum pek de sıradan bir konum değildir :) tabii ki bu tamamen bir gözlem, bir çıkarım.

Ankara'da bu yerler kendilerini daha çok Çayyolu taraflarında göstermekte. Bu alanda özellikle yeni yapılan konutlar oldukça ilgi görmekte ve bu yapıların devamını getirecek izlenimler bırakmakta. Ancak bu konutların fiyatlarının da dudak uçuklatan rakamlar olduğu da bir gerçek:) Bunun peşinden yine hemen hemen bu özelliklere sahip Bilkent civarları gelmekte. Özellikle göz alıcı suitleri yapısında oldukça çok barındıran bu yerler sanki Ankara da değilmişsiniz gibi bir his uyandırıyor.

Bu tarafların yerleşim alanlarında özellikle peyzaj da oldukça göz alıcıdır. Renk renk çiçekler, ağaçlandırma sistemleri yemyeşil alanlar... Gerçekten de Ankara ilinin o puslu havasını bile değiştirecek kadar güzel biçimde ortaya konulmuş. Tabii ki çevre de bir o kadar temiz. Özellikle geri dönüşüm noktalarıyla tamamlanmış bir sistemin olması bu yerler için en büyük avantajlardan biri. Tabi bu durumda bu çevrede yaşayan insanlara düşen görevlerde büyüktür. Onlar da bu durumun farkında olmalılar ki bu denli huzur verici bir durumda bu yerleşim birimleri.