ANKARA RUM MEYHANESİ

blog yazısı ekle !

ANKARA RUM MEYHANESİ

Meyhane kelimesi mey (şarap) ve hane (ev) sözcüklerinden oluşan farsça bir sözcüktür. İçkili yer, içki satılan ve içilen yer anlamına da gelir. Meyhane kültürünü bize ilk Rumlar kazandırmıştır. Ankara Rum Meyhanesi bu geleneği hala daha sürdürmektedir. Meyhaneler sadece rakı içilip balık yenilen yer değildir. Bir sohbet muhabbet yeridir. Kendi bünyesinde barındırdığı meyhane kuralları günümüzde artık unutulmaya yüz tutsa da bu meyhane adabı rum meyhanelerinde hala yaşanmaya devam etmektedir.

Ankara'daki tüm Meyhaneler için tıklayın
Ankara Meyhaneleri

Ankara denilince akla bürokrasi, memur, kar ve soğuk gelse de eğlence açısından bize çeşitli mekan seçeneklerini sunuyor. Eş, dost ve arkadaşlar ile eğlenebileceğiniz veya ailece gidebileniniz mekânların yanı sıra gidip bir kahve veya çay içebileceğiniz cafe seçenekleri de bolca mevcut. Hal böyle olunca nereye kiminle gidebilirim diye düşünenlere bu yazı Ankara'da ki mekânların genel hatları hakkında size bilgi vermiş olacaktır.

Arkadaşlarla içki ve müzik eşliğinde hoş vakit geçirilen yerlerden biri de pub bar. Bazı yerlerde arkadaş grubuyla maç izlenilip dart gibi oyunlar oynatılabilir. Bazı mekânların kendilerine has özel içki menülerinin yanı sıra, fast food yiyeceklerini bünyelerinde barındırıyor. Ama siz alkollü içki içmek zorunda değilsiniz. Arkadaş grubuyla veya bir yakın arkadaşıyla gelip de çerezini veya patates kızartmasını yerken alkolsüz içkisini yudumlayan insanları görmek mümkün.

Ankara'da daha sakin ortamlardan hoşlananlar ve zengin yemek menüsüne ulaşmak isteyenler tercihini restoranlardan yana kullanıyor. İçkili veya içkisiz menüleri bünyesinde bulunduran pek çok restaurant seçeneği mevcut. Yöresel lezzetleri tadabileceğiniz yerlerin dışında dünya mutfaklarından lezzetlere de ulaşabilirsiniz. Fast food, kebap ve balık restoranlarının yanı sıra açık büfesiyle hizmet sunan restoranlarda kahvaltı veya brunch saatlerinizi geçirebilirsiniz. Hatta bazı restoranlar eğlence açısından bar ve pubları aratmayacak canlı müzik ve zengin içki menüsüyle müşterilerine eğlenceli bir akşam geçirmelerini sağlıyor. Bazı restoranlara rezervasyon yapılarak indirimden yararlanma şansını yakalayabilirsiniz.

Özel günleriniz için de bu mekânlardan yardım alabilirsiniz. Pek çok kafe doğum günü partisi düzenlediği gibi düğün, nişan gibi törenleri organize eden, müşterilerinin en güzel gününde müşteri memnuniyetini önemseyen restoranları Ankara'da kolaylıkla bulabilirsiniz.