ANKARA MANGAL MEKANLARI

blog yazısı ekle !

ANKARA MANGAL MEKANLARI

Bozkırın ortasına kurulmuş bir başkentte ne kadar mangal mekânı olabilir ki diye düşünmeyin. Zira yanılırsınız. Burası Ankara, açık hava parklarıyla, yapay ve doğal birçok gölüyle tahmin edemeyeceğiniz kadar çok mangal mekânı burada. Ankara mangal mekanları konusunda tahmin ettiğinizden daha fazlasına sahiptir.

Ankara'daki tüm Mangal Restoranları için tıklayınız
Ankara Mangal Restoranları

Göl manzaralı piknik alanlarına sahip olan Ankara'daki mangal mekânlarında, size sanki gölün üzerinde yürüyormuş gibi hissettirecek iskeleler mevcut olduğu gibi bazılarında balık tutmanıza dahi izin verilmektedir. Ayrıca bu parklara kuşbakışı bakmanız için yapılmış seyir kuleleri de bulunmaktadır. Bazı parklarda 800'ün üzerinde tahta piknik masasının yanı sıra barbekü keyfi yapabileceğiniz yaklaşık 500 adet barbekü de bulunmaktadır. Doğayla iç içe, kiminde akasya ağaçları, kiminde çam, kiminde ise kavak ve söğüt ağaçları bulunan, ışıklı ve dev fıskiyeli havuzlara sahip mangal mekânları, piknik keyfi yaparken aynı zamanda aileniz, sevgiliniz veya dostlarınızla da eğlenmenize imkân verir.

Ankara mangal mekanları mangal keyfinin yanı sıra yüzme havuzları, spor tesisleri, kafeleri ve çocuk oyun alanları ile değişik aktiviteler yapma imkanı da sunuyor. Yetişkinler için adrenalin dolu dakikalar yaşayabilecekleri lunaparklar, go-kart yarış pistleri ve aqua parkları da bünyelerinde bulunduran mekânlar, deyim yerindeyse "Arayıp da bulamadığınız türden" mekânlardır.

Bu saydıklarımızın yanı sıra fotoğrafçılar için güneşin doğuşunu veya batışını, yakamozların göl üzerinde dalgalanmalarını fotoğraflayabilecekleri bir kordon boyu olan mangal ve piknik alanı da mevcut. Avrupa'nın en büyük kentsel parklarından birine de ev sahipliği yapan Ankara'daki mangal mekânlarında, engelli vatandaşlarımızın da faydalanabilecekleri yüzme havuzları ile diğer aktiviteler için kullanabilecekleri kuruluşlar da bulunmaktadır.

Belediye tarafından düzenlenen rekreasyon alanları haricinde milli parklara da ev sahipliği yapan başkentte, sıcak yaz günlerinde biraz da olsa serinlemek ve serinlerken de mangal keyfi yapmak isteyenler için rakımı yüksek yerlerde bulunan mangal mekanları da yer alıyor. Volkanik alanda kurulu kaplıcaları da bulunan bu mekânlar yüzlerce hektar çam ve köknar ormanını ve tertemiz havasını da bünyesinde barındırıyor.

Özel arabanızla rahatlıkla ulaşabileceğiniz Ankara mangal mekanları sadece ailenizle değil, uzaklardan gelen misafirlerinizi de fazlasıyla memnun bırakacak kaliteye sahiptirler.