ANKARA BRUNCH MEKANLARI

blog yazısı ekle !

ANKARA BRUNCH MEKANLARI

Bu yazıda başkent Ankara ilinde yer alan brunch yani sabah kahvaltısıyla öğle yemeğinin bir arada yapıldığı yerler hakkında bilgi verilerek en güzel Ankara brunch mekânları hakkında tarifler yapılacaktır. Bunun ardından da yine ildeki kafe, restoran, meyhane, bar ve daha pek çok sosyal mekânların bulunduğu yerler üzerinde durularak bu yerler hakkında da bilgiler sunulacaktır.

Ankara'daki tüm Brunch - Kahvaltı Mekanları için tıklayınız
Ankara Brunch - Kahvaltı Mekanları

Bilindiği üzere insanlar sosyal varlık olarak yaratılmışlardır. Böyle olunca da bilinmesi gereklidir ki insanlar sürekli olarak kendilerini geliştirmek için yoğun bir çaba içerisinde olmalıdırlar. İşte bundan ötürüdür ki söz konusu sosyalleşme alanları birden çok alanda yayılmış olarak karşımızda yer almaktadır. Ayrıca yine bilinmelidir ki Ankara ili Türkiye'nin başkent olması nedeniyle bu yerlerin kaliteli olması da son derece önemlidir. Ankara brunch mekanları hakkında ilk akla gelecek yer Kızılay semtidir.

Burada brunch yapabilmek için çok cazip fiyatlar ve çok uygun mekânlar birbirinden farklı olarak dizayn edilerek karşımıza çıkmaktadır. İşte bu nedenle de sözü edilen mekânların birbirinden farklı bir mekan profil edinme ile karşımızda olduğu kesindir. Yine hemen Kızılay semtinin bir arkasında bulunan Tunalı caddesinde de çok şahane brunch yapılabilecek yerler bulunmaktadır. Son derece sağlıklıdır.

Hijyene önem veren işletmelerin bulunduğu bu cadde ayrıca elit bir tabakaya hitap eden mevkide yer alması bakımından da önemlidir. Bunun dışında yine ilde brunchın yapılabileceği gözde mekânları özellikle de hafta sonları rağbet gören Çankaya'daki kafeler ve bistrolar oluşturur. Burası da hafta sonu kahvaltı için uygun yerlerin başında gelmektedir.

Yazının başında da aktarıldığı gibi elbette sadece bunlar yoktur ilde... Bunun dışında restoran zincirleri de yaygınlıkla karşımıza çıkar. Restoran denilince akla yine Kızılay gelir elbette... Özellikle Sakarya ve Meşrutiyet caddelerindeki şık ve cazip restoranlar müşterilerin her ekonomik tabakasına hitap edebilir. Bunun dışında cafe mekânlar da olmazsa olmaz mekânların başında yerini almış bulunmaktadır.

Özellikle öğrenciler için 7. Cadde kafeleri ardı ardına cadde boyunca dizilmiş sokak dokusuyla çok güzeldir. Bunun dışında gece hayatının da aktif olması için bar pub mekânları da unutulmamış, Kızılay, Çankaya, Maltepe, Ulus semtlerinde birçok gazino, bar, karaoke mekânları oluşturulmuştur. Bunun dışında yine Ulus meyhane mekânları ile ünlüdür.