ANKARA BAHÇELİEVLER MEKANLARI

blog yazısı ekle !

ANKARA BAHÇELİEVLER MEKANLARI

Ankara'da Bahçelievler denilince akla bir 7'inci cadde bir de Deneme Lisesi gelir. Ankaralılar kendi aralarında 'Nereye gidelim?' sorusuna '7'ye' diye cevap verir ve güzel güzel anlaşırlar. Tabi eğer siz de bir Ankaralı değil iseniz '7'de ne ola ki?' diye düşünebilirsiniz.

Bahçelievler'deki tüm Mekanlar için tıklayınız
Bahçelievler Mekanlar

Bahçelievler 7'inci cadde Ankaralılar için bir buluşma noktasıdır. Simit cafelerden, lezzetli pastanelere, hareketli publardan fasıl mekanlarına, giyim mağazalarından boncukçu mağazalarına kadar belirli bir kalitede ne ararsanız burada bulabilirsiniz.

Kızılay kadar kozmopolit değildir, Bahçelievler'in kendine has bir kitlesi vardır. Sokaklarında genellikle gençleri değil orta yaş ve üstü Ankaralıları da görebileceğiniz bir semttir. Dolayısıyla mekanlarında da bu semtin insanlarını ağırlamaktadır.

Son yıllarda açılan yeni mekanlarla birlikte Anıtkabir'in paralelinde bulunan 3'üncü cadde de atağa geçmiş ve Ankaralı gençlerin uğrak noktalarından biri haline gelmiştir. Hem 7 hem de 3'üncü caddelerde yol boyunca sağlı sollu araba park etmek mümkündür ancak trafik yoğunluğu bir süre sonra sizi bezdirebilir.

Merkezi bir noktada olduğu için Bahçelievler'de bulunan mekanlara rahatlıkla toplu taşım araçlarını kullanarak da ulaşabilirsiniz.