ANKARA BABY SHOWER MEKANLARI, ÖNERİLER VE FİYATLAR

blog yazısı ekle !

ANKARA BABY SHOWER MEKANLARI, ÖNERİLER VE FİYATLAR

ANKARA BABY SHOWER MEKANLARI, ÖNERİLER VE FİYATLAR

Baby Shower Partisi

Amerika'ya ait bir kültür olup son yıllarda ülkemizde de hızla popüler olmaya başlamıştır. Ülkemizde Ünlülerin yaptığı Baby Shower partisi halk arasında da yayılmaktadır. Baby Shower partisi; doğum öncesi, hediye partisi diye düşünülebilir. Yani hamile kadınların doğacak bebeği için samimi dostlarının, akrabaların, arkadaşlarının toplandığı bir parti çeşididir. Bu partinin özelliği doğacak olan bebeğin doğduktan sonra ihtiyacı olacak ürünler hediye olarak getirilir.

Aslında Baby Shower partisi, Ankara'da uzun yıllardır uygulanan bir kültürdür. Ankara da iş hayatından yorulanlar için Baby Shower partisi ile hayata kısa bir mola verip eğlencenin tadını çıkarabilecekleri bir aktivitedir. Ancak isminin değişerek çağdaşlaşması ile yeni versiyonu diyebiliriz. Baby Shower partisi hamile kadının ilk çocuğuna düzenlenebileceği gibi son çocuğu için de düzenlenebilir.

Baby Shower partisine davet edilecek katılımcıların teşrif edilebilmesi için ortak bir tarih belirlenir. Baby Shower partisinin saati ise öğleden sonrayı kapsayacak şekilde belirlenir.

Baby Shower partisinde hamile kadına iltifatlar, sevgi sözcükleri ile özel anların yaşatılması için hazırlanır. Bunun için aileden ya da akraba tarafından Baby Shower partisini düzenler. Böylece bu parti süresince hamile kadına ve bebeğe hediyeler getirilerek özel bir ambiyans oluşturulur.

Bağhane Et ve Balık Restaurant

Yaşamkent

Bağ evinden esinlenerek yapılmış Bağhane Et &Balık Restoran'ın atmosferi misafirlerine keyifli bir ortam sunuyor

Bağhane'de Akşam Faslı için özel olarak hazırlanmış ara sıcaklar, ızgaralar, meyve tabağı ve özel mezeler ile 20:00 dan sonra ud ve kanun eşliğinde rakınızdan veya seçkin içeceklerimizden yudumlarken an' ın keyfini çıkarabilirsiniz.

Adın da anlaşılacağı gibi Bağhane ,arka bahçesindeki yıllanmış ahşap evlerden oluşmuş Kasr-ı Bağ bölümünde 2018 yılından itibaren şarap sunumları yapacak.Ve misafirlerine birbirinden farklı tadlar sunacak..

Ayrıca yaz günleri serin bahçemizde, kış aylarında ise sıcacık odun sobaları çevresinde ve şömine başında rakınızı, şarabınızı veya onlarca çeşidin arasından seçeceğiniz içkinizi yudumlarken eşsiz et veya balık menülerimizden deneyimleyebilirsiniz. Eşsiz fasıl deneyimini yaşamak için bize ulaşabilirsiniz.devamını oku...
Adres: Yaşamkent Mahallesi 3250. Caddesi 3247. Sokak No:3 Yaşamkent-Çayyolu-Ankara

Vagas Cook House

Tunalı

devamını oku... Adres: Tunalı Hilmi Caddesi No:114 Tunalı-Ankara

Aydora Cafe Restaurant

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Hacılar Mah. 1418. Cad. No: 31 Gölbaşı-Ankara

Ata Konağı Restaurant

Hamamönü

ATA KONAĞI TARİHÇESİ

Konağımız, son Osmanlı mimarisi tarzında tahminen 1850'lerden sonra inşa edilmiş olup, Ankara Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından tescillenerek korumaya alınmıştır. Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde devletin ileri gelenlerinin konakladığı rivayet olunur.

Tamamen kullanılmaz, harabe haline gelmiş konağımız 2005-2006 yıllarında restore edilerek, tarihimize ve büyüklerimizin anısına saygı ifade eden Ata Konağı Restaurant olarak 23 Eylül 2006 yılında halkımızın hizmetine sunulmuştur.
Konağımız üç katı kullanıma açık dört katlı bir binadır. Tarihi doku bozulmadan yenileme yapılmasından dolayı katlarımızda büyüklü küçüklü 8 odamız bulunmaktadır. Restaurantımızda sabah kahvaltısı öğle ve akşam yemeği olmak üzere üç öğün yemek servisi sunulmaktadır. Odalarımız bayan günleri, doğum günleri gibi grup yemeklerinde de tercih edilmektedir.

Konağımız 2012 yılından itibaren geliştirilip, genişletilerek nişan, kına, düğün, sünnet, toplu yemek gibi etkinliklerde de kullanılabilecek 150 ve 200 kişilik iki ayrı bahçeye sahip olmuştur. Bahçeler birleştirildiği anda 350-400 kişiye hizmet verilecek konuma gelmektedir. Bahçe salonlarımızın üstü açılıp kapanabilir olup ısıtma ve soğutma sistemleri mevcuttur. Bu sayede dört mevsim hizmet verilmektedir. Lezzetli ve beğenilen yemeklerin yanı sıra bu konsept aranılan ve tercih edilen mekanlar arasında ilk sırayı almaktadır.

ATA KONAĞI SAHİP VE İŞLETMECİLERİ

Konağın sahibi emekli Dr. Latif ATASEVER ve eşi Ecz. Neriman ATASEVER 'dir. Atasever ailesi sağlık sektöründe faaliyet göstermektedir. Sağlığın bir parçası olan beslenme ve sosyal faaliyetlerin önemimi bildikleri için bu sektörde de özel ve güzel Konağı titizlikle işletmektedirler.

Dr. Latif ATASEVER önderliğinde eşi Ecz. Neriman ATASEVER, çocukları Dr. Selçuk ATASEVER, Müh. Serdar ATASEVER, Ecz. Selnur ATASEVER; gelinleri Müh. Sedef ATASEVER, ve İşletmeci Bilgehan ATASEVER 'den oluşan kocaman bir aile işletmesi Ata Konağı.

Ürünlerimiz kendi açık mutfağımızda imal edilmekte olup kendi soframıza koymadığımız hiçbir yiyeceği konuklarımıza sunmamaktayız. Temel felsefemiz hijyenik, mümkün olduğu kadar organik, taze gıdalarla, Türk ve Ankara mutfağına uygun yemekler üreterek, müşterilerimizin memnuniyetini sağlamaktır.

Buyurun sizlerle de birlikte olalım.

devamını oku...
Adres: Dumlupınar Caddesi Sarıkadın Sokak No:69 Hamamönü Kurtuluş-ANKARA

Çiroz Balık Lokantası

Ümitköy

Çiroz balık sizin yerinizdevamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi Binsesin sitesi No:8, 1961. Cd. No:8 Ümitköy-Ankara

Etli Otlu

Mustafa Kemal Mahallesi

Etli Otlu Türk mutfağının birbirinden güzel lezzetlerini modernize edilmiş sunumları ile misafirlerine sunmaktadır. Yemeklerinde Türkiye'nin dört bir yanından gelen ürünleri kullanarak elinden geldiğince sağlıklı yemekler ortaya çıkarmayı hedeflemektedir. Sıcacık yemekler toprak güveçlerde taş fırında uzun uzun pişirilerek sofralarınıza gelmektedir. Et yemeklerinden, sebze yemeklerine, köfteli yemeklerden tavuk yemeklerine kadar geniş bir mutfağa sahiptir. Zaten Etli Otlu adını da buradan almıştır. Sıcak yemeklerin yanı sıra mis gibi fırın lezzetleri de bulunmaktadır. Çeşit çeşit pideler, lahmacunlar uzman ustaların ellerinde taş fırında pişerek misafirlere servis edilmektedir. Pideler harici Urfa ve Antep yöresine ait birbirinden güzel kebap çeşitleri de mevcuttur. Urfalı ustaların zırhlayarak hazırladıkları kebaplar denemeye değer. Hafta sonu kahvatılarında ise birbirinden kaliteli ve yöresel ürünlerle hazırlanan kahvaltıları nezih bir ortamda misafirlerine sunmaktadır. Kısacası Etli Otlu'nun başlıca amacı müşterilerine sağlıklı ve lezzetli lezzetler sunabilmektir.devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mahallesi 2120. Cadde No:8 Mustafa Kemal Mahallesi-Ankara

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara

Villa Restaurant

Tunalı

devamını oku... Adres: Barbaros Mahallesi Billur Sokak No: 17/A Kavaklıdere-Ankara

Çakra Et Balık Restaurant

GOP

devamını oku... Adres: Filistin Caddesi No: 43/A 100. Yıl Mahallesi Çankaya-Ankara

Marco Pascha Çayyolu

Çayyolu

Doğum tarihi bilinmeyen Marko Paşa 1888 yılında vefat etti. Asıl adı Marko Apostolidis olan bu Osmanlı Hekimi Rum asıllı idi. İlk ve orta öğrenimini Yunanistan'ın meyve bahçeleri ve bağları ile ünlü Syros Adası'nda yaptı. Daha sonra ailesi ile birlikte gittiği İstanbul'da Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane'yi (Askeri Tıp Akademisi) bitirdi. Mezun olduğu yıl, cerrahi kliniği şefliğine atandı. İyi bir hekim olarak kısa sürede ün kazandı ve mirlivarlığa (Osmanlılar'da Sancak Beyleri'ne verilen Paşalık Rütbesi) yükseltilen ilk hekim oldu. 1861'de Sultan Abdülaziz'in hekimbaşılığına atandı. 1871'de Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane Nazırlığı'na atandı. 1878'de, 2'nci Abdülhamit döneminde Meclis-i Ayan (Senato) üyeliğine getirildi. Kırımlı Aziz Bey ile birlikte Hilal-i Ahmer Cemiyeti'nin (Türkiye Kızılay Derneği) kurulmasına katkıda bulundu.

Marko Paşa çok sabırlı bir hekimdi. Hastalarını uzun uzun sabırla dinler, dertlerine tıbbi yönden yardımcı olmakla birlikte, onlara manevi huzur ve rahatlık vermeye de özen gösterirdi.

Marko Paşa'nın bu ünü halk arasında iyice yayıldı ve zamanla, yakınmayı dinleyecek kimsenin olmadığını vurgulamak için söylenen "Derdini Marko Paşa'ya Anlat" deyimi ortaya çıktı.
devamını oku...
Adres: Koru Mahallesi 2432. Cadde 200/D Çayyolu-Ankara

La Ganita

Çukurambar

devamını oku... Adres: Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 39/4-5 Çukurambar-Ankara

Tarihi Merkez Lokantası

Yenimahalle

devamını oku... Adres: M. Akif Ersoy Mah. Anadolu Bulvarı No: 74 / DK 6-3 DK 6-4 Yenimahalle-Ankara

Ziverbey Cafe Restaurant

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:17/1 Çukurambar-Ankara

Tilma Boutique House

Çayyolu

Tilma Boutique House Cafe ev tadında lezzetlerin hakim olduğu börek,poğaça,kurabiye çeşitleri,turta,pasta,salatalar,mantı,köfte gibi çeşitlerin bulunduğu lezzetlerinde iddalı ,özel kutlamaların yapıldığı,aynı zamanda sabah kahvaltılarına da çeşitleri ile ev sahipliği yapan sıcacık bir mekan.

Tilma Cafe misafirlerinin çocukları içinde uygun bir mekan.Doğum günü partileri düzenleyebilir özel gün kutlamalarınızı yapabilirsiniz.Bunun için ayrı bir alanımız var.Ayrıca çocukların keyifle vakit geçirebilcekleri oyun alanları da mevcut .Top havuzu,trombolin,oyun alanı ve yaz döneminde bahçemizde hoşca vakit geçirebilirler.

Tilma Cafe nin 4 katlı alanında atölye çalışmalarıda yapılıyor.Her Salı Ahşap Atölyesi sabah 10:00/16:00 saatleri arasında yapılıyor.Bez bebek ve Amigurimi gibi faaliyetlerde mevcut.Etkinlik günleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sizleri ağırlamak güleryüzlü ekibiz için bir keyifdir...devamını oku...
Adres: Alacaatlı Caddesi 3315. Sokak No: 10 Çayyolu-Ankara

Divan Pub

Tunalı

Divan'ın süregelen geleneksel mutfak mükemmelliğini zirveye taşımak azmiyle, deneyimli şeflerimizin en taze ve en kaliteli malzemeleri kullanarak hazırladığı açık büfe kahvaltısı, Türk ve Dünya mutfağının seçkin örnekleri ve bar hizmetiyle gün boyu konuklarını ağırlayan Divan Pub, hafif bir tabak atıştırmalıktan, leziz bir öğüne, tüm damak zevklerini beğeninize sunuyor. Divan Pub'ın zarif ve rahat atmosferinde mükemmel bir kahvaltı, verimli bir iş yemeği ya da dost sohbetleriyle çeşnilenen bir akşam yemeğinin tadını çıkarabilirsiniz.devamını oku... Adres: Tunalı Hilmi Cad. Güniz Sok. No:42 (Divan Otel İçi) Kavaklıdere-Ankara

Çalgan Et Lokantası

Çayyolu

Demirci ailesi tarafından 1997 yılında Saklıköy-Çalgan Et Lokantası Ankara, Çayyolu Alacaatlı Mahallesin'de kurulmuştur.1 Eylül 1997 günü Beş Masalık tarihi köşk ve önündeki bahçe ile işletmeye açılmıştır.Bugün 7 kademe bahçe ve 3 adet salonu ile sizlere hizmet vermekteyiz. Salonların çevresinde bulunan çeşitli büyüklükteki havuzlar, şelale ve etraftaki yeşillikler Çalgan Et Lokanta'sını doğa içinde bir lezzet klasiğine dönüştürmüştür.Ağaçların altında yenilen yemekler , seçkin et ve balık menüsü , köy kahvaltısıyla sizleri köyünüzde gibi hissettirirken yemeklerimiz ve ortamımızla keyifli saatler sunarken Ankara'nın vazgeçilmezi haline geldik.

Düğün , nişan ve toplu yemek organizasyonlarıyla da mutlu günlerinizde yanınızda olmaktan büyük keyif duymaktayız. Zamanının başkentinde bir restorandan öte bir okul olan 'Washington Restoran' büyük işletmeciler yetiştirmiştir. Mehmet Demirci burada yetişip Ankara'nın çeşitli gözde mekanlarında işletmeci olduktan sonra kuruluşundan bu yana ortağı olduğu Çalgan Et Lokantası'nın işletme sorumluluğunu üstlenmiştir. Bu işi tecrübe ve ustalığıyla başarıyla sürdürmektedir.

Çalgan'da her mevsimin farklı güzellikleri yaşanır. Çam ve meyve ağaçları , asmalar ve şelaleyle bezenmiş Çalgan bahçelerinde yaz keyfi bir başkadır. Ahşap salonlar , kış ateşi ve kar altında sıcak şarap , sucuk partileriyle de kış keyfi başka bir güzeldir.

Özlediğiniz Kaçkar ve Uludağ'daki kar manzarasını uzağa gitmenize gerek kalmadan ayağınıza getiriyoruz.Çalgan kendini yenileyerek geliştiren , siz müşterilerimizin beğenisini kazanan bir Anadolu klasiği olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bu gelişimi siz sayın müşterilerimize borçluyuz.

Beraberliğimizin uzun yıllar boyunca sürmesi dileğiyle,devamını oku...
Adres: Alacaatlı Köyü Girişi No:1 Çayyolu-Ankara

Yarens Saklı Bahçe

İncek

Ankara Gölbaşı İncek mahallesinde 3 yıllık geçmişi olan, yeşillikler içinde bir mekan Yarens Saklıbahçe, Filiz Egin ve Hicran Gürsoy isimli iki kuzenin sahibi olduğu aile işletmesi Balıkesir'den getirdikleri kuzu etlerini ve Afyon'dan gelen dana etlerini hem kendir pişir kendin ye olarak sunuyor hem de arzu eden misafirlerine kendileri hazırlıyorlar. Mevsiminde hazırladıkları salatalar 4 farklı çeşitte sunulurken, zengin meze seçenekleri ise ızgaranın lezzet tamamlayıcısı oluyor. 250 kişilik açık alanda çardak ve kamelyalarla hizmet verirken kışın ise 60 kişilik kapalı alanında şömine sefasını misafirleriyle paylaşıyorlar.devamını oku... Adres: Seçkin Sokak No:21 İncek-Ankara

Kraz Cafe Bar

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Yolu Hilmi Barlas Yaşam Merkezi 9 G/2 Çayyolu-Ankara

Home Kitchen Restaurant

Oran

Ankara'nın gözde yerleşim yeri Sinpaş Altın Oran Çarşı'da yer alan restorantımız geleneksel Osmanlı Türk Mutfağı ve Dünya Mutfağı üzerine kurulu lezzetleriyle siz değerli misafirlerimizi ağırlamaktan memnuniyet duymaktadır.

Her zaman kaliteyi, tazeliği ve lezzeti ön planda tutan restoranımız 70 kişilik kapasiteye sahiptir.

Güleryüzlü personeli, özel dekoru ve sıcak havasıyla siz değerli dostlarımızı ağırlarken "Sizin Eviniz, Sizin Mutfağınız" sloganı ile adım adım Tüm Ankara'ya yayılmaya devam ediyoruz.
devamını oku...
Adres: İlkbahar Mahallesi Güneypark Küme Evleri Sinpaş Altın Oran Çarşı No: 19/B 16-17

Eagles Coffee Food Studio

Çayyolu

Eagles Coffee & Food Studio Ankara'da Studio konseptiyle, hem öğrencilere hem çalışanlara aslında her yaştan insana hitap etmektedir. Studio konsepti müşterilerin rahatlıkla saatlerce oturabileceği, çalışabileceği, belki de tüm gününü rahatlıkla geçirebileceği bir ortam sunmayı hedeflemiştir. İşlerinizi hallederken Eagles size Dünya mutfağından örnekler sunar, nefis tatlıları ve kahveleri ile gününüzü en verimli şekilde geçirmenize yardımcı katkı sağlar. Ayrıca Eagles'da hazırlanan tüm ürünler kendi mutfağımızdan çıkar ve taptazedir. Dünya mutfağından, kahvelerimize tüm lezzetlerimizi denemeniz için size Eagles Coffee & Food Studio'ya bekleriz.

devamını oku...
Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mah. 2846. sok. No:2 C/1 Dora Park Villaları - Çayyolu-Ankara


Baby Shower Organizasyonu


Baby Shower partisinin, eğlencelerinin yaygınlaşmaya başlaması ile Baby Shower organizasyonu için düzenlemeler yapılmaktadır. Baby Shower organizasyonu hamile kadının ablası yoksa yakın dostları tarafından hazırlanır. Bu hazırlıklar içerisinde hamile kadının kocası da yer alır. Böylece doğuma sayılı günler kala otuz gün kadar bir süre için Baby Shower organizasyonu hazırlanır.

Baby Shower organizasyonu hazırlanırken davetlilerin sayısı 6 ile 16 kişi kadar belirlenir. Ancak son zamanlarda Baby Shower partisinin o kadar ilgi görülmüştür ki katılımcıların sayısı arttırılmaktadır. Davetli sayısının artması ile Baby Shower partisinin Baby Shower organizasyonu ile iyi bir hazırlık yapmayı gerektirmektedir. Mesela davetlilerin net sayısı, Baby Shower partisinin tarihi, davetlilere ikram edilecek tatlar, mekân, tüm bu bilgilerin yer alacağı davetiye ve mekânın renklendirilmesi için kullanılacak dekoratif malzemelerinin eksiksiz olarak tedarik edilmesi gerekir.

Baby Shower organizasyonu için profesyonel destek alınabileceği gibi zevkine ve yönetim özelliğine güvendiğiniz bir kişi tarafından da hazırlanabilir. Ancak Baby Shower organizasyonu için profesyonel destek alınması ile partinin eksiksiz hazırlanması sağlanır. Aynı zamanda parti de pasta töreni, hediye töreni gibi düzenlemelerin akışı da belirlenerek bir bütün şeklinde devamlılığı sağlanır. Mesela Ankara'da Baby Shower organizasyonu için uzmanlar tarafından hazırlanan partiler daha çok ilgi görmektedir.

Baby Shower Malzemeleri

Baby Shower malzemeleri, Baby Shower organizasyonu ile uyumlu olmalıdır. Renkler, mekân süslemeleri, ikramlar ve tabi ki hediyeler. Baby Shower partisinin amacı doğacak olan bebeğin masraflarında dostlarının hediye usulü ile temin edilmesidir. Mesela bebek kıyafeti (yazlık, kışlık), biberon, mama sandalyesi, oyuncak, bornoz, patik, beşik, emzik, bebek battaniyesi vb. Ayrıca hamile kadının da yararlanabileceği hediyeler olabilir. Mesela çocuğu doğru bir şekilde büyütebilmesi için bebek kitabı da Baby Shower malzemesi olabilir.

Baby Shower malzemeleri için Baby Shower organizasyonunu hazırlayan kişi tarafından annenin hoşuna gidebilecek tarzda bir liste hazırlanır. Bu liste daha önceden bir mağaza ile anlaşılıp verilir. Bu mağazaya yönlendirilen davetliler bütçelerine uygun hediyeleri seçerler. Ancak ülkemizde bu liste hazırlama olayı pek yaygın değildir. Çünkü hamile kadın gelecek olan davetlilerinin böyle bir masraf yapmasını istemez. Anne için Önemli olan bir araya gelip eğlenmektir.

Baby Shower partisinin sonuna doğru Baby Shower malzemeleri ile hamile kadına sunulur. Böylece hamile kadının bebek doğmadan önce büyük bir moral verilir. Baby Shower malzemeleri için Ankara da özel ve büyük mağazalar hizmete sunulmuştur. Çünkü Ankara gibi büyük şehirler de Baby Shower piyasasının oluşmaktadır.

Baby Shower Pastası


Baby Shower partisinde pastanın önemli yeri vardır. Özellikle bebek temasının işlendiği pasta hem Baby Shower partine uyum sağlayacak hem de anne adayını heyecanlandırır. Baby Shower pastasından başka lezzetler (börek, poğaça, sarmalar vb.) de Baby Shower organizasyonunda bulundurulmalıdır.

Adına Baby Shower partisi düzenlenen doğacak olan bebeğin cinsiyetine göre pasta seçilmelidir. Bunun için pasta siparişi ile Baby Shower pastası özgünleştirilebilir. Bunun için Ankara'da butik pastacılar doğru bir tercih olacaktır. Kremşanti sevmeyenler için pasta da krema kullanılabilir, rengi, bebek teması, içinde kullanılabilecek yardımcı malzemelerin kombinasyonu kişinin damak zevkine göre ayarlanabilir.

Baby Shower pastasının özgün olmasının yanı sıra taze olması isteniyorsa sipariş verilip o gün için hazırlanır. Aynı zamanda pasta siparişi vererek Baby Shower organizasyonun en önemli kısmı hazır hale getirilir.

Baby Shower pastası, partiye katılan davetlilerin sayısını karşılayacak büyüklükte olmalıdır. On kişiden başlayarak seksen kişilik pasta siparişi verilebilir. Bu sayı katılımcılara göre ayarlanır. Tasarım pastalarında genellikle şeker hamuru ile kaplama ve şekiller yapılır. Böylece şekil vermek hem kolay hem de görselliğin kalitesi arttırılmaktadır.

Baby Shower Süslemeleri


Ortamı renklendiren, parti havasını yansıtan süslemelere geniş yer verilmelidir. Baby Shower süslemeleri hazır olarak mağazalardan satın alınabilir. Baby Shower süslemeleri Ankara da çalışanların fazla olması nedeniyle süsleri hazırlamak için zamanı olmayanlar bu işi organizatörlere bırakılabilir veya kişilerin el becerileri ile hazırlanabilir. Amaç eğlenmek olduğu için Baby Shower süslemeleri el de hazırlanabilir.

Baby Shower süslemeleri için puantiye, balonlar, çiçekler, bebek figürleri, bebek ayakkabısı gibi figürler kullanılabilir. Renklerde pembe veya mavi temel renkler ve tonlarının kullanılması bebek için doğru tonlardır. Böylece ortamdaki renkler ve desenler Baby Shower partisinin temasını güçlendirecektir.

Tabaklar, bardaklar, kaşık- çatal takımı, peçeteler ile ortamdaki detaylar masaya da yansıtılır. Her yerde bebeğin gelişini müjdeleyen süslemeler ile Baby Shower partisi eksiksiz olur. Eğer bebeğin ismi belli ise kapının girişine bebeğin ismi yazılır. Bebek şekerinde yine bebeğin ismine yer verilir. Baby Shower süslemeleri çiçek, balon vb. malzemelerin dışında masa da önemlidir.

Masada yer alan lezzetlerin de tatlarının yanı sıra süs detayları ile ön plana çıkarılması gerekir. Kek, kurabiye, tatlı, pasta gibi çeşitlerin de renkli şeker, çiçek gibi malzemeler ile süslenerek ortama uyumu sağlanır.

Baby Shower Mekan Önerileri


Ankara'daki insanlar için zaman değerli bir kavramdır. Çünkü mesafeler, iş, ev hayatı kısacası her konuda zaman kısıtlıdır. Parti için Baby Shower mekân önerilerimize bir göz atın. Ankara da Baby Shower partisi için mekân seçenekleri bakımından zengindir. Çünkü kafeler, restoranlar, bahçe gibi açık alanlar ve hatta parti evleri bulunmaktadır. Eğer Baby Shower partisine davet edeceğiniz misafir sayısı fazla ve Baby Shower partisinin unutulmaz bir anı olarak kalmasını istiyorsanız size uygun bir mekânı tercih edebilirsiniz. Bu mekanlar ayrıca açık hava ve kapalı mekân özellikleri ile seçenekleri genişletmektedir.

Baby Shower partisi ev ortamı için belki zor olabilir. Mesela temizlik, süslemeler, gelen davetleri ağırlamak için yer vb. gibi konular sorun olabilir. Bunun için yukarıda saydığımız Baby Shower mekân önerileri ile misafirlerinizi geniş ve ferah bir ortam da ağırlayın. Ayrıca Baby Shower partisi sonrası için temizlik, bulaşık gibi sorular zihninizi meşgul etmeyecektir.

Gösterişe önem verenler partinin de kusursuz olmasını ister. Ancak bu konuda deneyimi olmayanlar Baby Shower partisini organize etmede biraz zorlanabilir. Mesela parti evi gibi mekân önerisinde Baby Shower partisi için nasıl bir düzenleme yapılacağı, nereden başlanacağı gibi konularda sorun yaşanmaz. Zaman kaybı sıfırdır.

Baby Shower Fiyatları


Baby Shower partisi için kesenin ağzını açmak gerekir. Çünkü mekân, yiyecek- içecekler, pastası, süslemesi, hediyesi, kıyafeti kısacası her şey için para gerekir. Ancak bunları sayarken bütçe yetmeyecek gibi düşünülse de ayağını yorganına göre uzatırsan bütün saydıklarımızı tamlayabilirsiniz.

Bu fiyatları aşağı yukarı olarak belirleyelim ve bir Baby Shower partisi düzenlemenin ne kadar bir bütçeye ihtiyaç olduğunu bulalım. Ankara büyük bir şehirdir. Bulunan mekanların veya Baby Shower için gerekli olan malzemelerin satıldığı mağazalar, pasta fiyatları semtten semte değişmektedir. Bizde fiyatları ortalama olarak belirledik.

Baby Shower organizasyonu; eğer organizasyon aile bireylerine aitse 0 TL maliyetlidir. Mesela davetlileri belirlemek, liste oluşturmak, davetlileri mail ile davet etmek için herhangi bir maliyet gerektirmez. Eğer bu organizasyonu bir firma yönetecekse ortalama 400 TL-2000 TL arasındadır.

Baby Shower pastası; pastanın fiyatı içinde kullanılan malzemeye ve büyüklüğüne göre değişmektedir. Mesela on kişilik bir Baby Shower pastası ortalama 155 TL iken kırk kişilik bir Baby Shower pastası fiyatı ortalama 730 TL'dir.

Baby Shower süslemeleri; parti için gerekli olan süsleri, balonları, çiçekleri paket halinde almak daha avantajlıdır. Mesela 16 kişilik bir parti paketi ortalama 115 TL'dir. İçerisinde masa örtüsü, peçetesi süsleri ile beraber.

Baby Shower mekanları hakkında net bir rakam vermek mümkün değildir. Çünkü Ankara da düğün sezonu, parti sezonu gibi dönemlerde fiyatlar hareketlidir. Parti yapacağınız mekânı belirledikten sonra işletme sahipleri ile yapacağınız görüşmelerde fiyat konusunda daha sağlıklı bilgi edinebilirsiniz. Eğer Baby Shower mekânı olarak ev tercih ediliyorsa yine maliyet 0 TL'dir.