Ankara Meyhaneler

Mekan Ara

Arama Sonuçları

Premium Meyhaneler

Eski Meyhane Çayyolu
Kalispera GOP

VIP Meyhaneler

Gold Meyhaneler

toplam 25 sonuç bulundu.
1 - 25 arası gösteriliyor.
Ankara Restoranlar Meyhaneler

Ankara Meyhane

Kim bazen her şeyi unutmak biraz dağıtmak istemez ki. İçki içip arkadaşlar ile hayatın zorluğuna biraz perde çekmek insan doğasında vardır. Herkes stresini farklı şekiller de atar. Bazıları spor yapar, bazıları yoğa ile âlem değiştirir, bazıları hızlı araba kullanarak strese veda eder, bazı kişiler açık havada yürüyüş yaparak bazıları da meyhaneleri mesken seçer rahatlamak için.

Ankara bu meyhane dostlarına envai çeşit güzellikte mekân ile hizmet veren önemli bir gönül dostu limanı gibidir. Kimisi eşinden dert yanar, kimisi işinden, kimisi çocuklarından, kimisi parasızlıktan, kimisi sağlığından amaç çözüm bulmak değil dertleşmektir. İçkinin de etkisi ile dertler daha bir abartılıdır. Ankara'da bu tarz mekânlarda asla taşkınlık çıkmaması için ekstra özen gösterilir. Bu ülkemizin tüm şehirlerinde uygulansa da Ankara daha bir resmi unvanı ile konuya çok hassas özen gösterdiği için içmeye gelen misafirlerini mutlaka geldikleri beyefendilikte göndermek tek hedefleridir.

Ankara'da içkili bir fasıl olsun bar olsun gelen kişinin gereğinden fazla içmeye meyilli hissedilir ise içki servisi durdurulur. Bu durumu çok iyi bilen misafirler için için çok memnun olurlar zavallı ve kötü bir duruma düşmeden kalkmaları sağlandığı için. Meyhane'ye arkadaşları ile giden beylerin eşleri, anneleri, çocukları ve kısaca onları iyi olmasını isteyen tüm yakınları da uygulamadan oldukça memnun gönül rahatlığı ile sevdiklerinin buluşmalarına göz yumarlar. Nasıl olsa Ankara mekânlarında gönüllü yardımcıları sevdiklerinin içkide sınırı aşmasına engel olacaktır.

Ankara Meyhaneleri ve Fasıl

Ankara'da meyhanelerde fasıl müziği de çalar hatta değişik masalar eşlik ederken birden kaynaşıp fasıl bitse de onlar birlikte şarkılar söyleyip eğlenceye devam ederler. Tabii bu ortak fasıl Ankara'nın nezihliğine gölge düşürmeden sürer. İçkili daha lüks olan özel restaurantlarda da müzik var olmasına rağmen meyhane kültürü bambaşkadır. Cacık haydari, yavurdağı salatası, ermeni mezesi daha neler neler minik tabaklarda masaları süsler. Cafelerde buluşan arkadaşlar bir kahve içiminden sonra yollarını Ankara'nın zarafeti ile ünlü meyhanelerinde minik mezelerine içkilerini dost ederken. Havaları da yavaştan rolaks olmaya doğru yol alır. Club ortamında da içkiler yudumlansa da orada daha bir resmi ve aperatif tarz ön plandadır.

Ankara Meyhane